Autor Wątek: Mniejsze złomy także nocą  (Przeczytany 282 razy)

Szarszek

  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
    • Airplane Pictures
  • Skąd: Oleśnica
Mniejsze złomy także nocą
« dnia: Maj 07, 2021, 03:09:18 am »
Jak obiecałem tak zrobiłem, czyli męczymy dalej koleją ;)

Tym razem tematem przewodnim są pierwsze dni służby liniowej zupełnie nowej lokomotywy na polskich torach.

Mianowicie najnowszy, moim zdaniem bardzo udany produkt polskiego producenta z Nowego Sącza "Griffin" firmy Newag z serii EU160 o numerze bocznym 028. Jest to jedna najnowszych a zarazem ostatnich wyprodukowanych lokomotyw z prawa opcji na zakup 10 dodatkowych sztuk zamówionych przez PKP Intercity elektrowozów po udanym i szybko zrealizowanym zamówieniu na 20 sztuk z opcji podstawowej. Warto tutaj zaznaczyć, że jest to przełomowa seria pojazdów na polskich szlakach, ponieważ jest to pierwsze tak duże zrealizowane w całości i co ważne odebrane zamówienie przez PKP od czasów głębokiego PRL-u seria pojazdów ::) Pomimo, że zakładano pierwotnie aby pojazdy miały prędkość konstrukcyjną na poziomie minimum 200 km/h to przez względy polityczne postanowiono zmniejszyć wymagania w przetargu do 160km/h. Pomimo tych zawirowań drugi spory producent taboru szynowego jakim jest Bydgoska PESA nie wygrała przetargu dla PKP IC - (zdecydowanie bardzo dobrze się stało). Tym samym mamy już obecnie na szlaku 30 nowoczesnych lokomotyw, spełniających najnowsze europejskie normy, mające na pokładzie system ETCS poziomu 2, który w dużym uproszczeniu, możemy powiedzieć że umożliwia nam bezpieczną i autonomiczną jazdę po szlakach wyposażonych oraz certyfikowanych do jazdy pod pełnym nadzorem ETCS-u, co umożliwiło jazdę z prędkościami powyżej 130km/h w pojedynczej obsadzie kabiny maszynisty. Wcześniej było w Polsce praktycznie niespotykane aby można było prowadzić pociagi 160km/h nie mając na pokładzie dwóch maszynistów.

Uff, to może tyle tytułem szybkiego i zbędnego wstępu który chciałem przekazać dla ciekawych co my tu mamy pod tą piękną zabytkową halą wrocławskiego dworca głównego.

1

2

3

4

5

6




Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6419
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Mniejsze złomy także nocą
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2021, 01:48:39 pm »
Fajne! Dawaj więcej :)

Sławol

  • Wiadomości: 2564
  • "Let's put a smile on that face!"
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gorzów Wlkp.
Odp: Mniejsze złomy także nocą
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 09, 2021, 11:49:25 am »
Super!
Kimkolwiek jesteś - życzę Ci dobrze.

Pozdrawiam
Sławol

Banshee

  • Gość
Odp: Mniejsze złomy także nocą
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 02, 2021, 03:13:21 pm »
pokaż proszę więcej zdjęć :)