Autor Wątek: Paradizo by kurczak  (Przeczytany 1265 razy)

kurczak

  • Gość
Paradizo by kurczak
« dnia: Wrzesień 23, 2010, 11:10:23 pm »
Patrycja

1.


2.

Specjalne podziękowania dla Tadzia za  F 85  1,4  polubiłem to szkiełko :)

wilk

  • CZŁONEK HONOROWY
  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 5909
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Paradizo by kurczak
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2010, 11:11:23 pm »
Oba ładne, ale 2 zdecydowanie lepiej zaświecona ;)

kurczak

  • Gość
Odp: Paradizo by kurczak
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2010, 11:16:53 pm »
1 ma być romantyczna, więc ją troszkę podrasowałem/zmiękczyłem :).

upadek

  • Wiadomości: 2774
  • Tomek Gawlik
    • Zobacz profil
  • Skąd: Rzeszów
Odp: Paradizo by kurczak
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 24, 2010, 07:14:34 am »
szkoda tylko, że na 1 nie zmieściłeś całej sukni w kadrze, albo tak ciasno kadrowałeś
ja wybieram 2  :)

Valush

  • Gość
Odp: Paradizo by kurczak
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 24, 2010, 09:19:18 am »
Ellou Ellou :) No to co mi nie gra to zapisuję:
1.
- zbędny kawałeczek nieba - niczego nie wnosi a jedynie rozprasza taka jasna wąska plama (wystemplować)
- chyba nogi i dół sukienki były wyciągane z cienia, nieco drażni szarość nóg i trawy w strefie zacienionej przez Patrychnę, o ile widzę dobrze słońce było nisko i po lewej
- kadrując spróbowałbym stanąć wyżej lub przykucnąć po to by granica w tle między trawą a drzewami nie wypadła na wysokości szyi
- poza modelki i ekspozycja jak najbardziej do mnie przemawiają, lubię miękkie foty, ale nie pozbawione ostrości detalu

2.
- ekspozycja, rysunek i plastyka zdjęcia jak trzeba. Delikatnie ale ostrość w odpowiednich miejscach
- troszkę poprawiłbym w PSie krzywiznę barków by nie wyglądały na tak mocno napięte
- kadrowałbym  albo całkiem szeroko by pokazać rękę, albo wąsko ucinając lekko ucho (niemniej kwiatek bardzo fajny). Dlaczego? A z powodu tego jak zostało pokazane lewe ramię modelki i jej dłoń
- a i niżej by kadrować nieco można by dodać dekoltowi nieco "oddechu" ;)

No i butelki w kadrze nigdzie nie masz :D

kurczak

  • Gość
Odp: Paradizo by kurczak
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 24, 2010, 09:38:31 am »
Dziękuję za komentarze, obiecuję następnym razem zwracać uwagę na szczegóły :).

Troszkę kombinowałem z butelką, ale jakoś mi tak zasłaniała kadr i w końcu zrezygnowałem :).

annaksiazki

  • Gość
Odp: Paradizo by kurczak
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 24, 2010, 10:55:58 am »
1. Bardzo mi się podoba. Paseczek nieba dla mnie jak najbardziej na tak-wnosi światło, dodaje całości klimatu, ładnie koresponduje z ciemnymi zieleniami, granatami w pasie drzew. Nóżki w cieniach trochę poszły w szarość i odrobinę odstają ale to szczegół.
2. Co prawda lepiej zaświecone, ale nie zawsze o to chodzi-zawsze podkreślam  że dla mnie. Portret bardzo ładny, świetnie ze Pati nie patrzy w obiektyw, właśnie to nadaje mu tego czegoś-inaczej byłby tylko dobry pstryk, jakich wiele. Cięcie prawej troszkę niefortunne-przestrzeń bark-ramie-pacha (pod pachą) wyszło dość monstrualnie, a Pati nie ma przecież budowy kulturystki :) to największy mankament tego zdjęcia.
Obydwa zdjecia maja jednak w sobie coś ulotnego i jest to dla mnie o wiele ważniejsze niż doskonały kadr czy perfekcyjne oświetlenie.
pozdrawiam Kurczaku :)

Qna

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 4483
    • Zobacz profil
  • Skąd: Z los Heblos KrK
Odp: Paradizo by kurczak
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 24, 2010, 11:54:04 am »
no no Kurczak dałeś rade fajnie tak hmm subtelnie, rzekł bym zaś  ;D

Valush

  • Gość
Odp: Paradizo by kurczak
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 24, 2010, 12:24:43 pm »
No i teraz wyjdę na forumowego krytykanta ;p

kurczak

  • Gość
Odp: Paradizo by kurczak
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 24, 2010, 12:44:41 pm »
1. Bardzo mi się podoba. Paseczek nieba dla mnie jak najbardziej na tak-wnosi światło, dodaje całości klimatu, ładnie koresponduje z ciemnymi zieleniami, granatami w pasie drzew. Nóżki w cieniach trochę poszły w szarość i odrobinę odstają ale to szczegół.
2. Co prawda lepiej zaświecone, ale nie zawsze o to chodzi-zawsze podkreślam  że dla mnie. Portret bardzo ładny, świetnie ze Pati nie patrzy w obiektyw, właśnie to nadaje mu tego czegoś-inaczej byłby tylko dobry pstryk, jakich wiele. Cięcie prawej troszkę niefortunne-przestrzeń bark-ramie-pacha (pod pachą) wyszło dość monstrualnie, a Pati nie ma przecież budowy kulturystki :) to największy mankament tego zdjęcia.
Obydwa zdjecia maja jednak w sobie coś ulotnego i jest to dla mnie o wiele ważniejsze niż doskonały kadr czy perfekcyjne oświetlenie.
pozdrawiam Kurczaku :)

1. Przyzna Aniu, że 1 obrabiałem z myślą o tym, że powinna Ci się spodobać.
Valush pisał, żeby występować niebo i podczas obróbki zastanawiałem się, czy czasem taki wypalony kawałek nie będzie przeszkadzał, jednak dorobiłem sobie teorię, że  właśnie to jest dopełnienie, czyli źródło światła i Ty mi to potwierdziłaś :).

Także sorry Valush, bez butelki też jest ładnie :).

2. Tak jak piszesz Ty i Valush spaprałem kadrowanie i widzę to teraz wyraźnie.  Coś mi nie pasowało w tym kadrze, wykadrowałem też ciaśniej, ale wtedy przeszkadzał mi brak ucha i w końcowym efekcie pozostałem przy tej wersji :)

Dziękuję za ocenę :).

kurczak

  • Gość
Odp: Paradizo by kurczak
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 24, 2010, 12:54:15 pm »
No i teraz wyjdę na forumowego krytykanta ;p

E, nie no spokojnie, Twoje uwagi są konkretne i to nie jest krytyka, tylko podpowiedź. Poświeciłeś czas i opisałeś dokładnie to, co Ci przeszkadza i za to jestem Ci wdzięczny.

Swoją drogą to gdybym jednak zostawił butelkę to może..... :).

annaksiazki

  • Gość
Odp: Paradizo by kurczak
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 24, 2010, 12:57:47 pm »
E tam Valush, kazali pisać co się myśli to się pisze :)
Co do 1, spróbuje jeszcze uzasadnić taki a nie inny kadr-gdyby pozbyć się nieba zrobiłby się nam z tego bardziej portret, a jako portret to zdjęcie byłoby mniej ciekawe. A tak mamy ładny obraz, czyli coś zupełnie inna kategorię niż portret.
Kurczak, mam nadzieję że nie próbujesz patrzeć moimi oczami, żeby mi się podobało, aczkolwiek złapałeś w lot :) Patrz swoimi, no chyba, że moje spojrzenie pokrywa się z Twoim, czy odwrotnie. Myślę ze to bardzo możliwe-wnioskuje z kilku naszych przypadkowych rozmów, takich ot o życiu.

annaksiazki

  • Gość
Odp: Paradizo by kurczak
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 24, 2010, 01:00:05 pm »
*coś  tam zamieszałam w poprawności wypowiedzi-sorki

deoc

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 2785
  • i wtedy wchodze ja... caly na bialo...
    • Zobacz profil
  • Skąd: Czestochowa
Odp: Paradizo by kurczak
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 24, 2010, 01:11:02 pm »
dlaczemu tylko dwa foty ??

kurczak

  • Gość
Odp: Paradizo by kurczak
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 24, 2010, 01:17:21 pm »
E tam Valush, kazali pisać co się myśli to się pisze :)
Co do 1, spróbuje jeszcze uzasadnić taki a nie inny kadr-gdyby pozbyć się nieba zrobiłby się nam z tego bardziej portret, a jako portret to zdjęcie byłoby mniej ciekawe. A tak mamy ładny obraz, czyli coś zupełnie inna kategorię niż portret.
Kurczak, mam nadzieję że nie próbujesz patrzeć moimi oczami, żeby mi się podobało, aczkolwiek złapałeś w lot :) Patrz swoimi, no chyba, że moje spojrzenie pokrywa się z Twoim, czy odwrotnie. Myślę ze to bardzo możliwe-wnioskuje z kilku naszych przypadkowych rozmów, takich ot o życiu.
Oczywiście, że nie patrzę całkiem Twoimi oczami. Wiesz dobrze, że nie lubię przeróbek. Ty pokazałaś mi, że jednak powinienem się przełamać i tworzyć końcowy obraz taki jaki mi odpowiada. Tak też podpowiadał mi hesja, a ja zawsze słucham się mądrych ludzi :). I teraz bawię się w wygładzanie i upiększanie obrazu i sprawia mi to frajdę :).