Autor Wątek: Przed burzą....  (Przeczytany 631 razy)

harb

  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Przed burzą....
« dnia: Lipiec 13, 2011, 09:34:51 am »
....zapraszam

foty zrobione z 14-24mm2.8 juz z udziałem holdera i filtrów firmy Lee zrobionych specjalnie dla tego szkła, w tym przypadku połówkowy ND 09 z miękkim przejściem 


1.









2.









3.










4. jako ze fotografie zrobione były w okolicach Malborka jako bonussik macie zdjęcie zrobione o godz 22 03. (bez udziału filtara)



pozdrawiam :)





« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2011, 09:39:31 am wysłana przez harb »

kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 10983
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
Odp: Przed burzą....
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 13, 2011, 09:40:09 am »
wybieram sobie numer jeden - piekne chmurzyska  :)
i zamek też super się prezentuje
 
a do całości zestawu, skoro to Malbork i okolice, brakuje jakiegoś MiG'a  :P
 
jak zwykle piękne seciwo
 

Amon

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 7966
  • tri dablju tim
    • Zobacz profil
    • amon photography
  • Skąd: Warszawa
Odp: Przed burzą....
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 13, 2011, 09:51:08 am »
Pięknie, ja wybiorę 3 bo najbardziej kolorowo. I... zdecydowanie za rzadko coś wrzucasz ;).

Złoty

  • Wiadomości: 4272
  • Explore. Dream. Discover.
    • Zobacz profil
    • Aeroholic!
  • Skąd: Warszawa
Odp: Przed burzą....
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 13, 2011, 09:52:49 am »
Biorę pierwsze 3 - poezja!

upadek

  • Wiadomości: 2774
  • Tomek Gawlik
    • Zobacz profil
  • Skąd: Rzeszów
Odp: Przed burzą....
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 13, 2011, 09:55:13 am »
super klimat  :)

katarina

  • Wiadomości: 276
    • Zobacz profil
  • Skąd: Częstochowa
Odp: Przed burzą....
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 13, 2011, 12:26:54 pm »
Jednym słowem WOW:) Z całego zestawu zdjęć wybieram sobie 1 i 4 ;)

BNOVY

  • Wiadomości: 1052
    • Zobacz profil
  • Skąd: Skawina
Odp: Przed burzą....
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 13, 2011, 12:34:46 pm »
oo Kurde ;) świetne :)
Pzdr Bartek

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: Przed burzą....
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 13, 2011, 01:12:09 pm »
zlapane momenty kadry bajkowe, ale jest cos w tych fotach (1-3) cos co wywoluje lekki dysonans (chodzi o kolorki)

moze to moj lapek albo cos - bo tak w tej chwili ogladam, ale jak po otwarciu watku pojawila mi sie pierwsza fota, moja pierwsza mysl byla taka - harb i selektywny kolor - cos mi tu nie gra - niemozliwe

i tak wlasnie jakos... ze na pierwszy rzut oka ma sie wrazenie, ze to jest mix zdjecia bw (gora) i kolor (dol)

oczywiscie sie nie zarzakem, jak dotre do domu to obejrze na normalnym monitorze

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6421
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Przed burzą....
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 13, 2011, 01:14:15 pm »
Ożesz.....
Trudno wybrać najlepsze z tego setu - całość jest świetna. Po głębokim namyśle chyba jednak 2 - za "fałdy" pola, plamę słońca na wzgórku i piękny front chmurek.

szamal

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 2388
  • wieczny brak czasu...
    • Zobacz profil
    • www.maciejszamalek.com.pl
  • Skąd: Warszawa
Odp: Przed burzą....
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 13, 2011, 01:18:35 pm »
piekny polski krajobraz, może kichu ma odrobinę racji, choć musze z doświadczenia przyznac że chmury burzowe potrafią wywołać podobny efekt. Wybieram dla siebie 4 bajkowy klimat ;D

volt

  • Wiadomości: 3364
    • Zobacz profil
  • Skąd: Ząbki
Odp: Przed burzą....
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 13, 2011, 02:16:06 pm »
No nie powiem, zacne seciwo. Ciężko wybrać faworyta z pierwszej trójki.
A zameczek piękny. Ładnie doświetlone kadrzywo :)
Z pozdrowieniami pod wysokim napięciem,
volt vel. amper ;)


harb

  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Przed burzą....
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 13, 2011, 06:35:57 pm »
zlapane momenty kadry bajkowe, ale jest cos w tych fotach (1-3) cos co wywoluje lekki dysonans (chodzi o kolorki)

moze to moj lapek albo cos - bo tak w tej chwili ogladam, ale jak po otwarciu watku pojawila mi sie pierwsza fota, moja pierwsza mysl byla taka - harb i selektywny kolor - cos mi tu nie gra - niemozliwe

i tak wlasnie jakos... ze na pierwszy rzut oka ma sie wrazenie, ze to jest mix zdjecia bw (gora) i kolor (dol)

oczywiscie sie nie zarzakem, jak dotre do domu to obejrze na normalnym monitorze

nic z tych rzeczy, normalne zjawisko nie ma sklejanych czy tez łączonych kadrów, obrobione w jednym jak zawsze programie Nikon Capture NX, nie ma zachwiania koloru możesz zapytać Grzesia "Antreza" razem zaliczyliśmy te maki, oczywiście nie twierdzę że nie drobnego odstępstwa kolorystycznego, kolor jest celowo lekko podkręcony z ustawieniem ocieplonego WB, to nie są zdjęcia dokumentalne, to jest moja wizja tego miejsca, fotograf pejzażysta sam kreuje rzeczywistość, najlepsi w tej dziedzinie mam na myśli fotografów National Geograpic są tego przykładem. 
Jedynka została zdjęciem dnia  w angielskim wydaniu magazynu Digital Camera
http://harb.pl/Krajobraz%20-%20Landscape/Krajobraz%20III%20-%20Landscape%20III/slides/DSC_3438OrgMały.html
oraz opublikowana na portalu 1x.com gdzie opublikowanie  zdjęcia jest sporym sukcesem
http://1x.com/#!/photo/42809/portfolio/38302/latest-additions
natomiast dwójka z setu w tymże Digital Camera, ukaże się w najblizszym numerze w druku papierowym

pozdrawiam :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2011, 06:46:30 pm wysłana przez harb »

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: Przed burzą....
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 13, 2011, 06:48:31 pm »
gratuluje! ale nie zrozumiales o czym pisalem... nie twierdizlem ze cos skladales czy kreciles, tylko ze zestawienie kolorystyczne gory i dolu sprawialo na moim lapku wrazenie, jakbys zrobil selektywny kolor (pani w reku trzyma czerwony kwiatek, a reszta zdjecia cz-b)

ogladam to teraz na duzym dobrym monitorze i wyglada to zdecydowanie inaczej (efektu o ktorym pisalem nie ma) a widoczna jest ladnie tonalnosc i gra kolorow na niebie

harb

  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Przed burzą....
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 13, 2011, 06:57:08 pm »
gratuluje! ale nie zrozumiales o czym pisalem... nie twierdizlem ze cos skladales czy kreciles, tylko ze zestawienie kolorystyczne gory i dolu sprawialo na moim lapku wrazenie, jakbys zrobil selektywny kolor (pani w reku trzyma czerwony kwiatek, a reszta zdjecia cz-b)

ogladam to teraz na duzym dobrym monitorze i wyglada to zdecydowanie inaczej (efektu o ktorym pisalem nie ma) a widoczna jest ladnie tonalnosc i gra kolorow na niebie

Krzysiu zrozumiałem, zrozumiałem, :) i dlatego napisałem to co napisałem, był taki specyficzny układ chmur, czekaliśmy prawie godzinę w aucie aż przestanie lać, od miesiąca mam Eizo S2262W (choć wczesniejszy Nec też nie był zły) ale ten jest naprawdę bdb i trudno na tym monitorze czegoś niedobrego dziejącego się z kolorem nie zauważyć, zresztą fotografii krajobrazowej kiedy mam tego świadomość że fota zmierza w kierunku zdjęcia które da się zauważyć, potrafię poświęcić kilka dobrych godzin, niestety tak już jest ze nie ma niczego za darmo :)

pozdro   
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2011, 07:00:39 pm wysłana przez harb »

Dyziek

  • Wiadomości: 2296
  • Potas:)
    • Zobacz profil
    • www.dyziek.com
  • Skąd: Mińsk Mazowiecki
Odp: Przed burzą....
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 14, 2011, 01:38:09 pm »
Gratulacje Harbek :) Foty jak zawsze - klasa :)