Autor Wątek: Radom '17 by Gamling  (Przeczytany 467 razy)

Gamling

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 292
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Radom '17 by Gamling
« dnia: Wrzesień 06, 2017, 08:45:24 pm »
Czas na kilkanaście moich zdjęć z Radomia. Ale przede wszystkim chciałem podziękować za miłe spotkanie w piątek na treningach, zwłaszcza Łukaszowi za możliwość przetestowania d500.

Taka szczęśliwa 13stka i jakoś tak sporo pod słońce ;) Jak zwykle zapraszam serdecznie do komentowania:

1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.


11.


12.


13.


regnar

  • Wiadomości: 193
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Radom '17 by Gamling
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 06, 2017, 09:00:32 pm »
o jakie zajebiste światło na 10 o_O

eMeL

  • Wiadomości: 722
    • Zobacz profil
  • Skąd: Konin
Odp: Radom '17 by Gamling
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 06, 2017, 09:13:24 pm »
Całość jakaś taka mocno "smolista" :P przynajmniej, ja to tak widzę ;) ..czwórka, ma fajne światełko :) tylko bym raczej ciął do 16x9 ;) bo, za dużo góry ;) ..o widzisz, 7 fajowskie :) ..ósemka, tyż fajna, ale jakoś w zielony zafarb idzie :P 10 i 11 się podobają :) ..i czynaście też, ale szkoda tego ciachniętego słoneczka ;)

Mori

  • Wiadomości: 1856
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: Radom '17 by Gamling
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 08, 2017, 08:18:58 am »
Generalnie fajnie ale coś balans bieli poszedł tu i uwdzie w stronę intensywniejszych kolorów, np. suczki na 5-ce idą już w brąz a nie w szarości. Porównaj ich kolor na 5 i na 6 gdzie jest naturalniej.
Suczka na 9-ce też mocno granatowa wyszła.
Na 4-ce za dużo pustostanu, warto chyba przyciąć to i owo.
B25 na 12 wyglądał by lepiej lecąc równo lub górę. Jakoś tak samoloty lecące w dół wyglądają niepokojąco :)
Zajefajne te suczki ze słońcem! Mnie niestety wyszedł tak tylko jeden kadr.
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

szyszmen

  • Wiadomości: 90
  • *****
    • Zobacz profil
    • Moje zdjęcia
  • Skąd: Orzesze, Mikołów, Katowice
Odp: Radom '17 by Gamling
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 08, 2017, 10:26:20 am »
Ładny secik, na niektórych lekki zafarb, 3 jak dla mnie trochę za ciasno ? Za mocno docięte z lewej.  Siódemka jak dla mnie nr 1 :)
Pozdrawiam  :)
Szymon
www.szymonwyrobek.pl

Gamling

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 292
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Radom '17 by Gamling
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 08, 2017, 10:42:24 am »
Dzięki wszystkim za opinie. Co do kolorów to często staram się ustawiać balans bieli pipetą na białym, np na szachownicy. I tak właśnie robiłem w przypadku Su. Ale rozjazd kolorów wynika przecież z pory dnia i często robi nam "klimat" zdjęcia. Np zdjęcie nr 9 było robione przy już dość słabym, zachodzącym słońcu i chciałem ten klimat utrzymać na zdjęciu. Gdybym ustawił neutralny balans to nie było by tego widać.

Mori

  • Wiadomości: 1856
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: Radom '17 by Gamling
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 08, 2017, 11:43:00 am »
Też kiedyś próbowałem ustawiać balans wskazując coś co powinno być białe ale wyniki bywały okrutne :) więc raczej po prostu jadę suwaczkiem aż fotka na ekranie wygląda naturalnie.
Oczywiście to się jako tako sprawdza tylko przy skalibrowanym monitorze.
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

Jack S.

  • Wiadomości: 1168
    • Zobacz profil
  • Skąd: Okolice EPPW - Gniezno
Odp: Radom '17 by Gamling
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 08, 2017, 12:11:06 pm »
Dzięki wszystkim za opinie. Co do kolorów to często staram się ustawiać balans bieli pipetą na białym, np na szachownicy. I tak właśnie robiłem w przypadku Su. Ale rozjazd kolorów wynika przecież z pory dnia i często robi nam "klimat" zdjęcia. Np zdjęcie nr 9 było robione przy już dość słabym, zachodzącym słońcu i chciałem ten klimat utrzymać na zdjęciu. Gdybym ustawił neutralny balans to nie było by tego widać.

Na szarym trzeba :)

PS Na B-25 coś te śmigła mało rozkręcone, jaki czas? Ja na 1/250 waliłem, a i tak prawie stały :(
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2017, 12:25:05 pm wysłana przez Jack S. »
theaviationist.com
facebook.com/JacekSiminskiPhotography/