Autor Wątek: jaki komp  (Przeczytany 1878 razy)

Amon

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 7966
  • tri dablju tim
    • Zobacz profil
    • amon photography
  • Skąd: Warszawa
jaki komp
« dnia: Grudzień 02, 2010, 10:20:53 pm »
A żeby nie było... kichu jaki sobie komp kupiłeś? Bo tak siedzę i myślę chyba z nudów nad jakimś komputerem.

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: jaki komp
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 02, 2010, 10:27:38 pm »
i7 + szostka ramu + 2 duze dyski na zdjecia + maly ssd na system (baardzo polecam, osiagi i komfort pracy zabijaja)
grafa standard (bo nie gram), naped dvd i to wszystko

Amon

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 7966
  • tri dablju tim
    • Zobacz profil
    • amon photography
  • Skąd: Warszawa
Odp: jaki komp
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 02, 2010, 10:29:44 pm »
O no to tak samo kombinuję :). To sobie nie podyskutujemy... :)

wilk

  • CZŁONEK HONOROWY
  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 5909
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: jaki komp
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 02, 2010, 10:31:26 pm »
To sobie nie podyskutujemy... :)

szkoda, bym się włączył ;) do tej dyskusji 8)

Amon

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 7966
  • tri dablju tim
    • Zobacz profil
    • amon photography
  • Skąd: Warszawa
Odp: jaki komp
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 02, 2010, 10:36:14 pm »
Eee, ja nie potrzebuję stacji roboczej, przy której do obróbki jednego zdjęcia będę musiał najpierw uruchomić podziemną elektrownię :).
Raczej jakiś skromny komputerek pod biurko :).

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: jaki komp
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 02, 2010, 10:45:57 pm »
Amon, jaki budzet przewidujesz, to cos moze doradze, bo jestem swiezo po przegladzie i konsultacjach ? :) bo np. dowcip polega na tym, ze jak rozgladasz sie za i7, a nie chcesz wydawac majatku to oplaca sie kupic tak naprawde tylko jeden procek etc.

wilk

  • CZŁONEK HONOROWY
  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 5909
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: jaki komp
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 02, 2010, 10:49:33 pm »
bo np. dowcip polega na tym, ze jak rozgladasz sie za i7, a nie chcesz wydawac majatku to oplaca sie kupic tak naprawde tylko jeden procek etc.
oczywiście ;) 975, 3.33 extrim ;D

deoc

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 2784
  • i wtedy wchodze ja... caly na bialo...
    • Zobacz profil
  • Skąd: Czestochowa
Odp: jaki komp
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 02, 2010, 10:55:38 pm »
bo np. dowcip polega na tym, ze jak rozgladasz sie za i7, a nie chcesz wydawac majatku to oplaca sie kupic tak naprawde tylko jeden procek etc.
oczywiście ;) 975, 3.33 extrim ;D
spadaj Tadzik ;) u mnie od ponad 2 lat kreci sie Q6600 8GB ramu i pare TB HDD (blizej 10 niz 2) mysle, ze dla mnie na najblizszy rok dwa wystarczy do www,gg, outlooka i PS'a ;)  ale od góraszki chodzil za mna SSD i pare miesiecy temu zakupilem z dolnej półki KINGSTONA 30GB i jestem mile zaskoczony - mysle, ze kupujac jakies 64GB i troszke szybszy na system moglbys zapomniec o jakimkolwiek ladowaniu programow ;) i to jak dla mnie jest teraz rzecz ktora polecam wszystkim ktorzy czasem mnie pytaja o "podzespoly" do kompa :)

Amon

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 7966
  • tri dablju tim
    • Zobacz profil
    • amon photography
  • Skąd: Warszawa
Odp: jaki komp
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 02, 2010, 10:57:23 pm »
A nie wiem jaki budżet, nawet się nad tym nie zastanawiałem. Nie mam ciśnienia, bo komputerów u mnie pod dostatkiem. Chciałem jakiś taki do foto - dużo ramu, i dużo dysków ;). Z 5-6k myślę że starczy na proc+płyta+8gb+dyski+grafika+obudowa.
Możesz doradzić jakąś płytę i konkretniejszy procek jakby co :).

