Autor Wątek: Wiosenna sesja portretowa...  (Przeczytany 500 razy)

FM

  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Wiosenna sesja portretowa...
« dnia: Maj 29, 2011, 11:06:27 am »
Wiosenna sesja portretowa, czyli kilka portretów z małej sesji z początku maja ;)

1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.


Pzdr.,
FM

Amon

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 7966
  • tri dablju tim
    • Zobacz profil
    • amon photography
  • Skąd: Warszawa
Odp: Wiosenna sesja portretowa...
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 29, 2011, 11:23:48 am »
Ja bym powalczył z kadrami...
2. zmasakrowana kadrowo - leci w lewo, coś wlazło w PD, modelka względem drzewa i tej nogi na dole od ławki umiejscowiona ble, i na ławkach nie sadza się na środku (ogólnie ze środkowym kadrowaniem to trzeba z umiarem) - albo po lewej albo po prawej. Generalnie jest taka teoria, którą podzielam, że posadzenie osoby na ławce lewo-prawo generuje wydźwięk zdjęcia - po lewej jest pozytywny, po prawej mniej - coś w tym jest i wg. mnie to działa. dlatego tutaj ja bym posadził po lewej. A dodając do tego fakt, że lewa strona zdjęcia nic nie wnosi, to walnij kwadrat przez wywalenie lewej.
4 - bokeh jakiś dziwny taki nie?
4,9 - albo na środek albo nieco bardziej w bok. Jak jest prawie na środku, to tak jakby fotograf prawie dobrze ustawił.
5 - się podoba, chociaż dłoń by się przydała.
6 - fajnie światełko we włosy uderzyło, ale dół tego zdjęcia chyba mąci trochę - ten kawałek nogi + płaszczyk się rozjechał - jakoś workowato wyszło.
7 - to też raczej na plus, ale horyzont leci. Z dłońmi można by też powalczyć.
8 - takie schizowe trochę, nie wiem czy o to chodziło, ale tak odbieram. Pan z lewego ramienia do usunięcia. I dałbym 3 kroki w prawo, żeby budynek w tle był od końca do końca (po prawej taka dziura).
10 - zobacz na dół - podoba Ci się?

Generalnie kominujesz i to jest fajne. Ale w takich zdjęciach trzeba kontrolować wszystko - ubiór, ręce, minę, kadr, tło. Takiej kontroli mi zabrakło w tym zestawie.
Wybieram jakby co nieparzyste 1,3,5,7,9.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2011, 11:26:41 am wysłana przez Amon »

szamal

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 2386
  • wieczny brak czasu...
    • Zobacz profil
    • www.maciejszamalek.com.pl
  • Skąd: Warszawa
Odp: Wiosenna sesja portretowa...
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 29, 2011, 03:07:53 pm »
Za Amonem, kadry do poprawy, tzn za dużo środkowych kadrów, na 2 ławka leci w lewo i ta trzecia "noga" + drzewo źle robią, na 8 ludzie rozpraszają ja bym tu próbował kadr pionowy - modelkę umieścił w mocny punkcie. Buźka za mocno wygładzona, przy zastosowaniu rozmycia warto nałożyć później trochę szumu, całość wygląda wtedy bardziej naturalnie.

3. dla mnie naj w zestawie - tylko ta obróka za mocna

Spróbuj jeszcze raz, pokombinuj z kadrami i daj mniejszą obróbkę na skórę (choć to najmniejszy problem, ja też jestem/byłem od tego uzalezniony  ;D) i zestawik moze być gut

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: Wiosenna sesja portretowa...
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 30, 2011, 02:12:29 am »
W zasadzie prof. Amon wyczerpal temat :) Wiec sie podpisze tylko pod tym :)

kaczy

  • Wiadomości: 509
    • Zobacz profil
  • Skąd: Piotrków Tryb.
Odp: Wiosenna sesja portretowa...
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 30, 2011, 08:43:53 pm »
Amon faktycznie wyczerpał temat. Nie lubię środkowych kadrów, poza tym za bardzo wyszpachlowane (wygładzone).
Thank you for your attention.