Autor Wątek: Lost and found vol XIV  (Przeczytany 411 razy)

Mori

  • Wiadomości: 1853
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Lost and found vol XIV
« dnia: Kwiecień 22, 2022, 09:58:56 am »
Kolejny odcinek spagetti westernu czy może raczej siakiejś sagi ludu północy ... :)
Ale czego się nie robi dla zabicia nudy.

1) Standardowo zaczynamy od jakiegoś old schoola czyli ekologia po wojskowemu



2) Gripek B&W



3) Ładny, ale mam nadzieję że dopala się teraz gdzieś w Ukrainie



4) Szalony Fin



5) Psiamać



6) Siakiś panning musi być



7)



8 ) W ramach lokalnego patriotyzmu



9) Feniks siakiś czy coś ...



10) Jak to mawiają ...stary ale jary...



11) Starocie z deszczowego Luchtmachtdagen



12)



13) Kociaki




Wszystko tradycyjnie bez ładu i składu i tradycyjnie trzaskane budżetowym kombo D7200 + Sigma 150-600 Sport. Co do jakości skalowanych w dół miniaturek to też tradycyjnie czyli ...autor(a) nie ponosi ... a oryginały w pełnej rozdzielczości można podejrzeć na https://500px.com/p/boguckimarcin?view=photos
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

Sławol

  • Wiadomości: 2564
  • "Let's put a smile on that face!"
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gorzów Wlkp.
Odp: Lost and found vol XIV
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 24, 2022, 12:14:23 am »
No to ja "siakiś" komentarz też dam ;)

1 - lewy dół bym dociął,
2 - OK,
3 - blade, niebieskie i nieostre. Słabsza fotka, Marcinie...,
4 - bajer,
5 - Latająca Frytka! :D
6 i 7 - jednakowo OK,
8 - może nieco czerni bym opuścił, bo brakuje mi ostatnich tonów,
9 - OK,
10 - bardzo ładne,
11 - ciut ciaśniej ogólnie,
12 - temat OK, fotka poprawna,
13 - OK, ale może kadrowałbym jakoś siakoś (w zależności od surówki) do samego silnika i "kociaków" na skrzydłach. Teraz, z tymi kołami to mi za dużo niepotrzebnych detali.


Kimkolwiek jesteś - życzę Ci dobrze.

Pozdrawiam
Sławol

Mori

  • Wiadomości: 1853
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: Lost and found vol XIV
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2022, 03:45:41 pm »
3 - blade, niebieskie i nieostre. Słabsza fotka, Marcinie...,
4 - bajer,
Zabawne jest to, że 4-ka to największe mydło tego setu i naprawdę długo się zastanawiałem czy toto w ogóle pokazać. :)
Co do havoc-a na 3-ce to sam wiesz że trzaskaliśmy go pod słońce a skubaniec kręcił pokaz w 3 osiach jednocześnie. Zobacz na numerek na kadłubie. Jest 2 razy ostrzejszy od tej 4-ki :P A że niebieski? On jest od dołu niebieski na tle niebieskiego nieba :) Dla mnie to najfajniejsza fotka z tego setu. Ale to mówiłem ja, Mori ;)

11 - ciut ciaśniej ogólnie,
No wiem... Ciachałem go ciaśniej ale wtedy samolot bił po krawędzi a chciałem dać mu trochę miejsca do lotu. Pokumam jeszcze.

13 - OK, ale może kadrowałbym jakoś siakoś (w zależności od surówki) do samego silnika i "kociaków" na skrzydłach. Teraz, z tymi kołami to mi za dużo niepotrzebnych detali.

Paaanie kochany, Pan się w końcu zdecyduj :) Jak coś przytnę to krzyczysz :) jak nie przytnę też ... :)
A przede wszystkim ucięcie dołu powodowało to, że nie było widać że ten samolot jest w locie co całkowicie psuło efekt wingwalking-u :P

I jak zawsze, dzięki za konstruktywną krytykę :) Bij bez litości :)
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

Sławol

  • Wiadomości: 2564
  • "Let's put a smile on that face!"
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gorzów Wlkp.
Odp: Lost and found vol XIV
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2022, 06:55:44 pm »
4 - bajer,
Zabawne jest to, że 4-ka to największe mydło tego setu i naprawdę długo się zastanawiałem czy toto w ogóle pokazać. :)

Możliwe, że kontrast kolorów i linie dały złudzenie optyczne i "wyostrzyły" mi sylwetkę. Choć dla mnie fotka jest ładniejsza, niż tamta. Ale to pisałem ja, Sławol ;)

Cytat: Mori
Co do havoc-a na 3-ce to sam wiesz że trzaskaliśmy go pod słońce a skubaniec kręcił pokaz w 3 osiach jednocześnie.

No i co z tego? ;D Efekt krytykuję, bo mogę ;D

13 - OK, ale może kadrowałbym jakoś siakoś (w zależności od surówki) do samego silnika i "kociaków" na skrzydłach. Teraz, z tymi kołami to mi za dużo niepotrzebnych detali.

Paaanie kochany, Pan się w końcu zdecyduj :) Jak coś przytnę to krzyczysz :) jak nie przytnę też ... :)

OK, inaczej: ciasny portret kobiety to ścięte ramiona i głowa od góry na przykład. Twarz i oczy są w centrum i nieco u góry.

Źle przycięta fotka, to ucięty kawałek dłoni/palców albo łokcia, przy zachowaniu całości reszty ciała (nie mówię tu o wielkim artyzmie niezrozumiałym dla maluczkich albo fotografii typu street, gdzie walisz "z partyzanta" moment, a nie kompozycję).

Teraz mam nadzieję, że jaśniej :)
Kimkolwiek jesteś - życzę Ci dobrze.

Pozdrawiam
Sławol

Mori

  • Wiadomości: 1853
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: Lost and found vol XIV
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 28, 2022, 09:25:21 am »

OK, inaczej: ciasny portret kobiety to ścięte ramiona i głowa od góry na przykład. Twarz i oczy są w centrum i nieco u góry.

Źle przycięta fotka, to ucięty kawałek dłoni/palców albo łokcia, przy zachowaniu całości reszty ciała (nie mówię tu o wielkim artyzmie niezrozumiałym dla maluczkich albo fotografii typu street, gdzie walisz "z partyzanta" moment, a nie kompozycję).

Teraz mam nadzieję, że jaśniej :)

Paaaanie, ja to generalnie fociłem samolot. Kociaki to mnie tylko w kadr weszły ... :P
Na 500px tytułowałem tę fotkę "Piękna i bestia" zaznaczając, żeby mi tam nikt nie odważył się nazywać tego Grummana bestią :)
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin