Autor Wątek: Chorwacja  (Przeczytany 491 razy)

Joa

  • Joanna Grzelak
  • Wiadomości: 579
    • Zobacz profil
    • moje foto
  • Skąd: Warszawa
Chorwacja
« dnia: Kwiecień 03, 2010, 12:44:15 am »
Sławcio, DO Chorwacji :D

Polecam po drodze do Chorwacji obowiązkowo Plitvice, a Krk z przyległościami zdecydowanie sobie odpuść :) i jedź bardziej na południe - np. w okolice Szybenika (Rogoźnica jest sympatyczna), albo i nawet aż do Makarskiej - będzie pan zadowolony :)

kurczak

  • Gość
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2010, 11:13:46 pm »
Sławcio, DO Chorwacji :D

Polecam po drodze do Chorwacji obowiązkowo Plitvice, a Krk z przyległościami zdecydowanie sobie odpuść :) i jedź bardziej na południe - np. w okolice Szybenika (Rogoźnica jest sympatyczna), albo i nawet aż do Makarskiej - będzie pan zadowolony :)

Joa ma rację KrK możesz sobie odpuścić. A Plitvice również polecam. Jeśli starczy Ci czasu to podjedź do Dubrownika, klimaty do focenia w dzień i w nocy rewelacyjne :).

Joa

  • Joanna Grzelak
  • Wiadomości: 579
    • Zobacz profil
    • moje foto
  • Skąd: Warszawa
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2010, 11:46:51 pm »
O to to... naprawdę warta odwiedzin część chorwackiego wybrzeża to Riwiera Makarska, jakieś 50 km na południe od Splitu (oczywiście moim zdaniem - trzykrotnie potwierdzonym przez praktykę :) ). Najfajniejsze miejscowości to Brela, Baska Voda, Promajna, Makarska, Tucepi, Podgora... góry i morze :) Fantastyczne widoki :) Warto stąd pojechać do Dubrownika (150 km), Mostaru (100 km - BiH).
Jeśli jednak koniecznie chcesz spędzić urlop na wyspie, niech to lepiej będzie Pag lub Hvar - piękniejsze krajobrazy, mniej zatłoczone :)

Naprawdę warto dołożyć kilometrów :)

mariorz

  • Tito :)
  • Wiadomości: 1179
    • Zobacz profil
  • Skąd: Okolice Lotniska Jasionka
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 03, 2010, 11:58:13 pm »
Joa ma rację byłem tam 3x i za każdym razem coś nowego się odkrywa, a Dubrownik polecam szczególnie
więc jak to się mówi, dwie pieczenie... :o

Pozdrawiam serdecznie

Joa

  • Joanna Grzelak
  • Wiadomości: 579
    • Zobacz profil
    • moje foto
  • Skąd: Warszawa
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 04, 2010, 12:08:37 am »
PS
Zdaję sobie sprawe, że temat CRO w wątku o Kecskemet jest gigantycznym OT, jednak w myśl teorii, że "...nasze forum jest dla nas wszystkich przyjaznym miejscem, w ktorym bedziemy z checia przebywac i brac udzial we wszelkich dyskusjach..." oraz "małe OT nigdy nikomu nie zaszkodziło", a także: "Jestem za niekaraniem małych OT (...) Bardzo pozytywnie wpływają na atmosferę panująca na forum"...

...wobec tego pozwalam sobie na to odstępstwo od tematu :P
Jednocześnie zawiadamiam, że ten OT długo nie poegzystuje w tym wątku i niebawem osobiście przeniosę go do Hangar Party :) bo może temat CRO jeszcze się komuś przyda :)

Slavcio

  • Sławek Szychowski
  • Wiadomości: 1511
    • Zobacz profil
    • szychowski.eu
  • Skąd: Szczecin
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 04, 2010, 12:55:44 am »
PS
Zdaję sobie sprawe, że temat CRO ...
Ten CRO... i poczułem się jak przy odprawie granicznej ;-). A chyba od zeszłego roku do CRO na dowód osobisty.

Joa

  • Joanna Grzelak
  • Wiadomości: 579
    • Zobacz profil
    • moje foto
  • Skąd: Warszawa
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 04, 2010, 01:05:49 am »
A chyba od zeszłego roku do CRO na dowód osobisty.
Dużo wcześniej :) Ostatni raz byłam w 2006 i już wtedy dowód był wystarczający.
Korci mnie jechać znowu...

Slavcio

  • Sławek Szychowski
  • Wiadomości: 1511
    • Zobacz profil
    • szychowski.eu
  • Skąd: Szczecin
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 06, 2010, 01:42:04 pm »
Masz rację Asia - od 2004 do Chorwacji.
A od 2008 do Bośni, Macedonii i Hercegowiny na dowody osobiste.