Masa

  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
  • Skąd: EPWA
Odp: jaki komp
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 02, 2010, 10:57:29 pm »
Powinieneś sobie kupić  jabłuszko  z dwoma jajami   G5  albo wyżej   właśnie się rozglądam dla synka nie jest taki drogi a stworzony do pracy  zdjęcia filmy   jet po prostu kozak.
Pozdrawiam Grześ

zapraszam na   http://masa.spotter.com.pl
                            http://idosk8.com/

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: jaki komp
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 02, 2010, 10:59:34 pm »
hihih nie doluj kolegi :) a powaznie to i7 950 3,06 box na sockecie 1366 - kosztuje obecnie ok 1200 pln - starszych  wersje na sockecie 1136 juz sie nie robi, a kosztuja  podobne pieniadze (+/- 100/200 pln) - wiec imho tych starszych nie ma sensu, z kolei wyzsze modele od 950-tki ida od 2 kPLN w gore, wiec nie ma tematu

jedyny minus socketu 1366 ze plyta bedzie ciut drozsza od 1136, ale dobrym rozwiazaniem jest np. Asus P6X58D-E - w skrocie plyta ktora ma wszystko co wysokie modele (usb3, raid, sensowne stabilne zasilanie itd.) a nie doplacamy za bajery typu 2-3 karty sieciowe, dzwiek x-fi itd.

z ssd - ocz vertex 2 - pelen przekroj od 40gb do juz nie pamietam ile ale sporo - zapis odczyt wg specyfikacji 280mb/sek, realnie 200-250

tyle na szybko z glowy :)

volt

  • Wiadomości: 3364
    • Zobacz profil
  • Skąd: Ząbki
Odp: jaki komp
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 02, 2010, 11:01:16 pm »
Niech żyje OT ;D
A ja jadę na starym lapku z okruchami w klawiaturze i nie narzekam :P Póki mi oczywiście miejsca na dysku nie zbraknie i programy do obróbki będą chodziły.
Z pozdrowieniami pod wysokim napięciem,
volt vel. amper ;)


kaczy

  • Wiadomości: 509
    • Zobacz profil
  • Skąd: Piotrków Tryb.
Odp: jaki komp
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 02, 2010, 11:02:52 pm »
Powinieneś sobie kupić  jabłuszko  z dwoma jajami   G5  albo wyżej   właśnie się rozglądam dla synka nie jest taki drogi a stworzony do pracy  zdjęcia filmy   jet po prostu kozak.
Tyle tylko, że na PowerPC G5 zadziała już tylko Leopard, a co raz więcej softu wychodzi już jedynie na Snow Leoparda (podczas gdy w przyszłym roku pojawić ma się Lion). Ja też lubię PPC (mam akurat 2 maczki z G4 i Tigerem na pokładzie), ale do poważniejszych zabaw (np. Aperture do zdjęć) to już tylko maczek z Intelem i Snow Leo... niestety, bo architektura PowerPC to cofanie się wstecz, a nie inwestycja.
Thank you for your attention.

wilk

  • CZŁONEK HONOROWY
  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 5909
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: jaki komp
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 02, 2010, 11:03:53 pm »
tyle na szybko z glowy :)
masz mocną głowę, ale to wszyscy wiedzą ;D

dobrze gadasz, procek super, płyt tylko używam ASUS'a, dysk SSD jednak bym myślał coś w okolicach 80-120, system i te inne różne programy jednak trochę zajmują.

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21588
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: jaki komp
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 02, 2010, 11:04:28 pm »
kichu - podziel watki co? bo ten OT juz przerosl ojca :P
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski