Autor Wątek: Loto Fotki  (Przeczytany 829 razy)

MarS

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 4445
    • Zobacz profil
  • Skąd: Międzyzdroje
Odp: Loto Fotki
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 29, 2017, 12:26:49 am »
o kadrach nie będe pisał bo juz wiesz ze sa bez sensu :D ale sam napisałes że wynikało to ze złej interpretacji regulaminu
o ile dobrze pamiętam to 1024 to jest max wielkoś po dłuzszym poziomym boku bo 1024x768 to jest kadr o proporcjach 4:3 czyli jak dla mnie bez sensu ... choć oczywiscie nie ma musu kadrowania według jakiś proporcji ale imho oprócz standardowego 3:2 na naszej dziedzinie bardzo czesto się sprawdza panorama 16:9 a czasem i kwadrat

skupię się na tej obróbce
co do szumów to wystepóją zawsze więcej lub mniej to o czym trzeba pamiętac to ze im wiecej obrabiasz w senisie uzywasz filtrów czy podkręcasz to i owo to tym samym podkręcasz i szumy .... dlatego jak musiałes podbić iso z powodów ekspozycyjnych to trzeba łagodniej obrabiać ... inna sparawa ze warto stosowac niektóre działania miejscowo a nie waliś po całej focie ... jak jedziesz po całości to np podkrecając kontrasty na samolocie możesz rozwalić niebo , praktycznie patrząc na styk nieba z drzewami w tle od razu widac jak ktoś przedobrzył

co do konkretnych zdjęć obróbkowo ... kadrowo wiadomo:
1.  bardzo dobrze
2. niebo jest piekne ale wcale nie pasuje do dołu  który wygląda bardzo sztucznie , przesadziłeś z kontrastem i nasyceniem ... nawet trawa wyszła ostra  ;D
3.  jest w miarę dobrze ale juz w okół samolotu pojawia się obwódka
4. tu już za mocno, szum wyszedł a i samolot jest przerysowany
5, 6, 7 dobrze nie licząc baboli na 6
8. zaczyna być widoczna obwódka
9. przewalone zdecydowanie samoloty jak wklejone
10. tez za mocno już wychodzi szum i przerysowanie

lubinek

  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kołodziejewo
Odp: Loto Fotki
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 29, 2017, 12:41:13 am »
Dzięki MarS :)
Generalnie te fotki to były nasze pierwsze kroki obróbkowe jeszcze w LR.
Teraz pracujemy w PS i efekty są nieco lepsze :)
Póki co skupialiśmy się na technice fotografowania, ćwiczyliśmy na dłuższych czasach i testowaliśmy odpowiednim dobraniu parametrów (czas, przysłona, ISO)
Ponieważ mamy zaledwie kilka pokazów za sobą, jak już wspomniałem Wilkowi górę biorą emocje i czasami ciężko zapanować nad kadrem itd :)
Mam nadzieję, że wszystko pójdzie w dobrą stronę i kolejne sety będą lepsze
Już nie mogę doczekać się startu kolejnego sezonu.
Jeszcze raz stokrotne dzięki :D