Autor Wątek: Paczka Malboro  (Przeczytany 1450 razy)

Mori

  • Wiadomości: 1854
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Paczka Malboro
« dnia: Sierpień 15, 2021, 08:00:50 pm »
Niespodziewanie dostałem telefon żeby stawić się piorunem w Malboro bo możemy dołączyć do jakiejś grupki mającej umówione foto. No przeca nie odmówię.  ;D
Grupka była mała i niezbyt zorganizowana ale na szczęście nie podpadli nikomu zbytnio zachowaniem (ze wskazaniem na zbytnio).
Jako ciekawostkę powiem, że pierwszy raz w życiu dostaliśmy zakaz fotografowania samolotów na stojankach centralnie od przodu... Naprawdę nie pytajcie czemu bo do dzisiaj nie wiemy :o
Coś słyszałem że ktoś od nas miał być następnego dnia ale pogoda nocą padła więc pewnie nie było już takich atrakcji.  :(
 


Jak to zwykle bywa zaczęliśmy od archeo, wyciągnięcia maszyn na stojankę i kołowań

1.



2.



3.



Tego dnia pierwszy raz w życiu zobaczyłem wytachane do lotów jednocześnie aż 4 "szparki" więc sorki, ale skupiłem się głównie na nich :)

4.



5.



6.



Noo dooobra. Żeby nie było że tylko "szparki" fociłem

7.



8.



9.



Na krótką chwilę przed zachodem kolorki zrobiły się z kategorii "a tymczasem na Wenus ...":

10.



11.



Może tego nie widać ale wszystko poniższe było robione już ciemną nocą. Można docenić jakimi noktowizorami są nasze aparaty :)

12.



13.



14.



Technicznie wszystko tradycyjnie trzaskane D7200 + Sigma 150-600 Sport. Obrobiłem ile potrafiłem.
Jeszcze raz podziękowania dla LemoJet-a za telefon!!! :)
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

Sławol

  • Wiadomości: 2564
  • "Let's put a smile on that face!"
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gorzów Wlkp.
Odp: Paczka Malboro
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 15, 2021, 10:29:20 pm »
Ogólnie to ładnie :)

6 i 10 ogień!

Krytyka też jest:

1 - blade i jakoś kiepsko skadrowane (czyt. dół),
2 - takie sobie, w sumie nic. Może gdybyś dał więcej silników, a mniej blachy...

Kimkolwiek jesteś - życzę Ci dobrze.

Pozdrawiam
Sławol

brovarsky

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 7035
    • Zobacz profil
  • Skąd: Płock
Odp: Paczka Malboro
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 15, 2021, 10:51:31 pm »
Fajnie masz Mori... nas nie chcą tam wpuścić, zresztą nie tylko tam

pepic

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 1646
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Paczka Malboro
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 16, 2021, 04:28:07 am »
Fajnie masz Mori... nas nie chcą tam wpuścić, zresztą nie tylko tam
może nie mają numeru telefonu :)

Mori

  • Wiadomości: 1854
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: Paczka Malboro
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 16, 2021, 08:43:33 am »
E tam, wolą mnie wpuścić niż się znowu tłumaczyć czemu im pod płotem nogę połamałem :)
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

brovarsky

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 7035
    • Zobacz profil
  • Skąd: Płock
Odp: Paczka Malboro
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 16, 2021, 08:45:02 am »
My nikomu nic nie połamaliśmy, a mimo wszystko nie chcą nas :(

Mori

  • Wiadomości: 1854
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: Paczka Malboro
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 16, 2021, 10:27:34 am »
Wicie, rozumicie....
Podpadnę pewnie wielu osobom ale mam kiepski zwyczaj mówić raczej prosto w oczy to co myślę.

Dostępy do baz czasami mam, ale to nie moja zasługa tylko LemoJett-a. Przyjaźnimy się od wielu lat i jak poprosi to z nim mogę pojechać nawet na sesję w piekle focić latające diabły. Znając go może i kiedyś taką zaproponuje :) Wiele lat temu Marcin chciał być w SPFL-u ale kilka razy potraktowaliście go na forum i poza nim w taki sposób że do dzisiaj mi za was trochę wstyd. Ja go wspierałem od początku i życzę wam znaleźć takich przyjaciół jak on bo to naprawdę rzadkość. Załatwiłby tych miejsc czasem więcej ale cóż, niesmak trochę pozostał i ja go w pełni rozumiem.

Nigdy nie zebrałem się aby zostać oficjalnym członkiem SPFL ale jestem przy was niemalże od pierwszego dnia jego istnienia. A licząc czasy "świrów lotniczych" na Nikoniarzach to nawet dłużej. Różnie bywało między mną i szefostwem ale nigdy nikt obcy nie usłyszał ode mnie nic złego na wasz temat i zawsze odsyłałem ludzi z kraju i zagranicy na forum z info że zobaczą tam najlepszych fotografów lotniczych w Polsce. Z drugiej strony, przez 12 lat zostałem zaproszony przez was na wspólne focenie ... 3 razy. Ostatni raz koło 7 lat temu i skończyło się to jeszcze wewnętrzną awanturą. Więc w sumie to 2 razy.
Jeśli chodzi o Malboro koło którego blisko mieszkam, to regularnie dowiaduję się o tym że tu bywacie jak już wrzucicie fotki na forum. Już mi się znudziło prosić was o jakieś info czy i kiedy będziecie. Nie chodzi mi nawet o wstęp do środka ale choćby o możliwość spotkania się i pogadania chwilę pod bramą. Ja sobie mogę spokojnie spod płota coś przyfocić. Luzik. Niemniej po tylu latach powtarzania tego samego już mi się chyba nie chce. Ile razy można "wołać na puszczy...".

Tak więc wiecie, to czy i gdzie udaje mi się dostać to może i jest dla niektórych powód do zazdroszczenia ale to naprawdę nie moja zasługa. A SPFL sam sobie w tym temacie drzwi zatrzasnął. Życie...
Jak mnie kto za powyższe będzie chciał karać, wolna wola. Choć nie bardzo jest czym :)
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

brovarsky

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 7035
    • Zobacz profil
  • Skąd: Płock
Odp: Paczka Malboro
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 16, 2021, 10:49:06 am »
Mori... tu nie chodzi o to żebyś Ty nam wyjaśniał coś, czy się tłumaczył,czy załatwiał jakieś miejsca do wejścia. Nic z tych rzeczy :) Przecież nikt nie ma do Ciebie żadnych pretensji o nic. Masz możliwość wejścia - super, korzystaj ile możesz Stary :) Tak sobie tylko głośno myślę, że #kiedyśtobyło ;)

Mori

  • Wiadomości: 1854
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: Paczka Malboro
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 16, 2021, 02:49:40 pm »
Piotrze, sorki jeśli to co pisałem zabrzmiało zaczepnie czy jako tłumaczenie się z czegoś. Nie takie były moje intencje.
Wierz mi, gdybym was tak nie lubił tobym się was tyle lat towarzysko nie trzymał :)
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

brovarsky

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 7035
    • Zobacz profil
  • Skąd: Płock
Odp: Paczka Malboro
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 16, 2021, 02:53:17 pm »
Nie no, jaka zaczepka ;) Znamy się nie od dzisiaj ;)

Frogi

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 1035
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Paczka Malboro
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 18, 2021, 02:41:37 pm »
5 i 11 bardzo fajne ;)

Maximus

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 859
    • Zobacz profil
    • www.jozwiak-foto.pl
  • Skąd: Koziegłowy Wlkp.
Odp: Paczka Malboro
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 22, 2021, 04:36:36 pm »
Bardzo ładnie. Dobre czasy wykręciłeś  :D

Mori

  • Wiadomości: 1854
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: Paczka Malboro
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 23, 2021, 01:50:13 pm »
Dzięki :)

Do panningi to ja mam w ustawieniach puszki domyślny set na 1/60s. Tu wszystko poszło na tej nastawie.
Nocne to już był większy hardcore. Z ręki, full manual i 1/25s.
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin