Autor Wątek: Siaf 2022 miejscówka na zdjęcia  (Przeczytany 775 razy)

Gamling

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 290
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Siaf 2022 miejscówka na zdjęcia
« dnia: Sierpień 11, 2022, 01:50:28 pm »
Hejka,
czy ktoś może był na Siafie już na nowym miejscu. Zastanawiam się czy się nie wybrać na jeden dzień ale zdecydowanie wolałbym miejscówkę poza publiką. Ktoś wie jak to wygląda na miejscu?

Grego

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
    • GregoPlane
  • Skąd: Kraków
Odp: Siaf 2022 miejscówka na zdjęcia
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2022, 02:24:04 pm »
Była możliwość, w tym rejonie zaznaczonym na mapie. Widziałem osoby stojące nawet wzdłuż ogrodzenia przy pasie (nie wiem jak wyglądała tam współpraca ze służbami).
Pod względem światła z tamtej strony dużo lepiej oczywiście (większość pokazów z publiki pod słońce). Jeśli chodzi o samoloty to raczej odpada wszystko to co nie potrzebuje aż tyle przestrzeni. Ale to co najważniejsze czyli palniki tam zaglądają. Może dopisze coś ktoś kto tam był i ma foty.

Gamling

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 290
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Siaf 2022 miejscówka na zdjęcia
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 11, 2022, 02:39:36 pm »
Dzięki, wygląda to całkiem nieźle

Rzepka

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 3301
  • Modelarz :)
    • Zobacz profil
    • RzepkaPHOTO
  • Skąd: Bielsko-Biała (EPBA)
Odp: Siaf 2022 miejscówka na zdjęcia
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 11, 2022, 09:40:02 pm »
Byłem, potwierdzam "czerwoną linię" :) Bardzo fajna miejscóweczka jak dla mnie tam była, dla niektórych to nawet takie park&view się zrobiło bo całkiem sporo samochodów wjechało i ludzi było też spooooro, choć z oficjalnego parkingu też bliziutko. Ciekaw jestem czy coś nie zrobią tam w tym roku bo takie pikniki zwykle źle się kończą...
My doszliśmy na wysokość progu pasa, niektórzy byli też trochę dalej wzdłuż pasa, kogoś tam podobno dzień wcześniej wygonili ale nie wiem skąd dokładnie...
Pozdrawiam :)

Czakan007

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Skąd: Katowice
Odp: Siaf 2022 miejscówka na zdjęcia
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 21, 2023, 06:21:31 pm »
Cześć, czy z tego dzikiego miejsca idzie zrobić solidne zdjęcia? Która miejscówkę polecacie w strefach dostępnych dla wszystkich?

Z góry serdeczne dzięki za każda odpowiedz

Grego

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
    • GregoPlane
  • Skąd: Kraków
Odp: Siaf 2022 miejscówka na zdjęcia
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 22, 2023, 11:19:42 am »
Cześć, czy z tego dzikiego miejsca idzie zrobić solidne zdjęcia? Która miejscówkę polecacie w strefach dostępnych dla wszystkich?

Z góry serdeczne dzięki za każda odpowiedz

Hej

Widzę po pytaniach jakie zadajesz w różnych wątkach, że próbujesz wejść na "jakąś" drogę, która w założeniu ma Cię doprowadzić "gdzieś tam". I słusznie. Ale weź też pod uwagę, że dziedzina którą postanowiłeś się zająć jest tak mocno naznaczona czymś takim jak indywidualne, subiektywne spojrzenie na to co chce się pokazać, że ciężko będzie Ci uzyskać jakąś jednoznaczną odpowiedź. Poza oczywiście uniwersalnymi zasadami tworzenia kadru masz całą masę zmiennych, które często są nie do "pochytania" w jakiekolwiek ramy.
Pytasz, "czy z tego dzikiego miejsca idzie zrobić solidne zdjęcia". Najprostsza odpowiedź - tak. Pytasz, "którą miejscówkę polecacie w strefach dostępnych dla wszystkich". Znów ktoś może powiedzieć - każdą. Ale zaraz przyjdzie ktoś inny i wywróci to wszystko do góry nogami bo powie, że z dzikiej miejscówki nie da nic zrobić wg niego a najlepszą miejscówką w strefie dla publiczności jest ta obok namiotu z piwem. To trochę przekolorowane ale rozumiesz ideę? "Jeden rabin powie tak, drugi powie tak".
Nie wiem czy sięgasz do jakichś poradników ale jeśli nie to na początek poczytaj tekściwo Hesji - https://www.hesja.pl/co-nowego,328,poradnik-fotograficzny.html
Poszukaj tekstów o kadrowaniu, obróbce... Oglądaj różne galerie - często łatwo dojść do tego z którego miejsca mogło być zrobione zdjęcie. I pytaj. Ale też weź pod uwagę, że brak odpowiedzi nie zawsze będzie oznaczał jakąś niechęć. Czasem po prostu nie wiadomo co odpowiedzieć.

