Autor Wątek: JAK MIJA DZIEŃ - pogaduchy  (Przeczytany 52671 razy)

FMS

  • Wiadomości: 726
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: JAK MIJA DZIEŃ - pogaduchy
« Odpowiedź #540 dnia: Wrzesień 19, 2011, 10:36:28 am »
Marcin,

jeśli chodzi o te bilety, to z rana rzeczywiście jest dramat. Jeśli jednak masz możliwość być w Wawie już dzień wcześniej, to spróbuj po południu, tak koło 16. Wtedy możesz kupic bilety na następny dzień i nie powinno już być w ogóle kolejki - to sprawdzony patent :)

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6419
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: JAK MIJA DZIEŃ - pogaduchy
« Odpowiedź #541 dnia: Wrzesień 19, 2011, 11:37:26 am »
Dzięki, zapamiętam i spróbuję skorzystać z patentu :)
Ale swoją drogą jest to mega wk...jące, że instytucja, w którą zainwestowano kilkaset milionów złotych, nie była w stanie zorganizować porządnie czegoś tak oczywistego, jak sprzedaż biletów.

Marcin T

  • Wiadomości: 165
    • Zobacz profil
    • Galeria
  • Skąd: Bytom
Odp: JAK MIJA DZIEŃ - pogaduchy
« Odpowiedź #542 dnia: Wrzesień 19, 2011, 03:23:42 pm »
Z tekstu zamieszczonego na stronie CNK wynika, że to nie kasy są winne a nawał zwiedzających. Jest ich bowiem bardzo dużo i przy instalacjach gromadzi się zbyt wiele osób. Z tego też powodu kasy czasowo wstrzymują sprzedaż biletów. Trochę takie błędne koło ;)
No nic, dzięki za wypowiedź w temacie.
Pozdrawiam
Marcin

Galeria

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6419
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: JAK MIJA DZIEŃ - pogaduchy
« Odpowiedź #543 dnia: Wrzesień 19, 2011, 03:52:33 pm »
Z tekstu zamieszczonego na stronie CNK wynika, że to nie kasy są winne a nawał zwiedzających. Jest ich bowiem bardzo dużo i przy instalacjach gromadzi się zbyt wiele osób. Z tego też powodu kasy czasowo wstrzymują sprzedaż biletów. Trochę takie błędne koło ;)
No nic, dzięki za wypowiedź w temacie.

Aaaa, to teraz jasne - no bo kto mógł przewidzieć, że dużo ludzi przyjdzie zwiedzać?
Autor tekstu ze strony CNK musi być fanem twórczości ministra Grabarczyka  ::)

nurek

  • Wiadomości: 4841
  • piloci do maszyn!
    • Zobacz profil
    • mój świat fotografii lotniczej
  • Skąd: EPLL/EPKK
Odp: JAK MIJA DZIEŃ - pogaduchy
« Odpowiedź #544 dnia: Wrzesień 19, 2011, 04:20:00 pm »
Z tekstu zamieszczonego na stronie CNK wynika, że to nie kasy są winne a nawał zwiedzających. Jest ich bowiem bardzo dużo i przy instalacjach gromadzi się zbyt wiele osób. Z tego też powodu kasy czasowo wstrzymują sprzedaż biletów. Trochę takie błędne koło ;)
No nic, dzięki za wypowiedź w temacie.

Aaaa, to teraz jasne - no bo kto mógł przewidzieć, że dużo ludzi przyjdzie zwiedzać?
Autor tekstu ze strony CNK musi być fanem twórczości ministra Grabarczyka  ::)

Nie popadajmy w skrajności. Z CNK jest problem że jest JEDNO a naród ma 40 mln ludzi. Z pierwiosnkami tak już jest...
W ogrodzie doświadczeń w Kraku aż takich tłumów nie ma.
 

Pozdrawiam

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6419
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: JAK MIJA DZIEŃ - pogaduchy
« Odpowiedź #545 dnia: Wrzesień 19, 2011, 04:38:53 pm »
Nie popadajmy w skrajności. Z CNK jest problem że jest JEDNO a naród ma 40 mln ludzi. Z pierwiosnkami tak już jest...

Nie popadam w skrajności (ani w środkowości), po prostu zakładam - z przesadnym optymizmem, wiem - że budując coś takiego jak CNK jego autorzy i zarząd nie powinni być bezbrzeżnie zdumieni faktem, iż wielu ludzi chce je zwiedzić. I powinni coś takiego uwzględnić przy projektowaniu Centrum - także w zakresie dystrybucji biletów. A jeśli nie wiedzą, jak sobie z tym poradzić, niech skopiują pomysły z miejsc, w których inni sobie z tym radzą - tu nikt nie odkrywa Ameryki.

nurek

  • Wiadomości: 4841
  • piloci do maszyn!
    • Zobacz profil
    • mój świat fotografii lotniczej
  • Skąd: EPLL/EPKK
Odp: JAK MIJA DZIEŃ - pogaduchy
« Odpowiedź #546 dnia: Wrzesień 19, 2011, 05:41:08 pm »
Duze zainteresowanie utrzyma się jakiśczas, potem wróci do normy. Bez sensu jest budować 2 x większy obniekt i ustawiąćpodwójne ekspozycje tylko dlatego że jest 2x więcej zwiedzających. Za jakiś czas będzie normalnie.
Kompetencje pracowników i organizacja to inna bajka, choć jak znam nasze realia, to są tu duże rezerwy.. Kiedyś już wypisywałem sam sobie fakturę na stacji benzynowej, bo panu nie szło, a że znałem program... :-)
Pozdrawiam

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6419
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: JAK MIJA DZIEŃ - pogaduchy
« Odpowiedź #547 dnia: Wrzesień 19, 2011, 05:57:00 pm »
Bez sensu jest budować 2 x większy obniekt i ustawiąćpodwójne ekspozycje tylko dlatego że jest 2x więcej zwiedzających.
Ale już 2 x więcej kas miałoby sens, nieprawdaż? ;) Albo możliwość kupowania biletów przez ten, no jak mu tam, ten taki nowoczesny... aaa, wiem - przez INTERNET  8)

BTW - a propos tego, co Ewa proponowała, żeby kupować bilet w przeddzień: na stronie CNK wisi komunikat: Uwaga! Bilety dla osób indywidualnych sprzedajemy tylko w kasach Centrum w dniu wizyty.
Rzeczywiście stoją do gości otworem ::)

Cytuj
Za jakiś czas będzie normalnie.
Możliwe. Ale tych "kilku" turystów, którzy przyjechali do Warszawy pechowo w te wakacje, a nie za ów jakiś czas, mogło sobie najwyżej strzelić fotki z kolejki do kasy. Może niektórzy z nich kiedyś przyjadą do W-wy. Albo i nie - z wakacyjno-turystycznego punktu widzenia nie jest to aż tak powalające miejsce na mapie.

OK, dość już o tym całym Koperniku, bo dedykowany wątek się robi ;)

Tarantella

  • Gość
Odp: JAK MIJA DZIEŃ - pogaduchy
« Odpowiedź #548 dnia: Wrzesień 19, 2011, 07:03:12 pm »
OK, dość już o tym całym Koperniku, bo dedykowany wątek się robi ;)
Kopernik byla kobieta.....

nurek

  • Wiadomości: 4841
  • piloci do maszyn!
    • Zobacz profil
    • mój świat fotografii lotniczej
  • Skąd: EPLL/EPKK
Odp: JAK MIJA DZIEŃ - pogaduchy
« Odpowiedź #549 dnia: Wrzesień 19, 2011, 07:12:51 pm »
Bez sensu jest budować 2 x większy obiekt i ustawiąć podwójne ekspozycję tylko dlatego że jest 2x więcej zwiedzających.
Ale już 2 x więcej kas miałoby sens, nieprawdaż? ;) Albo możliwość kupowania biletów przez ten, no jak mu tam, ten taki nowoczesny... aaa, wiem - przez INTERNET  8)

BTW - a propos tego, co Ewa proponowała, żeby kupować bilet w przeddzień: na stronie CNK wisi komunikat: Uwaga! Bilety dla osób indywidualnych sprzedajemy tylko w kasach Centrum w dniu wizyty.
Rzeczywiście stoją do gości otworem ::)

Kas może być nawet 10x więcej tylko że muzeum ma okresloną pojemność i więcej luda nie wciśniesz. Dlatego nie lubię nocy muzeów, bo wartości poznawcze są znikome.
Sprzedaż przez internet grozi tylko tym że będzesz mógł zrobić sobie prezent na 60te urodziny bo wykupią wszystko.
Naprawdę trzeba zacisnąć zęby i liczyć że lud przewali się. Zresztątak było z muzeum powstania - pierwszym bodajże muzeum z innym podejściem niż kapcie i zapach pasty do podłogi

OK, dość już o tym całym Koperniku, bo dedykowany wątek się robi ;)
jasne PAX!
Pozdrawiam

FMS

  • Wiadomości: 726
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: JAK MIJA DZIEŃ - pogaduchy
« Odpowiedź #550 dnia: Wrzesień 19, 2011, 07:39:39 pm »
BTW - a propos tego, co Ewa proponowała, żeby kupować bilet w przeddzień: na stronie CNK wisi komunikat: Uwaga! Bilety dla osób indywidualnych sprzedajemy tylko w kasach Centrum w dniu wizyty.
Rzeczywiście stoją do gości otworem ::)

Spad - bilet jest na cały dzień, więc jak kupujesz właśnie koło 16-17, to jednak kierują się zdrowym rozsądkiem i sprzedają na następny dzień - ja tak kupiłam bilety niecałe 2 miesiące temu. No chyba, ze to jakiś nowy zapis i coś się zmieniło...

Robteek

  • Wiadomości: 2307
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: JAK MIJA DZIEŃ - pogaduchy
« Odpowiedź #551 dnia: Wrzesień 20, 2011, 09:18:29 am »
A ja nawet nie przypuszczałem, że tam jest takie oblężenie.
Chyba zabiorę dzieci do Łazienek :) albo nie,........... na lotnisko  ;D
Pozdrawiam
Robteek

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6419
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: JAK MIJA DZIEŃ - pogaduchy
« Odpowiedź #552 dnia: Wrzesień 20, 2011, 10:33:42 am »
A ja nawet nie przypuszczałem, że tam jest takie oblężenie.
Chyba zabiorę dzieci do Łazienek :) albo nie,........... na lotnisko  ;D
Łazienki to dobry pomysł, lotniskiem dzieci nie katuj, bo nigdy nie zrozumieją, co tatuś widzi w tych samolotach (chyba że w Singapurze ;) ).
:D
Rozważ opcję Muzeum Chopina - jest b. fajne, przetestowane w te wakacje na żywym organizmie 12-latka :)

Robteek

  • Wiadomości: 2307
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: JAK MIJA DZIEŃ - pogaduchy
« Odpowiedź #553 dnia: Wrzesień 20, 2011, 03:57:46 pm »
Nie no musowo muszę je zaliczyć. Ale nigdy nie miałem zdrowia do kolejek.
Pozdrawiam
Robteek

nurek

  • Wiadomości: 4841
  • piloci do maszyn!
    • Zobacz profil
    • mój świat fotografii lotniczej
  • Skąd: EPLL/EPKK
Odp: JAK MIJA DZIEŃ - pogaduchy
« Odpowiedź #554 dnia: Wrzesień 20, 2011, 04:18:29 pm »
No i chyba wywiozą LIMonki z Łodzi :-(((((
Niby coś chcą jeszcze radni zrobić, ale jak zwykle i po polsku. No coment.
Teraz już wiem dlaczego wyjechałem z tego miasta "nie da się".
Pozdrawiam