Autor Wątek: kradzież sprzętu  (Przeczytany 993 razy)

kwinto

  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
  • Skąd: Poddębice
kradzież sprzętu
« dnia: Listopad 28, 2010, 10:06:51 pm »
czesc
w wyniku włamania straciłem cały sprzęt foto i w związku z ty moja  prośba do braci forumowej:
gdyby ktoś z was namierzył w sieci "okazyjnego" D90 z N18-70 i N70-300 VR (znak szczególny naklejka Air Show Radom 2009 na osłonie p-słonecznej) z dodatkami (karty sandisk, filtry, kable) to dajcie znać na kwinto77@o2.pl lub tel. 605308283 (numery seryjne do wglądu)
pozdrawiam
kwinto

czachus

  • Gość
Odp: kradzież sprzętu
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2010, 10:09:59 pm »
Szkoda sprzętu.
Ja miałem podobną akcję, ale poszedł sprzęt wraz z samochodem-centrum Warszawy ul. Śliska....15 minut mnie nie było.
Próbowałem coś wskórać przez Sony Polska...Nie prowadzą rejestru sprzętu skradzionego. Pozostaje tylko liczyć na farta.

kwinto

  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
  • Skąd: Poddębice
Odp: kradzież sprzętu
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2010, 10:20:20 pm »
w moim przypadku to włam do firmy - wyjątkowo został sprzęt. policja nie pozostawiła mi złudzeń co do odzyskania fantów. liczę tylko na pomoc sąsiedzką  - mieszkam w małym miasteczku

ziaro

  • Gość
Odp: kradzież sprzętu
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 28, 2010, 11:05:09 pm »
współczuję :(

wilk

  • CZŁONEK HONOROWY
  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 5909
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: kradzież sprzętu
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 29, 2010, 09:42:55 am »
czesc
w wyniku włamania straciłem cały sprzęt foto i w związku z ty moja  prośba do braci forumowej:
gdyby ktoś z was namierzył w sieci "okazyjnego" D90 z N18-70 i N70-300 VR (znak szczególny naklejka Air Show Radom 2009 na osłonie p-słonecznej) z dodatkami (karty sandisk, filtry, kable) to dajcie znać na kwinto77@o2.pl lub tel. 605308283 (numery seryjne do wglądu)
pozdrawiam
kwinto

Numery seryjne dawaj tutaj,
PS jesteś na "Nikoniarzach"? tam też warto wrzucić wątek!!!

kwinto

  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
  • Skąd: Poddębice
Odp: kradzież sprzętu
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 29, 2010, 06:57:23 pm »
tak, na nikoniarzach jestem i juz dałem info
numery seryjne Nikon 18-70 L4230881; Nikon 70-300VR 2288380 i d90 6317670
pozdrawiam

kaczy

  • Wiadomości: 509
    • Zobacz profil
  • Skąd: Piotrków Tryb.
Odp: kradzież sprzętu
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 03, 2010, 02:47:36 pm »
I tak a'propos niejako chciałem Was zapytać: Jak wy zabezpieczacie swój sprzęt foto i czy w ogóle jakoś szczególnie go zabezpieczacie - poważnie pytam. I czy może ktoś z Was ubezpieczył sprzęt? Jeśli tak to gdzie i ewentualnie czy można ubezpieczyć dosłownie cały majdan, czy np. tylko body i szkła?
W kwestii ubezpieczeń sprzętu foto... wszystko się da - tylko trzeba mieszkać w cywilizowanym kraju, a nie w Polsce :) U nas temat był na wielu różnych forach setki razy wałkowany (bez rezultatu). Nawet wczoraj o tym czytałem na forach i niestety - w PZU jak dasz sobie twarz dość mocno obić podczas kradzieży i będziesz miał świadków to moooże coś odzyskasz (komputery - max. 6.000zł, sprzęt foto - max. 2000zł). Oczywiście nie ma problemu z ubezpieczeniem sprzętu trzymanego w domu przy okazji ubezpieczenia mieszkania, ale... zdaje się, że nie o takie ubezpieczenie chodzi.
Thank you for your attention.

Amon

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 7966
  • tri dablju tim
    • Zobacz profil
    • amon photography
  • Skąd: Warszawa
Odp: kradzież sprzętu
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 03, 2010, 02:49:00 pm »
Możesz ubezpieczyć w ramach kradziezy torebki (czyli pewnie małpkę jakąś), albo jeśli sprzęt jest na firmę (np. fotograf) - takie info z Warty dostałem.

kaczy

  • Wiadomości: 509
    • Zobacz profil
  • Skąd: Piotrków Tryb.
Odp: kradzież sprzętu
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 03, 2010, 02:59:12 pm »
Możesz ubezpieczyć w ramach kradziezy torebki (czyli pewnie małpkę jakąś), albo jeśli sprzęt jest na firmę (np. fotograf) - takie info z Warty dostałem.
Kupując aparat w RTV Euro AGD można go ubezpieczyć (chyba jako jedyni w PL coś takiego oferują, choć na forach spotkałem się też z informacjami, że także w Vobis). W kwestii tego pierwszego sklepu, możesz to zrobić tylko i wyłącznie w dniu zakupu sprzętu (nie pamiętam dokładnie kwoty, ale chyba 5% wartości sprzętu). Umowy nie czytałem, ale podobno nawet jak Ci sprzęt do morza wpadnie to dostaniesz odszkodowanie o ile go wyłowisz i dostarczysz (nawet niekoniecznie w jednym kawałku, byleby był kompletny - czyli tak jak to wygląda w USA czy UK w kwestii ubezpieczeń sprzętu foto, ale jak znam życie - to w PL oni to tylko na papierze gwarantują). Tyle tylko, że tak mnie swego czasu w RTV Euro AGD wkurzyli, że ja już nawet baterii u nich nie kupuje.
Thank you for your attention.

ziaro

  • Gość
Odp: kradzież sprzętu
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 03, 2010, 03:03:07 pm »
no taki kraj, że trzeba się ubezpieczać przed kradzieżą

kaczy

  • Wiadomości: 509
    • Zobacz profil
  • Skąd: Piotrków Tryb.
Odp: kradzież sprzętu
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 03, 2010, 03:11:46 pm »
no taki kraj, że trzeba się ubezpieczać przed kradzieżą
Raczej taki kraj w którym nie dość, że trzeba to jeszcze nie można ubezpieczyć się przed kradzieżą (bo przecież u nas zaraz by było cwaniakowanie i wyłudzanie kasy od firm ubezpieczeniowych, więc wiadomo, że się w PL firmom robić tego nie opłaca). Podaję link do dyskusji którą wczoraj akurat śledziłem (wątek zaczęty w roku 2007-tym, ale reaktywowany i z odpowiedziami od firm z obecnego roku).
Thank you for your attention.

ziaro

  • Gość
Odp: kradzież sprzętu
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 03, 2010, 03:17:03 pm »
no czytając ten wątek na forum, którego dałeś link, nie można być optymistą :)

Amon

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 7966
  • tri dablju tim
    • Zobacz profil
    • amon photography
  • Skąd: Warszawa
Odp: kradzież sprzętu
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 03, 2010, 03:19:02 pm »
Dlatego mamy kifcia... ;) Jest tańszy i skuteczniejszy od PZU :).

ziaro

  • Gość
Odp: kradzież sprzętu
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 03, 2010, 03:20:34 pm »
Dlatego mamy kifcia... ;) Jest tańszy i skuteczniejszy od PZU :).
a jakie usługi świadczy kifcio?

kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 10982
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
Odp: kradzież sprzętu
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 03, 2010, 03:42:00 pm »
Dlatego mamy kifcia... ;) Jest tańszy i skuteczniejszy od PZU :) .
a jakie usługi świadczy kifcio?
Amon, wiesz że Ciebie lubię  :P