P.S. Z zaznaczonego na mapie miejsca robisz zdjęcia ze słońcem za plecami więc powiedzmy jest łatwiej i powiedzmy ładniej. Z publiczności robisz pod słońce więc jest trudniej ale niekoniecznie mniej ładnie, choć z reguły tak będzie. Miejscówka dostępna rok temu w tym roku może być zamknięta przez służby - tak to wygląda z dzikimi miejscami. I pewnie w zamian znajdzie się znów jakaś inna dzika. Tak to więc wygląda.

Czakan007

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Skąd: Katowice
Odp: Siaf 2022 miejscówka na zdjęcia
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 22, 2023, 05:53:50 pm »
Cześć Grego,

Serdeczne dzięki za odpowiedź. Masz całkowitą rację punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jednemu wystarczą fotki z telefonu, a innemu nie. Natomiast myślę że 90% użytkowników tutaj nie satysfakcjonuje fotografowanie telefonem. Więc jeżeli nie będzie Wam to przeszkadzało będę zadawał pytania o miejscówki i techniki aby zmaksymalizować swoje szanse na ładne zdjęcia, a z odpowiedzi będę starał się wyciągać wnioski. Na start potrzebne są jakieś wskazówki żeby wiedzieć gdzie iść, a później wyrobić swój własny styl. To jest trochę tak jak z treningiem lądowań - trzeba się wyrobić, a i tak nie zawsze człowiek będzie zadowolony -> więc kolejny konwojer i tak do skutku :)
Byłem na dniach NATO 2022 robiłem  zdjęcia, ale nie byłem zadowolony z rezultatów. Oczywiście po tekściwie jestem mądrzejszy i będę chciał zastosować wiedzę w praktyce, odliczam dni do następnych pokazów. Natomiast nurtuje mnie zdjęcie numer 4 https://spfl.pl/forum/index.php/topic,14540.0.html czy to zostało w post produkcji wykadrowane oraz odpowiednio przybliżone? Widząc takie foty zastanawiam się czy byłem na tych samych pokazach :P

Grego

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
    • GregoPlane
  • Skąd: Kraków
Odp: Siaf 2022 miejscówka na zdjęcia
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 22, 2023, 09:27:13 pm »
Trudno powiedzieć oglądając fotki w rozmiarze internetowym. Taki kadr może być oryginałem a może być kadrowany później. Ale... akurat tutaj jest to wykadrowana część zdjęcia. Mało tego - wszystkie te zdjęcia z linku są kadrowane w obróbce.

szamal

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 2385
  • wieczny brak czasu...
    • Zobacz profil
    • www.maciejszamalek.com.pl
  • Skąd: Warszawa
Odp: Siaf 2022 miejscówka na zdjęcia
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 24, 2023, 09:51:35 am »

 Natomiast nurtuje mnie zdjęcie numer 4 https://spfl.pl/forum/index.php/topic,14540.0.html czy to zostało w post produkcji wykadrowane oraz odpowiednio przybliżone? Widząc takie foty zastanawiam się czy byłem na tych samych pokazach :P

Stary, z tego co pamietam to staliśmy w miejscu gdzie Belg kręcił prawie nad samymi głowami, wiec zrobienie tego zdjęcia nie było dużym wyzwanie i nie wymagało dużego kadrowania, szczególnie jesli miałeś dostep do ogniskowych typu 500-600 mm

ponuryy

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Skąd: Ostrzeszów
Odp: Siaf 2022 miejscówka na zdjęcia
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 05, 2023, 09:58:15 am »
Cześć Grego,

...Natomiast myślę że 90% użytkowników tutaj nie satysfakcjonuje fotografowanie telefonem...

Ojj zdziwiłbyś się  ;) :P