Autor Wątek: Kakadz  (Przeczytany 1198 razy)

Litwiński

  • Gość
Kakadz
« dnia: Listopad 30, 2010, 03:34:05 pm »
Witam, napewno większość osób zauważyło że na forum jest nowy użytkownik Kakadz :P
Znam go troszkę i wiem, że jest nie śmiały :)
Może nie ma niesamowitego powodu do wpisywania swoich osiągnięć w ten dział....ale ja napisze ;)
Kakadz jest kilku krotnym laureatem głosowania "zdjęcie miesiąca" na stronie www.lotniczapolska.pl (ile razy dokładnie nie pamiętam :P). Wiem że nie jest to osiągnięcia na taką skale jak nagrody Członków SPFL, ale uwazam ze jak na amatorski początek to zawsze cos  ::)

Kakadz

  • Wiadomości: 57
  • "Fly to live! Live to fly! Do or die!"
    • Zobacz profil
  • Skąd: Włocławek
Odp: Kakadz
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 30, 2010, 04:09:51 pm »
No proszę... Oto to właśnie powód dla którego "Just Fly" wynajęło Litwińskiego do sprzedaży w Góraszce. :D Ten człek zrobi reklamę wszystkiemu i każdemu... :P No, ale co prawda, to prawda. Parę razy mi się udało znaleźć w zwycięskiej trójce, ale to czysty fuks... :)
Flying... And nothing else matters...

Member of the official fan club of The White-Red Sparks Aerobatic Team

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21591
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: Kakadz
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2010, 05:17:57 pm »
no to gratulacje i....
 
pokazuj te foteczki :)
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

Kakadz

  • Wiadomości: 57
  • "Fly to live! Live to fly! Do or die!"
    • Zobacz profil
  • Skąd: Włocławek
Odp: Kakadz
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 02, 2010, 12:12:20 am »
OK, ale od razu uprzedzam, że te zdjęcia to nic specjalnego w gruncie rzeczy. ;)  Pozwolę sobie dodać linki do wyników konkursów na Lotniczej Polsce. Tam są wszystkie te moje foty pokazane i podpisane:

Moja ostatnia wygrana - konkurs z lipca. Zgarnąłem jednocześnie 1 i 3 miejsce, co mnie bardzo zdziwiło:

http://lotniczapolska.pl/Zobacz-zwycieskie-fotografie-lipcowej-edycji-konkursu-fotograficznego,14843

Konkurs z czerwca - tutaj zgarnąłem 3 miejsce. :P :

http://lotniczapolska.pl/Poznaj-zwyciezcow-czerwcowej-edycji-konkursu-fotograficznego,14162

Jam jest oczywiście Kacper Kolibowski. ;)

No i to by było na tyle, na chwilę obecną. Do listopadowej edycji też nadesłałem im dwa zdjęcia, ale czy w ogóle zostaną przyjęte do konkursu - zobaczymy już niebawem. Dam Wam o tym znać. ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2010, 02:59:32 pm wysłana przez MarS »
Flying... And nothing else matters...

Member of the official fan club of The White-Red Sparks Aerobatic Team

młody

  • Wiadomości: 955
  • Marcin S.
    • Zobacz profil
    • Marcin Sikorzak Photography
  • Skąd: Warszawa EPWA
Odp: Kakadz
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 02, 2010, 12:19:00 am »
Do listopadowej edycji też nadesłałem im dwa zdjęcia, ale czy w ogóle zostaną przyjęte do konkursu - zobaczymy już niebawem. Dam Wam o tym znać. ;)
Kurczaki.... się spoźniłem o jeden dzień.....
"A jeśli z nas ktoś legnie wśród szaleńczych jazd..."

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21591
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: Kakadz
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 02, 2010, 12:35:15 am »
hihi a nijaki hesja nie przyznal Ci wyroznienia heh
sie lysy nie zna i tyle :)
 
fajna zabawa :)
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

kaczy

  • Wiadomości: 509
    • Zobacz profil
  • Skąd: Piotrków Tryb.
Odp: Kakadz
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 02, 2010, 12:48:37 am »
hihi a nijaki hesja nie przyznal Ci wyroznienia heh
sie lysy nie zna i tyle :)  fajna zabawa :)
Lubię w Tobie to, że nawet największa zjebka, w Twoich ustach brzmi jak pochwała  :P
Thank you for your attention.

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: Kakadz
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 02, 2010, 09:22:07 am »
gratulacje :) kazda nagroda czy wyroznienie cieszy i zarazem motywuje do dalszej roboty :)

Kakadz

  • Wiadomości: 57
  • "Fly to live! Live to fly! Do or die!"
    • Zobacz profil
  • Skąd: Włocławek
Odp: Kakadz
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 02, 2010, 10:19:00 am »
hihi a nijaki hesja nie przyznal Ci wyroznienia heh
sie lysy nie zna i tyle :)
 
fajna zabawa :)

Jeśli nie przyznał, to nie było tego godne, o! :D "Fajna zabawa" - Jak mam to rozumieć? :P

kichu - Co racja, to racja. Motywacja jest, ale kurcze... Były w tych konkursach foty lepsze od moich i to raczej one powinny wygrać. ;)
Flying... And nothing else matters...

Member of the official fan club of The White-Red Sparks Aerobatic Team

Amon

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 7966
  • tri dablju tim
    • Zobacz profil
    • amon photography
  • Skąd: Warszawa
Odp: Kakadz
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 02, 2010, 12:04:46 pm »
Kakadz - liczy się wygrana. Gratulacje się należą.
A zdjęcia... bawi Cię to, rób je dalej, coraz lepsze, a zabawa będzie na pewno jeszcze większa.

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21591
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: Kakadz
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 02, 2010, 12:13:18 pm »
i moja rada - nie przywiazywac sie do konkursow zwlaszacza jak sa to glosy ludzi (sms/kilk) :)
bo jak wygrasz, to wygrasz bo:
(w najlepszym razie, zakladam brak matactwa) Twoje zdjecie sie spodobalo danej grupie
(w zlym - zakladajac kombinacje typu "chlopaki glosujcie na moje!!) przegrasz ale nie dlatego ze miales gorsze foto ale dlatego ze ktos ma wiecej kumpli do klikania :)
 
trzeba jak Malysz - starac sie oddac dwa dobre skoki (czyli robic swoja robote jak najlepiej sie potrafi)
i zdjecia musza sie nam podobac bo to najwiekszy sukces
 
dlatego napisalem o zabawie
tak to trzeba traktowac i juz :)
 
Lotnicza Polska to kapitalna spolecznosc ale nie nastawiona na fotografie lotnicza a bardziej na... Lotnictwo :)
skoro wygrales znaczy ze Twoje zdjecie super oddalo jakas lotnicza sprawe - albo samolota albo pilota czyli Lotnictwo górą a nie fotografia jako taka - mam nadzieje ze mnie rozumiesz.
 
Co nie zmniejsza faktu ze gratki dla Ciebie i ze jest to sukces ale trzeba takie sukcesy fajnie wazyc :)
 
u nas wczoraj oglosilismy konkurs - bedzie on zupelnie inny i TEZ nalezy go traktowac jako fajna zabawe :)
jak ktos wygra to super a jak nie... to tez super :)
chodzi o fun i robienie swojej roboty najlepiej jak tylko potrafimy i tyle
ufff :)
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

kaczy

  • Wiadomości: 509
    • Zobacz profil
  • Skąd: Piotrków Tryb.
Odp: Kakadz
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 02, 2010, 12:26:58 pm »
Naprodukowałem posta, ale hesja mnie wyprzedził, więc dublować się już ze swoją wypowiedzią nie będę. Zostawię jedynie fragment o motywacji....

Dla mnie znacznie większą motywacją niż wygrana w konkursie typu "Nasze pstryki" (hesja opisał ten termin powyżej dość dokładnie) są rzeczowe komentarze i krytyka (a cenię sobie każdą konstruktywną uwagę) SPFL'owców i ludzi którzy z fotografią faktycznie mają coś w życiu wspólnego. Dzięki temu, być może moje zdjęcia będą kiedyś na takim poziomie którego nie będę musiał się nigdzie wstydzić (samo posiadanie aparatu nie czyni mnie jeszcze fotografem, tak jak posiadanie pióra nie robi ze mnie poety).

Oczywiście wielki szacun, że robisz to co robisz itd. (mam tu na myśli także paralotniarstwo). Jeśli będzie mi tylko dane spotkać Cię gdzieś osobiście na pokazach, na pewno podejdę się przywitać i raz jeszcze pogratulować zapału. Mam tutaj w Toruniu jednego znajomego "wózkersa" (swoją drogą, też nieźle "odjechanego") i przy najbliższej okazji chętnie opowiem mu o Twojej osobie. Peace!

Thank you for your attention.

Kakadz

  • Wiadomości: 57
  • "Fly to live! Live to fly! Do or die!"
    • Zobacz profil
  • Skąd: Włocławek
Odp: Kakadz
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 02, 2010, 01:04:22 pm »
i moja rada - nie przywiazywac sie do konkursow zwlaszacza jak sa to glosy ludzi (sms/kilk) :)
bo jak wygrasz, to wygrasz bo:
(w najlepszym razie, zakladam brak matactwa) Twoje zdjecie sie spodobalo danej grupie
(w zlym - zakladajac kombinacje typu "chlopaki glosujcie na moje!!) przegrasz ale nie dlatego ze miales gorsze foto ale dlatego ze ktos ma wiecej kumpli do klikania :)
 
trzeba jak Malysz - starac sie oddac dwa dobre skoki (czyli robic swoja robote jak najlepiej sie potrafi)
i zdjecia musza sie nam podobac bo to najwiekszy sukces
 
dlatego napisalem o zabawie
tak to trzeba traktowac i juz :)
 
Lotnicza Polska to kapitalna spolecznosc ale nie nastawiona na fotografie lotnicza a bardziej na... Lotnictwo :)
skoro wygrales znaczy ze Twoje zdjecie super oddalo jakas lotnicza sprawe - albo samolota albo pilota czyli Lotnictwo górą a nie fotografia jako taka - mam nadzieje ze mnie rozumiesz.
 
Co nie zmniejsza faktu ze gratki dla Ciebie i ze jest to sukces ale trzeba takie sukcesy fajnie wazyc :)
 
u nas wczoraj oglosilismy konkurs - bedzie on zupelnie inny i TEZ nalezy go traktowac jako fajna zabawe :)
jak ktos wygra to super a jak nie... to tez super :)
chodzi o fun i robienie swojej roboty najlepiej jak tylko potrafimy i tyle
ufff :)

Zgadzam się w stu procentach. Ja tych konkursów nie traktuję zupełnie poważnie. Podchodzę do nich na luzie. Foty wysyłam dla zabawy, chociaż wiem, że na pewno trafią się lepsze i to na pewno one wygrają. Faktem jest, że tam nie głosuje się na zdjęcie uprzednio dogłębnie studiując jego wygląd, technikę wykonania itp. Najczęściej oddaje się głos na po prostu ciekawą, unikatową maszynę, która w sumie fajnie wygląda na zdjęciach. Te konkursy mają jeden plus. Startując w nich zawsze ma się jakąś szansę na zdobycie gadżetu najbardziej rozpoznawalnego w Polsce portalu lotniczego. ;P W sumie dlatego wystartowałem w pierwszym konkursie i się opłacało, bo zgarnąłem koszulkę. :D :P Nie chwaląc się dodam, że kiedyś udało mi się wygrać także ich polara w konkursie wiedzy pod tytułem "Bombowce Aliantów". A wracając do zdjęć - Dokładnie tak, jak napisałeś. Najważniejsze, aby zdjęcie podobało się jego autorowi. Choć moim zdjęciom brakuje wiele do ideału, zwłaszcza jeśli oceniać je pod takim kątem jak Wy to robicie, to cieszę się z nich, że udało mi się zrobić takie, jakimi są.

Kurcze, to forum, a ja powstrzymuję się, aby nie pisać do Was per Pan/Pani. :P
Flying... And nothing else matters...

Member of the official fan club of The White-Red Sparks Aerobatic Team

Kakadz

  • Wiadomości: 57
  • "Fly to live! Live to fly! Do or die!"
    • Zobacz profil
  • Skąd: Włocławek
Odp: Kakadz
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 02, 2010, 01:12:49 pm »
Naprodukowałem posta, ale hesja mnie wyprzedził, więc dublować się już ze swoją wypowiedzią nie będę. Zostawię jedynie fragment o motywacji....

Dla mnie znacznie większą motywacją niż wygrana w konkursie typu "Nasze pstryki" (hesja opisał ten termin powyżej dość dokładnie) są rzeczowe komentarze i krytyka (a cenię sobie każdą konstruktywną uwagę) SPFL'owców i ludzi którzy z fotografią faktycznie mają coś w życiu wspólnego. Dzięki temu, być może moje zdjęcia będą kiedyś na takim poziomie którego nie będę musiał się nigdzie wstydzić (samo posiadanie aparatu nie czyni mnie jeszcze fotografem, tak jak posiadanie pióra nie robi ze mnie poety).

Oczywiście wielki szacun, że robisz to co robisz itd. (mam tu na myśli także paralotniarstwo). Jeśli będzie mi tylko dane spotkać Cię gdzieś osobiście na pokazach, na pewno podejdę się przywitać i raz jeszcze pogratulować zapału. Mam tutaj w Toruniu jednego znajomego "wózkersa" (swoją drogą, też nieźle "odjechanego") i przy najbliższej okazji chętnie opowiem mu o Twojej osobie. Peace!

Z Tobą również się zgodzę w poglądach odnośnie zdjęć.

Jedno małe sprostowanko - nie paralotniarstwo, a motolotniarstwo. :) Mnie również będzie miło się spotkać i pogadać jak maniak z maniakiem. I niema czego gratulować. Pasja jest pasją, marzenia marzeniami i trzeba dążyć do ich spełniania. Ja zawsze chciałem latać (bo oglądanie samolotów z ziemi to za mało i mi nie wystarcza... :D). Teraz dążę do tego by to robić i zamierzam dopiąć swego, by móc latać w każdej możliwej chwili życia. Wszak samo latanie jak i całe lotnictwo jest jak narkotyk - raz na jakiś czas trzeba przyjąć pewną jego dawkę, by móc w ogóle żyć i normalnie funkcjonować. :D

Wózkers z Torunia? A czy jest on również maniakiem lotniczym? Pozdrawiam go mimo wszystko! ;)

P.S. Tak jak obiecałem, podsyłam link do głosowania na najlepszą fotografię Listopada w konkursie Lotniczej Polski. Okazało się, że obie moje foty się załapały. Foty Biało-Czerwonych Iskier, które już znacie. ;)

A oto link: http://lotniczapolska.pl/Wybierz-najlepsza-fotografie-listopada,16651

No i w tym przypadku mogę liczyć tylko na to, że moje zdjęcia - tak jak już wcześnie wspominaliśmy, zdobędą głosy dlatego, że są na nich przedstawione ciekawe maszyny we w miarę niecodziennych ujęciach.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2010, 01:20:55 pm wysłana przez Kakadz »
Flying... And nothing else matters...

Member of the official fan club of The White-Red Sparks Aerobatic Team

kaczy

  • Wiadomości: 509
    • Zobacz profil
  • Skąd: Piotrków Tryb.
Odp: Kakadz
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 02, 2010, 02:06:50 pm »
Jedno małe sprostowanko - nie paralotniarstwo, a motolotniarstwo. :) (...) Ja zawsze chciałem latać (bo oglądanie samolotów z ziemi to za mało i mi nie wystarcza... :D) (...) Wszak samo latanie jak i całe lotnictwo jest jak narkotyk - raz na jakiś czas trzeba przyjąć pewną jego dawkę, by móc w ogóle żyć i normalnie funkcjonować. :D
Wybacz pomyłkę, zupełnie nie moja dziedzina. Mnie akurat mocniej (w kwestii latania) fascynują szybowce (Ida aż ma ciary na plecach jak widzi szybowiec na niebie), ale... póki co ciągle brakuje mi/nam na to funduszy chociaż myślimy o tym oboje (pozostaje nam latanie w formie balastu/pasażera). Może kiedyś.

Wózkers z Torunia? A czy jest on również maniakiem lotniczym? Pozdrawiam go mimo wszystko! ;)
Jakoś mega na tym punkcie zakręconym to nie, ale podziwia. Na widok fotek hesji to chyba aż wstał (wspominał coś nawet, że po obejrzeniu ma ochotę wybrać się na łyżwy)  ;)
Thank you for your attention.