Autor Wątek: Leszno 2022  (Przeczytany 417 razy)

Mori

  • Wiadomości: 1853
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Leszno 2022
« dnia: Październik 08, 2022, 07:48:21 pm »
Uwinąłem się szybciej niż zapowiadane pół roku :P
Głównie dlatego że impreza mi za bardzo nie wyszła i nie było z czym walczyć. Na kolejnej chociaż na jeden dzień ustawię się jednak gdzieś w centrum.

Tradycyjnie najpierw jakieś próbki old school-a

1.



2.



3.



Trochę wiertaliotów
4.



5.



6. To zamieszczam jako dobry przykład złego przykładu czyli jak coś zaplanować a potem to sp...yć. Ustawiłem wszystko żeby trzaskać na zbliżeniu flary blisko maszyny. A potem odruchowo skadrowałem szeroko bo zawsze tak robię. W efekcie ani detalu ani długiego czasu ...



7. Rozkręcić mu wirnik to już trochę hardcore




Trochę Marka Choima w akcji

8.



9.



10.



Kilka nocnych

11.



12.



13. Frogi dla ciebie popracowałem nad kolejnym kadrem z serii. Myślę, że teraz wyszło lepiej. Dzięki za konstruktywną krytykę. :)



Kilka Red Bull-i

14. Para mieszana ...



15.



16. No i połamało w stawach staruszka ...



17.




I trochę różności

18. Na taką myjnię to bym co drugi dzień jeździł :)



19. Kategoria: kaprysy matryc. Nie bez racji mawiają że "w nocy wszystkie koty są czarne" :)



20.




Wszystko strzelane niemal tradycyjnie czyli D500 + Sigma 150-600 Sport. Za automatycznie skalowane w dół miniaturki autor(a) nie ponosi ...
Miłośników pełnej rozdzielczości zapraszam na https://500px.com/p/boguckimarcin/galleries/leszno-antidotum-2022
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

Sławol

  • Wiadomości: 2564
  • "Let's put a smile on that face!"
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gorzów Wlkp.
Odp: Leszno 2022
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 08, 2022, 10:51:08 pm »
Zaciera ręce i podwija rękawy:

1 - ciut więcej prawej, płetwa na skrzydle,
2 - konwersja do czarno-białego zdjęcia tutaj nie pasuje wg mnie. A to dlatego, że w kolorze też nie ma za wiele kontrastu i po przeróbce - jest ciemna plama, nic ciekawego dla oka. Warto spojrzeć na obiekt podczas fotografowana i zastanowić się, co się z nim stanie po przeróbce. Najlepiej wypadają tutaj samoloty z pasami, kontrastujące kolory, jak np. czarny z żółtym itd. w kolorze dobrze tu wypada byk, wtedy jest czerwony i ożywia całość. Samo ujęcie OK,
3 - OK,
4 - "Legendarny wiertaliot!" - siedzi mi w głowie głos z MAKS-a 2019 :D Tutaj ujęcie dla mnie rewelacyjne, wygląda jakby wlatywał bokiem z prawej, jakiś drift, czy co ;)
5 - OK,
6 - bajer,
7 - ciut więcej góry, poza tym nieco ciemno,
8-10 - OK,
11-13 - nocne piękne,
14 - za ciemne, a blach ładnie się błyszczy i warto by to nieco bardziej wyeksponować,
15 - 50/50. Chyba wolałbym, żeby leciał do góry, a ziemia była równolegle z krawędzią kadru,
16-17 - OK,
18-20 - OK, przy czym 19 ma słabszą jakość i chyba odpuściłbym ten kadr.

Kimkolwiek jesteś - życzę Ci dobrze.

Pozdrawiam
Sławol

Frogi

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 1035
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Leszno 2022
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 10, 2022, 01:56:55 pm »
Fajne fotki :)

1- dla mnie git
2- za Sławolem - nie pasi trochę tutaj ta obróbka
3- git
4- super moment. Może jakby minimalnie więcej miejsca było po lewej od tego statecznika, ale i tak git.
5- ok, czysty i ładny kadr
6- no to musisz w końcu przełamać ten schemat ;) Dla mnie trochę zbyt pomarańczowo jest tak generalnie
7- ok, też bym mu dał odrobinę więcej przestrzeni od góry
8,9,10- git
11,12 - git
13- haha dzięki :) Pamiętam, że coś tam pisałem ale już nie pamiętam co :) Ale wygląda faktycznie lepiej. Jeszcze nawet bym dociemnił może.
14- git
15- tu mi nie pasuje, że przeostrzone jest. Tak poza tym ok.
18- i fajne i śmiszne. Może ciut zbyt fioletowe? Sam nie wiem.
20- fajne