Autor Wątek: Dogrywka - Spad  (Przeczytany 269 razy)

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6419
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Dogrywka - Spad
« dnia: Sierpień 13, 2022, 09:17:01 pm »
1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.


11.


12.


13.


14.


15.


16.




Frodo

  • Top Gun
  • *******
  • Wiadomości: 1230
  • Najśmielszy z Niziołków :D
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Dogrywka - Spad
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 17, 2022, 10:04:25 am »
Jest Spad, no to jedziemy!

1 i 3. Dwa bardzo dobre kadry, ukazujące maszyny z ciekawych perspektyw. Jest tło z ciekawą teksturą, jest dobra obróbka i technika foto. Pokusiłbym się o mocniejsze wykadrowanie płatowców - jeśli zapas jakości jest.

2. Tu kapitalny moment, może kiedyś w końcu złapię coś takiego.
Do fotograficznego szczęścia brakuje mi perspektywy strzału bardziej z osi prostopadłej do przelotu.

4. Mega kadr z mega momentem.
Nie ma się do czego przyczepić.

5. Tu poza fajną maszyną brakuje mi jeszcze kontekstu, drugiego planu, może jakiejś interakcji z inną maszyną.

 6. Ciekawe zbliżenie maszyny, jednak kadr nr 4 bez porównania lepszy.

7. Tu mega zacne ujęcie.
Perspektywa szerokiego kąta rozwala system, a obecność w kadrze cienia maszyny i pięknie sformowanych chmur robi kapitalną robotę.
W kadrze jest zaburzenie równowagi, ale ciężko je czymś zrównoważyć po prawej.
Mega ujęcie!

8. Mega moment, dobre kadrowanie, dla mnie bez uwag tutaj.

9. Dwa limy obok siebie z pięknymi chmurami w tle?
Chciałbym mieć takie ujęcie.
Pokusiłbym się o mniej agresywny tor lotu by usunąć nieco pustostanu w PD. Przycinając jednocześnie do 16:9.

10.  Nie wiem jak to się stało, że przegapiłem całkowicie ten pokaz w Lesznie. Szacun za utrzymanie tak długiego czasu - ślad rotoru jest bardzo ważym elementem w kadrze tutaj. Ułożenie kadłub też robi świetną robotę. Czy zatem idealny kadr?
Zabrakło ciut fotograficznego szczęścia - plama samochodu akurat teraz musiała się napatoczyć.

11. Moim zdaniem moment ciekawy, jednak  nie w takim kadrowaniau. Dałbym mocne zbliżenie na nachodzące na siebie elementy maszyn.

12. Tego kadru nie umieszczałbym w secie z powodu...10.

13. Kapitalnie...kadr, perspektywa, moment, ułożenie maszyn...Wszystko mi tutaj gra. Gratulka!

14. Technicznie idealnie, moment jednak pozostawia do życzenia.
Czekałbym i polował, aż ktoś będzie stał w drzwiach  :D

15. Tutaj przeciwnie, dzieje się, dymy, dopalanie, odrywające się strugi. Podoba mi się, osobiście zbliżyłbym bardziej maszynę, jeśli jakość pozwala na to. Ciut przeszkadza mi sposób cięcia dymów na górze.

16. Jeden z najlepszych Twoich kadrów.
Synchronizacja praktycznie idealna.
Gdyby było 3x ORLEN-ŻELAZNY dałbym 10/10.


Reasumując:

Ciekawy i zróżnicowany set.
Brakowało mi czasami momentu i "stalowego mięsa", ale generalnie fajne wyczucie w kadrowaniu i nienaganna technika sprawia, że oglądałem z przyjemnoscią.




Sławol

  • Wiadomości: 2564
  • "Let's put a smile on that face!"
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gorzów Wlkp.
Odp: Dogrywka - Spad
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 17, 2022, 08:17:02 pm »
Ależ przyjemnie poczytać tak długi komentarz! :)

Frodo wyłożył w sumie wszystko i w większości się zgadzam, więc sam ograniczę się do paru detali tu i tam:

1 i 3 - tutaj widziałbym bardziej centralne kadry, zwłaszcza nr 3 kojarzy mi się z opakowaniami modeli np. z Revella ;),
2 - tutaj powiedziałbym, że wreszcie coś świeższego w mijance: nie ma typowego latania z lewa na prawo, tylko inne ujęcie. Bardzo ładne,
4 - dla mnie taki kadr od czasu do czasu wymaga dopieszczenia "estetycznego" (nie żeby teraz nie był świetny taki, jaki jest): tabliczka i lampki do wymazania,
5 - tutaj też pokusiłbym się o centralny kadr,
10 - wyrównałbym odległości po bokach wirnika,
11 - z lewej obcięty "krzyżyk" (ale wiem, że zaraz za nim jest kokarda RAF). Gdybym miał inaczej ciąć, to z prawej za skrzydłem, przed kokardą jakoś,
15 - dla mnie kwadrat.
Kimkolwiek jesteś - życzę Ci dobrze.

Pozdrawiam
Sławol