Autor Wątek: AvDet 19-1  (Przeczytany 398 razy)

lubinek

  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kołodziejewo
AvDet 19-1
« dnia: Kwiecień 04, 2019, 10:45:33 pm »
Witajcie
Biłem się z myślami czy zamieszczać swoje powidzkie wypociny ale ostatecznie stwierdziłem, że chcę się zmierzyć z tym tematem :)
Generalnie z uwagi, że oboje z moją Pauliną focimy czasami musimy losować kto jedzie a kto zostaje z Dziećmi :) w tym przypadku wygrała Paulina, ale los jakoś tak się do mnie uśmiechnął, że ostatecznie na spotkanie z grubasami pojechałem ja :D
Na palcach jednej ręki mogę policzyć liczbę fotoloto wypadów i przyznam szczerze, że każdy jeden wyjazd otwiera mi oczy na inne aspekty, które dla Was wyjadaczy jest to czymś zupełnie normalnym.
Mam na myśli kreowanie w głowie kadrów przed rozpoczęciem zabawy z aparatem a następnie na miejscu realizowanie swoich koncepcji, oczywiście wszystkiego nie da się przewidzieć...
W przypadku Powidza w głowie miałem totalną sieczkę...latałem ze sprzętem bez większej koncepcji i efekt jest jak niżej.
Natura w postaci pełnej lampy (fotki pod słońce) i termiki jak cholera dołożyły swoje.
Niemniej jednak, impreza bardzo dobrze zorganizowana i z pewnością tam wrócimy, przy okazji pobawiłem się troszkę w reporterkę :D
Wydaje mi się, że troszkę obróbkowo poległem, szczególnie nie radzę sobie z fotkami pod słońce, tym bardziej, że spaprałem ustawienia aparatu.
Dobra koniec tłumaczenia...have fun :D
1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

10.

11.

12.


bonus...AH-64 w pełnym słońcu :/



mam jeszcze inną fotkę z Apache ale tutaj zabrakło pomysłu na ciekawe cięcie :(  - może ktoś chętny to wrzucę do postu pt. "Jak byś obrobił to zdjęcie"
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2019, 11:06:26 pm wysłana przez lubinek »

Sławol

  • Wiadomości: 2564
  • "Let's put a smile on that face!"
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gorzów Wlkp.
Odp: AvDet 19-1
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 05, 2019, 08:15:31 pm »
Cześć!

Łooo, ile klepania mam... ;D W sam raz na wieczór z colą w piąteczek ;)

<zaciera łapki>

1 - biorę w całości. Ładny, dokumentalny kadr z życia bazy. Mnie się podoba,
2 - tutaj tak 50/50. Nieco ostro ze słońcem, ale co mi wpadło w oko, to śmigła tego samolotu z tyłu. Szkoda, ze nie udało się trafić idealnie symetrycznie, ale z lewej strony już dochodzi do krawędzi kadru. Żółtej linii nie wspomnę, to już by była perfekcja ;)
3 - to ciekawe. W takich przypadkach może warto byłoby poeksperymentować z 16:9? Samolot jest szerszy, niż dłuższy i gdyby tak ściąć statecznik i nieco dołu? Hm? ;)
4 - z kadru 2 i 3 mamy właśnie kadr nr 4 ;),
5 - chyba balans beli w niebieski poszedł,
6 - chmurka na dole, ciaśniej i mamy paczkę prawie w mocnym,
7 - OK, ładne to,
8 - tu chyba ciut ciemno, dół mi nie przeszkadza,
9-11 - wiem, że ciężko z tym w takich sytuacjach, ale próbuj nie ciąć ludziom dłoni chociaż :),
12 - bardzo OK. Żeby się doczepić już całkowicie dla zgrywy: słupy nie są idealnie w śmigłach i flagi Polski nie są symetrycznie umieszczone ;D
13 - jest OK, jak dla mnie, ale mniej przodu, a więcej tyły. Da się zdjąć nieco nieba, żeby jakieś ew. chmurki wydobyć?

Ostatnie zdjęcie dałbym dla zabawy  ciaśniej (przycięte, jak nr 4) albo w kwadrat, skoro już pytasz :) Może pozbyłbym się całkowicie nieba, żeby zostawić zieleń i kolor maszyny, wtedy już miałbyś taką "leśną" fotkę ;)

A tak to i tak mi się podoba :)
Kimkolwiek jesteś - życzę Ci dobrze.

Pozdrawiam
Sławol

lubinek

  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kołodziejewo
Odp: AvDet 19-1
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2019, 09:07:55 pm »
Dzięki Sławol :)
Pytanie ile coli Ci zeszło na te zdjęcia.
Takie opinie bardzo wiele mi dają :)
Jeżeli chodzi o ucinanie dłoni to była tam wolna amerykanka :) sam pstrykałem z 200mm więc mogłem trzymać dystans niestety pozostali mocno się wciskali w kadr dlatego cieszę się że w ogóle coś wyszło :)
Detale o których wspominałeś wyłapuje dopiero po a nie w trakcie robienia zdjęć...sorry nie potrafię zachować zimnej krwi i trzeźwo myśleć będąc tak blisko :D

Sławol

  • Wiadomości: 2564
  • "Let's put a smile on that face!"
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gorzów Wlkp.
Odp: AvDet 19-1
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2019, 09:37:28 pm »
Cała przyjemność po mojej stronie :)

Colę jeszcze mam, a Żabka czynna do 23:00 zdaje się... ;)

Edit:

13 - jest OK, jak dla mnie, ale mniej przodu, a więcej tyły.

Myślałem o jednym, napisałem o drugim... :)

Oczywiście więcej przodu i miejsca do lotu. Tak miało być :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2019, 09:45:35 pm wysłana przez Sławol »
Kimkolwiek jesteś - życzę Ci dobrze.

Pozdrawiam
Sławol

Maras

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 806
    • Zobacz profil
  • Skąd: 140km od Mach Loop
Odp: AvDet 19-1
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 06, 2019, 09:30:58 pm »
nr 2 robi robotę!!!! :)