Autor Wątek: Potrącenie stojącego na ziemi zestawu sigma sport + D810  (Przeczytany 858 razy)

Frogi

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 1036
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Witam Was,

Dzisiaj postawiłem mój zestaw w pokoju (na wykładzinie) opierając go na obiektywie prostopadle do ziemi. W pewnym momencie coś tam robiłem i zahaczyłem o niego nogą, po czym bujnął się i poleciał w bok, lekko uderzając body (chyba lekko zahamowałem jeszcze nogą w międzyczasie).
Nie powiem, gorąco mi się zrobiło. Wziąłem sprzęt do łap i zdjęcia robi - ale czasami przy włączaniu i wyłączaniu, słychać przez ułamek sekundy taki dzwięk, jakby szurnięcie. No i zastanawiam się czy to dochodzi z obiektywu - może coś się poluzowało, może jakaś soczewka, nie mam pojęcia, czy może ze strony body. Prawdę mówiąc nie przypominam sobie nawet czy to już wcześniej występowało, ale ciężko mi powiedzieć bo body kupiłem od kolegi i raczej niedługo go mam. Ciekaw jestem czy zdarzyło Wam się coś podobnego kiedyś. Co do styków to raczej wszystko jest ok. Dla świętego spokoju trzeba będzie pójść chyba do serwisu Sigmy, żeby sprawdzili szkło, choć nie jestem pewien czy dojdą do czegokolwiek. Ewentualnie gdyby było to body, to kwestia jest taka czy zanieść to do jakiegoś serwisu nieautoryzowanego w Warszawie czy może lepiej do Nikon Polska na Łopuszańskiej?

EDIT: Jak tak się przysłucham to dźwięk wydaje mi się, że pochodzi bardziej z puszki. Co ciekawe czasami włączam i wyłączam po kilkanaście razy i nic się nie dzieje. Z tego, co zauważyłem to przeważnie po dłuższej przerwie jak włączę to ten dźwięk się pojawia, a później zanika.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2017, 11:41:24 am wysłana przez Frogi »

Złoty

  • Wiadomości: 4272
  • Explore. Dream. Discover.
    • Zobacz profil
    • Aeroholic!
  • Skąd: Warszawa
Odp: Potrącenie stojącego na ziemi zestawu sigma sport + D810
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 01, 2017, 11:59:05 am »
Proszę admina o przesunięcie do działu Sprzedam.
 ;D

A na serio to współczuję, na pewno warto przejrzeć w serwisie żeby nie było niespodzianki w akcji.

Chmieloo

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 414
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bielsko-Biała (EPBA)
Odp: Potrącenie stojącego na ziemi zestawu sigma sport + D810
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 01, 2017, 09:04:47 pm »
Ja strąciłęm sobie kiedyś z walizki manfrotto  na akademii nikona  810 z 80-400 przypiętym. JAk zleciał na płasko na beton pasa to urwał się cały przód w aparacie. Serwis naprawił iwymienił za 1200 zeta. Daj niech ci sprawdzą co tam sie w środku oberwało, bo na bank coś się .... :-X

Frogi

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 1036
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Potrącenie stojącego na ziemi zestawu sigma sport + D810
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 01, 2017, 09:40:25 pm »
No więc jednak mam farta. Okazało się, że włączona była opcja czyszczenia matrycy przy włączaniu/wyłączaniu... Musieli to zrobić w serwisie Nikona, podczas gdy wykonywali przegląd i przy okazji resety wszystkich ustawień. Po odebraniu sprzętu musiałem tego dźwięku zwyczajnie nie zarejestrować. Ulga jest :)

Frodo

  • Top Gun
  • *******
  • Wiadomości: 1231
  • Najśmielszy z Niziołków :D
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Potrącenie stojącego na ziemi zestawu sigma sport + D810
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 01, 2017, 10:12:12 pm »
To dobrze...

Ja tez miałem ciekawą przygodę na Ostravie 2016....

Przyjechaliśmy w niedzielę z Kolegą mocno spóźnieni - pokazy już się zaczęły.
Zaparkowaliśmy w Studence i biegiem  te kilka kilometrów w kierunku na radar.
W plecaku miałem  pożyczone body D810 i swojego Nikkora AFS 300 2.8 VR.
Nie zauważyłem jednak, że plecak nie był do końca domknięty...pod wpływem wstrząsów podczas biegu - ciężki zestaw zaczął napierać na zamek błyskawiczny i coraz bardziej rozchylać klapę plecaka, oczywiście nie byłem tego świadomy.
Zorientowałem się kiedy body+ obiektyw były ustawione prawie równolegle do asfaltowej drogi, którą biegliśmy...noooo, wszystkie włosy stanęły mi dęba - sekunda i byłoby po wszystkim.


W nurkowaniu z akwalungiem jest taki prikaz, że butli za sprężonymi gazami (zazwyczaj 200 ATM) nigdy nie stawia się pionowo - nie od rzeczy zastosować to warto przy zastawach foto :-)








Frogi

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 1036
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Potrącenie stojącego na ziemi zestawu sigma sport + D810
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 01, 2017, 10:26:46 pm »
No to nieźle... Rozumiem, że dwie końcówki suwaka miałeś gdzieś na dole? Ja to się w ogóle też zastanawiam, czy by nie przenosić zestawu rozpiętego, żeby w razie jakiegoś upadku styki się nie połamały.
Jak już o Ostravie napisałeś, to przypomniało mi się, że ja też miałem wtedy małą przygodę z górnym wyświetlaczem lcd nikona d750 od Witka (Plugawy Leon). W sobotę mocno padało, więc sprzęt wrzucaliśmy do takiego pół namiotu. No i tak jakoś położyłem niedbale, że obsunął się obiektyw wraz z body, uderzył o inny zestaw i poszedł wyświetlacz... Na szczęście okazało się, że to poszła pancerna szybka, która była na niego nalepiona :)
Po tej lekcji do mojego nowego body od razu zamówiłem dwie folie ochronne ;)

Mori

  • Wiadomości: 1857
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: Potrącenie stojącego na ziemi zestawu sigma sport + D810
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 02, 2017, 01:46:19 pm »
A widzisz. Jak pada temat tych szybek ochronnych to zawsze znajdzie się ktoś kto powtarza że całe życie ich nie ma i mu nigdy nic się nie stało....
Ja tam zawsze je mam na wszystkich wyświetlaczach.
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin