Autor Wątek: Żelazny/i przelotem  (Przeczytany 397 razy)

Tomasz

  • Gość
Żelazny/i przelotem
« dnia: Wrzesień 26, 2010, 11:45:47 pm »
Czyli moje pierwsze lotnicze strzały, którymi (tak bardzo) nie wstydzę się pochwalić. Jakiś czas temu lecieli nad blokiem i nie patrząc na nic złapałem za aparat - stąd "zamrożeni" w locie, zanim pomyślałem o priorytecie czasu byli za daleko na 300mm. Proszę o krytykę. Zdjęcia dodaję zanim zginą pod lawiną cudów przywiezionych z Axalp :)


1.
tutaj alternatywa (ostrość "uciekła")http://img266.imageshack.us/img266/2907/41868064.jpg


2.


3.


Pozdrawiam,
Tomek

mirroo

  • Wiadomości: 524
  • robię to bo lubię
    • Zobacz profil
    • Mirosław Rojczyk Fotografie
  • Skąd: Warszawa
Odp: Żelazny/i przelotem
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2010, 11:16:53 am »
Witam

Rozumiem Twoją pasję, ale zalecam też więcej samokrytyki względem swoich zdjęć.
Przyjrzyj się tym najgorszym zdjęciom (czyli ci co nie mają żadnego samolocika i mają najmniej odpowiedzi)  w wątku lotniczym i porównaj z tym co wystawiłeś.
Pozdrawiam.

nurek

  • Wiadomości: 4841
  • piloci do maszyn!
    • Zobacz profil
    • mój świat fotografii lotniczej
  • Skąd: EPLL/EPKK
Odp: Żelazny/i przelotem
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2010, 11:52:10 am »
Witam

Rozumiem Twoją pasję, ale zalecam też więcej samokrytyki względem swoich zdjęć.
Przyjrzyj się tym najgorszym zdjęciom (czyli ci co nie mają żadnego samolocika i mają najmniej odpowiedzi)  w wątku lotniczym i porównaj z tym co wystawiłeś.

A ja myślę, że gorsze debiuty widywałem. Tym bardziej, że autor jest świadomy pewnych dogmatów.
Przecież napisał, że pierwszy raz publikuje - brawo za odwagę!
Poczytaj jazdę obowiązkową, czyli poradnik Hesji, od tego się zaczynna ;-)

Poza tym mała uwaga do Mirro - Ci co nie mają samolocika (choćby jednego) i czasem mają zero odpowiedzi też potrafią pstryknąć fajną fotę i to nie jedną.
Prawda, też jest taka, że ci co mają samolociki mają przeważnie fajne foty.

Natomiast zgadzam się co do samokrytyki. Jeżeli wstawiasz foty, to bądź przeświadczony, że są tak dobre jakie możesz zrobić w danej chwili. Jeżeli nie masz obiektywu 500 za kilka tysięcy to znajdź okazję, do fotografowania z bliska, detale, etc.
Sam nie myślę o zrobieniu zdjęć gdzie można policzyć nity w F16 na 1000m bo nie mam takich możliwości technicznych jak inni i moje 300mm musi mi wystarczyć. Ale staram się zaproponować takiego "misia na miarę możliwości" swoich i technicznych, który może potencjalnie się podobać. 
Pozdrawiam

Tomasz

  • Gość
Odp: Żelazny/i przelotem
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2010, 11:09:40 pm »
Dziękuję za udział i rady :) Patrząc teraz w zasadzie żałuję, że tak pospieszyłem się ze swoim debiutem, jak to napisał kolego Nurek.
Pozdrawiam :)

wilk

  • CZŁONEK HONOROWY
  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 5909
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Żelazny/i przelotem
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 28, 2010, 09:06:26 am »
Dziękuję za udział i rady :) Patrząc teraz w zasadzie żałuję, że tak pospieszyłem się ze swoim debiutem, jak to napisał kolego Nurek.
Pozdrawiam :)

żałować nie masz czego, jesteśmy również aby napisać co juest ok, a co nie teges; ale zanim coś wrzucisz warto się temu trochę poprzyglądać swoim krytycznym okiem.

Czekamy na następne zdjęcia.

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21593
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: Żelazny/i przelotem
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 28, 2010, 10:43:37 am »
Jeżeli wstawiasz foty, to bądź przeświadczony, że są tak dobre jakie możesz zrobić w danej chwili. Jeżeli nie masz obiektywu 500 za kilka tysięcy to znajdź okazję, do fotografowania z bliska, detale, etc.
Sam nie myślę o zrobieniu zdjęć gdzie można policzyć nity w F16 na 1000m bo nie mam takich możliwości technicznych jak inni i moje 300mm musi mi wystarczyć. Ale staram się zaproponować takiego "misia na miarę możliwości" swoich i technicznych, który może potencjalnie się podobać.
Bardzo dobrze napisane.
Co do Twoich fotek to rzeczywiscie widac ich przypadkowosc. Smigla stoja, ostrosci brak ale najwazniejsze - kadry sa zadne. Podejrzewam, ze dokladnie takie jak wyszly z puszki ale...
 
wiem co wtedy czules i bratam sie w tym z Toba :)
leca samoloty, ladnie graja silniczki - trzeba sfocic!
I to jest to :)
Technika i wiedza przyjdzie z czasem (poczytaj: http://www.hesja.pl/XPL/content/czytaj/air_art/fulltext)
 
Te fotki sa porownywalne z moimi pierwszymi... wyskoczylem z domu z Zenitem z podpietym 300mm Carl Zeissem
bo slyszalem huk... to MiG-21 przelatywal na jakichs 100m
 
Fotke sobie zostawilem... hihi
trzeba sie dobrze przyjrzec by go rozpoznac
 
u Ciebie jest przewaga:
widac Zelaznych i... ladne chmurki
 
nie zrazaj sie niczym
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

Mori

  • Wiadomości: 1859
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: Żelazny/i przelotem
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 28, 2010, 03:10:30 pm »
qrcze, hesja, zapodaj tego miga :)
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

Tomaszek

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 1483
    • Zobacz profil
  • Skąd: Katowice
Odp: Żelazny/i przelotem
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 28, 2010, 03:26:08 pm »
Też chciałbym zobaczyć! Dawaj MiG-a! :)