Autor Wątek: Problem z AF-tamron 150-600  (Przeczytany 345 razy)

dispatryk

  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
  • Skąd: ep
Problem z AF-tamron 150-600
« dnia: Sierpień 22, 2021, 08:55:17 pm »
Witam, spotkała mnie dosyć przykra sytuacja podczas aerobaltic..Mianowicie sprzęt odmówił posłuszeństwa podczas focenia...Opiszę w możliwie najprostszych słowach, bo cieżko mi to profesjonalnie zrobić, mam nadzieje, że pomożecie. Mianowicie podczas "łapania" samolotów obiektyw kompletnie odmówił posłuszeństwa - ostrzył po czym szybko tracił ostrość - i tak na przemian a zdjęcia po wduszeniu migawki nie dało się w ogóle zrobić, cały czas ostrzył i tracił, ostrzył i tracił raz na jakis czas coś złapał....ogniskowa latała od min. do nieskończoności i problemu nie szło rozwiązać niczym - kombinowałem oczywiście z czasem, przysłoną, iso i nic zero...Również odpinałem obiektyw i podłączałem ponownie...bez skutku. Jedyne co pomagało to gdy obiektyw złapał ostrość wciskałem przycisk  AE-L/AF-L i wduszałem spust migawki. Proszę o pomoc, ewentualnie pytanie.
Sprzęt: nikon d7200+Tamron SP 150-600mm f/5-6.3 Di VC USD

David

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Skąd: Cegłów
Odp: Problem z AF-tamron 150-600
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 23, 2021, 01:56:24 pm »
Wyglada jakby af sie rozsypał. Sprawdz moze inny obiektyw, moze to body szwankuje. Jak nie to w warszawie masz studio5s Rafała Smolińskiego, ewentualnie foto doktor na targowej. Chyba ze sprzęt na gwarancji to na żytniej masz serwis tamrona.

Mori

  • Wiadomości: 1853
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: Problem z AF-tamron 150-600
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 24, 2021, 02:00:29 pm »
Musisz podczepić inne szkło i sprawdzić zachowanie.
Jak będzie OK to problem jest po stronie Tamrona i tylko serwis. Jak nadal AF będzie wariował to problem z body i też serwis.
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin