Autor Wątek: Sprzedam SIGMA 150-600 Sport  (Przeczytany 3836 razy)

Góral

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
  • Skąd: zduńska Wola
Sprzedam SIGMA 150-600 Sport
« dnia: Sierpień 02, 2016, 11:26:16 pm »
Sigma 150-600 Sport do Nikona, 100% sprawna, bez rys, zadrapań; gwarancja jeszcze ok.5m-cy. Cena 5.000 PLN. Tel. kontaktowy- 793 04 2345.

Robteek

  • Wiadomości: 2307
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Sprzedam SIGMA 150-600 Sport
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 03, 2016, 10:08:53 pm »
A co się stało ? przecież dopiero niedawno co ją zanabyłeś.
Pozdrawiam
Robteek

Góral

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
  • Skąd: zduńska Wola
Odp: Sprzedam SIGMA 150-600 Sport
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 04, 2016, 12:03:11 am »
Chyba czas apgrejdować :) :)

Fisher

  • Wiadomości: 247
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Sprzedam SIGMA 150-600 Sport
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 04, 2016, 09:34:17 am »
Góral, nie ściemniaj. W Poznaniu byłeś zadowolony......
Co więc jest nie tak z tym szkłem?    ;D

wilk

  • CZŁONEK HONOROWY
  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 5909
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Sprzedam SIGMA 150-600 Sport
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 04, 2016, 10:38:24 am »
Zostawia sobie 600; resztę sprzedaje ;)

Góral

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
  • Skąd: zduńska Wola
Odp: Sprzedam SIGMA 150-600 Sport
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 04, 2016, 01:21:42 pm »
nie, wszystko OK; ale kręci mnie nikkor 200-400. Przejrzałem wszystkie swoje zdjęcia pod kątem używanych ogniskowych i wyszło, że 600mm to tylko znikomy procent; większość zawiera się w granicach 200-400-i trochę 500. Sigma jest jednak trochę ciemna- myślę, że we współpracy z d500 Nikkor będzie mi odpowiadał pod kątem ogniskowych, będzie ciutkę jaśniejszy no i poza tym to już profi i 5 pkt do lansu :), może mi w końcu zdjęcia zaczną wychodzić tak jak chciałbym? :)

wilk

  • CZŁONEK HONOROWY
  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 5909
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Sprzedam SIGMA 150-600 Sport
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 04, 2016, 01:39:26 pm »
nie, wszystko OK; ale kręci mnie nikkor 200-400. Przejrzałem wszystkie swoje zdjęcia pod kątem używanych ogniskowych i wyszło, że 600mm to tylko znikomy procent; większość zawiera się w granicach 200-400-i trochę 500. Sigma jest jednak trochę ciemna- myślę, że we współpracy z d500 Nikkor będzie mi odpowiadał pod kątem ogniskowych, będzie ciutkę jaśniejszy no i poza tym to już profi i 5 pkt do lansu :), może mi w końcu zdjęcia zaczną wychodzić tak jak chciałbym? :)

Pogadaj z Amonem; on ma suuper ;) egzemplarz 200-400/4 VRII. Proponuję jednak najpierw potestować zanim się kupi; bo to inne wydatki.

Góral

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
  • Skąd: zduńska Wola
Odp: Sprzedam SIGMA 150-600 Sport
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 04, 2016, 04:24:33 pm »


Pogadaj z Amonem; on ma suuper ;) egzemplarz 200-400/4 VRII. Proponuję jednak najpierw potestować zanim się kupi; bo to inne wydatki.

W tym suuper oczku wyczuwam dużą dawkę ironii ( co do Nikkora) i delikatne ostrzeżenie; czy rzeczywiście nie jest warte swojej ceny? czy dać sobie spokój? A może 300/2,8?

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: Sprzedam SIGMA 150-600 Sport
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 04, 2016, 04:28:56 pm »
trzysta fajne (brzytwa) ale krótkie, bedziesz duzo na TC siedział, a szkoda marnowac TC potencjał tego szkła

Złoty

  • Wiadomości: 4272
  • Explore. Dream. Discover.
    • Zobacz profil
    • Aeroholic!
  • Skąd: Warszawa
Odp: Sprzedam SIGMA 150-600 Sport
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 04, 2016, 04:41:20 pm »
trzysta fajne (brzytwa) ale krótkie, bedziesz duzo na TC siedział, a szkoda marnowac TC potencjał tego szkła
aczkolwiek pod D500 masz z cropem już miłą ogniskową...

wilk

  • CZŁONEK HONOROWY
  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 5909
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Sprzedam SIGMA 150-600 Sport
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 04, 2016, 05:18:41 pm »


Pogadaj z Amonem; on ma suuper ;) egzemplarz 200-400/4 VRII. Proponuję jednak najpierw potestować zanim się kupi; bo to inne wydatki.

W tym suuper oczku wyczuwam dużą dawkę ironii ( co do Nikkora) i delikatne ostrzeżenie; czy rzeczywiście nie jest warte swojej ceny? czy dać sobie spokój? A może 300/2,8?

Nie, to nie ironia; za to zachwalam szkło bo Amon kupił je ode mnie :)
Ale ciężko się go używa przy szybkim foto, bo ma zamienione pierścienie ogniskowania i AF. Gdyby nie to to na D500 masz jednak 400-600mm ;)

Góral

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
  • Skąd: zduńska Wola
Odp: Sprzedam SIGMA 150-600 Sport
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 04, 2016, 06:33:17 pm »
no i zrobił się fajny wątek - co długiego do d500
prosiłem kolegę Yanisa , który używał N200-400 o opinię nt takiej zamiany. Przytoczę kilka zdań - mam nadzieję ,że się nie obrazi za upublicznienie. Cytuję:
Krótko mówiąc... nie warto.
Ja poszedłem dokładnie tym tropem, co ty. Chciałem mieć coś jaśniejszego bo Sigma jednak nadaje się głównie na słoneczne idealne warunki.
Focąc w ub roku w Radomiu stałką 600 i Sigmą Sport, widziałem znaczną różnicę w obrazku na 600mm.  Więc zacząłem szukać czegoś jaśniejszego od Sigmy i lżejszego od stałki 600.

O samym szkle powiem tak: optycznie jest pięknie (fajna plastyka obrazu), ale do stałek mu jednak brakuje. Także pod tym względem jest to coś pośredniego między Sigmą a stałkami Nikona. Gorzej jest ze stabilizacją. Niby VRII, ale jednak czuje się, że to już konstrukcja leciwa. To nie ta sama stabilizacja co w nowych szkłach Nikkora. Rzekłbym, że nawet gorsza niż w N70-200 VRII f2.8. Komfort focenia jest tak mniej więcej do 1/125s. Na dłuższych czasach to już troszkę loteria. I na pewno nie chodzi tu o masę szkła czy mój brak doświadczenia. Jak wspomniałem, wcześniej machałem ponad 5-kg klockiem i masy rzędu 3 kg mnie nie przerażają.

Podpinałem do niego TC 1.4 III. Niestety - masakra.  Obrazek wychodzi jakiś dziwny. Także kupując to szkło musimy przyjąć, że 400mm nam wystarcza.

Na chwilę obecną uważam, że do śmiglaków Sigma jest lepsza, choć obrazek z niej jest mniej kontrastowy (pewnie przez brak nanopowłok). Na palniki 200-400, jeśli starcza ogniskowej, jest lepszym rozwiązaniem (jest w pełni używalny w całym zakresie ogniskowych). Ale nie jest wart tych pieniędzy, ile kosztuje. Na pewno nowego ze sklepu bym nie brał. Konstrukcja, choć solidna, jednak nie jest już tak "elitarna" jak kiedyś. Obecne budżetowe szkła zbliżają się do niej osiągami. Wolałbym chyba już wbić się w 200-500.

Kiedyś używałem pierwszej wersji 200-400 (bez nanopowłok i z VRI). Pod względem stabilizacji nie widzę pomiędzy obydwoma modelami większej różnicy. Kontrast zdjęć ze starszej wersji jest czasami widocznie gorszy. Ale to tylko w specyficznych warunkach. W 200-400 VRI czasami wyłaziła mi też aberacja chromatyczna. W nowej jeszcze mi sie nie zdarzyło.

Reasumując: gdybym nawet myślał o jasnym tele "z drugiej ręki", celowałbym jednak w jakąś pięćsetkę. W porównaniu do Sigmy S zyskujesz nieco na kontraście, no i oczywiście na świetle. Tracisz na ogniskowej i stabilizacja też nie taka jakby się oczekiwało.

Koniec cytatu. 
I bądź tu mądry i podejmuj decyzje.

Frogi

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 1035
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Sprzedam SIGMA 150-600 Sport
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 04, 2016, 08:00:11 pm »
no i zrobił się fajny wątek - co długiego do d500
prosiłem kolegę Yanisa , który używał N200-400 o opinię nt takiej zamiany.

A już miałem wspomnieć o jego refleksjach dotyczących tego szkła i połączenia z D500 ale widzę, że już nie muszę ;) Cóż, ja na Twoim miejscu także nie przechodziłbym na to szkło. Wydaje mi się, że lepiej "pomęczyć" się trochę z sigmą i odłożyć na używkę 500mm niż bawić się w półśrodki. Swoją drogą sigma naprawdę daje radę (nawet z moim 7100), a co dopiero z puchami typu D810.
Trochę dziwi mnie jak bardzo zszedłeś z ceną za tą sigmę, ale rozumiem, desperacja ;)

Marco

  • Cadet
  • **
  • Wiadomości: 736
  • love to ride ride to love
    • Zobacz profil
    • FB
Odp: Sprzedam SIGMA 150-600 Sport
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 05, 2016, 09:04:07 am »
witajcie.
Jestem użytkownikiem Tamrona 150-600 trzeci sezon.
Tomron z początku był podpięty do D800 i po Czyżynach 2014 wylądował na półce w szafie - nie robił roboty,zdjęcia były w większości nieostre .> AF niewyrabiał

Zmieniłem puszkę na D810 i z wielką dozą niepewności,wręcz pewności że będzie kupa,wybrałm się na pokazy.
Przepinałem N70-200+TC1.4 oraz T150-600 i fociłem przemiennie.

Dużym zaskoczeniem było przeglądnięcie zdjeć na monitorze kompa - proporcje w T  ostre/nieostre odwróciły się !!
Tamron z D810 całkiem dobrze współpracuje,nie ma problemu z szybkością ustawienia AF.

Oczywiście pomiędzy T a N jest różnica w jakości obrazu,ale po przeglądnieciu EXIFu zdjęć okazało się iż większosć
wybranych zdjęć zostało wykonanych Tamron 150-600 na ogniskowej 150 oraz 450-550

pozdrawiam

Fisher

  • Wiadomości: 247
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Sprzedam SIGMA 150-600 Sport
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 07, 2016, 05:07:23 pm »
Góral, ta Sigma, którą jeszcze być może posiadasz, nie jest zła pod warunkiem, że umiesz nią focić i masz ją podpiętą do puchy, która z nią dobrze współpracuje. Głównie mam na myśli pomiar światła i pracę AF-C. Nie zrozum mnie źle, ale gdy mi zdjęcia nie wychodziły, to mój fanfel z spfl mówił, że to nie wina sprzętu tylko fotografa. I miał stety rację.  ;D.  Osobiście bawiłem się nią jakiś czas temu i nie byłem zadowolony. Być może dlatego, że podpiąłem ją do canona 7d (2009) i na pewno, że fotograf ze mnie żaden.  :P. Ale proponuję Ci i wszystkim tym, którzy są zainteresowani nabyciem, by zapoznali się z testami, których linki zamieszczam pod tekstem. Nie twierdzę tym samym, że och i ach, ale te testy dają do myślenia i spojrzenia na swój warsztat. Moim zdaniem jakość optyczna tego szkła jest najlepsza w tej grupie cenowej, stabilizacją przegrywa z N200-500. Uszczelnienia i materiał z którego są wykonane, to przewaga Sigmy jak wiemy. Oczywiście porównywanie S do szkieł profesjonalnych mija się z celem. Jeśli używasz ogniskowej głównie poniżej 500mm, to jakim sensem dla Ciebie jest zakup 500/4 czy 200-400/4, który jest ciężkim klocem z wąskim zakresem zooma? Ciekawe jest także i to, jakiej jakości zdjęcia uzyskał ten kolo z filmików focąc Sigma 150-600 C, który jest przecież słabszy od Sigmy S pod wieloma względami. Tak czy siak materiał ten daje dużo do myślenia. Reasumując, zastanowiłbym się, które szkło mi najbardziej leży i dlaczego. Osobiście, jeśli miałbym wybierać w tej grupie cenowej, wybrałbym N200-500, bo choć jest ciut słabszy optycznie to ma o niebo lepszą stabilizę, światło i mi lepiej leży na ręku i w głowie. Tak czy owak nie ma rozwiązania idealnego o czym wszyscy wiemy. Życzę Ci trafnego i przemyślanego wyboru bo kupić łatwo a sprzedać dobrze trudno. Good luck.   ;D ;D ;D

https://www.youtube.com/watch?v=F6tCUFXiDws
https://www.youtube.com/watch?v=PIkD6pN3RPQ