Autor Wątek: Lost and found vol. IX  (Przeczytany 168 razy)

Mori

  • Wiadomości: 1855
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Lost and found vol. IX
« dnia: Wrzesień 12, 2020, 11:57:27 am »
Archeologii dyskowej ciąg dalszy. Niestety z przyczyn medycznych straciłem Leszno i Ostravę (o ile będzie) i zostało mi tylko grzebanie w NAS-ie.
Zapodaję więc tradycyjny bigos czy tam inne dżemmydłopowidło ...

1. Na początek oldschool-we klimaty które bardzo polubiłem



2.



3. Klimat jak z filmów Méliès-a był jak najbardziej zamierzony



4. Patriotycznie coś z Malboro



5. Artur Kielak w akcji



6. Taki zwykły Hind ...



7. Latacz po taniości



8. Bell nad portem



9. Kawalerzyści w akcji



10.



11. Pszczółka bo "siakiś panning" musi być :)



12. Red Bull-owy Trojan



13.



14. Xenon zadymiarz



15. Ognisty Hiszpan



16. I na koniec Suczity



17.



Tradycyjnie wszystko robione budżetowym kombo D7200 + Sigma 150-600 Sport. Obróbka ... no dooooobra, w większości była :) Ale poza oldschool-ami w sumie niewielka.
Miłośników pełnej rozdzielczości odsyłam na https://500px.com/p/boguckimarcin?view=photos
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

Sławol

  • Wiadomości: 2564
  • "Let's put a smile on that face!"
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gorzów Wlkp.
Odp: Lost and found vol. IX
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 12, 2020, 06:10:11 pm »
No to może ja:

1, 2 i 3 - jest ogólnie OK, ale przy tego typu obróbce łatwo wpaść w pułapkę ze zdjęciami dobrej jakości. Chodzi mi o to, że dokładanie zagnieceń i "gałęzi" (których jest dla mnie tutaj za dużo) na zdjęcie czyste i ostre wygląda nieco sztucznie. Wiadomo że cyfrówka i tak dalej, ale jednak stare zdjęcie zjedzone przez czas jest też często zamglone, rozmyte nieco. Tutaj mamy nowoczesne zdjęcie (krawędzie, detale itd.) ze starymi efektami :)

Resztę wciągam w całości. Piękne ujęcie z Belem od tyłu. Może jedynie na 10-tce gryzie mnie nieco kawałek opony i na 15-tce ucięta grafika na stateczniku.

PS Ostrawa tylko wirtualnie w sumie, bo na miejscu nie będzie oficjalnie publiki.
Kimkolwiek jesteś - życzę Ci dobrze.

Pozdrawiam
Sławol

Mori

  • Wiadomości: 1855
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: Lost and found vol. IX
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 13, 2020, 12:43:49 pm »
Co do 1-3 to w pełni się z tobą zgadzam Sławku.

Mój problem polega na tym, że wszystkie nieostre lub trochę nieostre kadry wyrzucałem latami z dysków jako nieudane i zostały mi tylko te "dobre"  ::) Teraz to bym chętnie wrócił do tych pokasowanych i użył jako bazy do olschool-a. Drugi problem to fakt, że nie nauczyłem się jeszcze skutecznie psuć tych dobrych ale powoli robię postępy. :)  Ćwiczyłem to na 2-ce która oryginalnie była mega ostra wraz z tłem. Udało mi się już ją sprowadzić do formy "miększej" i bardziej zaszumionej. Daj mi jeszcze kilka prób i będzie git :)

A co do ilości rys, plam, itp to kwestia gustu. Mi się podobają właśnie takie i tak je będę obrabiał  :P
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

Frogi

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 1035
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Lost and found vol. IX
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 13, 2020, 03:51:46 pm »
Na 3 moment wyśmienity. Aż jestem ciekaw jak bez efektu kliszy by wyglądało.
Baardzo fajne 5 i 8, zwłaszcza 8.
Wywaliłbym natomiast 4, 12 i 16 - dla mnie zbyt spotterskie ;)

Mori

  • Wiadomości: 1855
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: Lost and found vol. IX
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 16, 2020, 11:48:46 am »
Frogi chyba nie wyczułeś na 3-ce przewrotności opisu. Z czego słynął Méliès w swoich filmach? Z wynajdywania sztuczek i oszustw wzrokowych :) To jedyna fotka którą kiedykolwiek wrzuciłem na SPFL która nie jest rzeczywistym kadrem. To zlepek 3 zdjęć zrobionych na przestrzeni kilku minut. Gdybyś się przyjrzał uważniej to brytol jest trochę za duży w stosunku do Fokkera ale skalowanie mi coś nie wychodziło więc zostawiłem tak jak jest. Jeszcze się uczę a postproces był czysto treningowy. :) Na obronę mam tylko fakt że ja w trakcie tej imprezy rzeczywiście zrobiłem niemalże taki kadr z nimi i księżycem (ale bez dymu) ale wywaliłem go z dysku bo nie był dość ostry. Debil, ale reformowalny .... :)

Co do 12 i 16 to faktycznie szału nie ma ale nie wiem czym ci podpadła 4-ka? Odkąd ją wrzuciłem na 500px miałem już zapytania od znajomych fotografów z Francji, RPA, Holandii i Chorwacji czy mogę dać im info kiedy i gdzie można u nas będzie powtórzyć taką fotkę :)
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

Frogi

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 1035
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Lost and found vol. IX
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 16, 2020, 06:45:18 pm »
Spoko, nie zczaiłem. Co do 4, w sumie spoko, że się obrócił do fotografujących, ale w zasadzie poza tym to jest z tej samej kategorii co 16 :) No ale spoko, szanuję ;)