Autor Wątek: Szuflandia - Radom 2015  (Przeczytany 518 razy)

Mori

  • Wiadomości: 1861
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Szuflandia - Radom 2015
« dnia: Marzec 06, 2016, 03:11:47 pm »
Lepiej późno niż później. Pochorowałem się i jedyny pożytek z tego, to fakt że wreszcie miałem czas zajrzeć na karty z Radomia.

Nie oczekiwałem zbyt wiele bo przez większość imprezy pogoda była marna a ja na dokładkę pierwszy raz używałem swojej Sigmy Sport. Trochę zdjęć mi poleciało zanim ją opanowałem.
Niemniej przez trzy dni słoneczko kilka razy wyszło i korzystając z tych chwil mój D300S zamiast wszelkich odmian szumu wygenerował kilka, mam nadzieję przyzwoitych fotek.

1. Mój ulubiony uczestnik - słowacki MIG-29



2.




3. Patrulla agila czyli Hiszpanie w akcji. Latają ekstra, maszyny ładne, tylko ten ich dźwięk zarzynanego odkurzacza...



4.



5. Nową świecką tradycją w Radomiu jest próba podpalenia pasa startowego. W 2013 Holender Stich zrobił to flarami, w zeszłym roku Belg, niejaki Gizmo, próbował dopalaczem



6. Lądował już grzecznie



7. Najlepsi z najlepszych - Patrouille suisse w akcji



8.



9. Żeby nie było że same palniki ...



10. I stał się cud! Po 6 latach prób w końcu udało mi się zrobić ostre zdjęcie naszych paskudnych brudnozielonych Mi-24



11.




Wszystko strzelone D300S + Sigma 150-600 Sport. Obróbka tradycyjnie praktycznie żadna.
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

Jack S.

  • Wiadomości: 1168
    • Zobacz profil
  • Skąd: Okolice EPPW - Gniezno
Odp: Szuflandia - Radom 2015
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2016, 03:24:50 pm »
mori, ja na swoje foty z radomia zupełnie nie narzekam, a fociłem d90 + 70-200 z TC 1.4 [sigmą]. Nie wiem czemu miałes probllem z szumem, u mnie zupełnie tego nie było, a przymykałem do 7.1 - 8

Względem fot, 3, 5, 9, 11 - fajne :)
theaviationist.com
facebook.com/JacekSiminskiPhotography/

Mori

  • Wiadomości: 1861
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: Szuflandia - Radom 2015
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 06, 2016, 09:07:38 pm »
Wiesz Jack, każdy ma swój własny poziom tolerancji na szum. Ja jestem zdeklarowanym szumofobem i duuuużą część fotek zostawiam w spokoju na dysku nawet nie próbując z nimi walczyć.
Trudno mi oceniać jak wychodziły szumy u Ciebie. O ile pamiętam Twoje fotki to masz raczej dość agresywny styl obróbki i może przy takim podejściu to nie przeszkadza albo nie wychodzi na zdjęciu.
Jeśli chodzi o tematy obróbkowe to "nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem..." :)  A ponieważ się nie znam i nie umiem szumu usuwać więc skupiam się na tym materiale który spełnia moje normy. 
Poziom forum jest tak wysoki że narzucam sobie duuuużą autocenzurę w zakresie tego co pokazuję :)
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

Jack S.

  • Wiadomości: 1168
    • Zobacz profil
  • Skąd: Okolice EPPW - Gniezno
Odp: Szuflandia - Radom 2015
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 06, 2016, 09:59:50 pm »
W pełni rozumiem z 'autocenzurą', mam to samo :D

Obróbkowo staram  się właśnie ograniczać, i mam nadzieję będzie szko mi lepiej. Co do szumów, zobacz sobie co potrafi Dfine 2 w LR - bardzo szybki sposób na poprawienie jakości fot. U mnie agresywne poprawianie fot wynikało tez z ograniczeń komba puszka + obiektyw.

Ja po przesiadce na D300s z D90 widzę, że ta puszka daje dużo więcej radochy [w sensie - wymaga mniej roboty obróbkowej]. No ale zobaczymy w nowym sezonie jak będzie, z 200-500 zapiętym pod d300s.
theaviationist.com
facebook.com/JacekSiminskiPhotography/

Mori

  • Wiadomości: 1861
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: Szuflandia - Radom 2015
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 20, 2016, 04:31:12 pm »
Wyskrobałem na kartach jeszcze kilka ujęć:


12. Echhh... czemu naszych MI-24 nie można tak malować



13.



14. Rafałek



15. Helveci



16. Hiszpanie



17. I taki tam zachodex

« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2016, 04:33:58 pm wysłana przez mori »
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

Sławol

  • Wiadomości: 2564
  • "Let's put a smile on that face!"
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gorzów Wlkp.
Odp: Szuflandia - Radom 2015
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 23, 2016, 03:43:37 pm »
Dla mnie Szwajcarzy, Mi-24, no i ostatnia z zachodem i Su. Piękne to ostatnie!
Kimkolwiek jesteś - życzę Ci dobrze.

Pozdrawiam
Sławol

Mori

  • Wiadomości: 1861
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: Szuflandia - Radom 2015
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 24, 2016, 12:50:28 pm »
Tych zachodexów to mam kilka ale wszystkie były robione za dnia. Po prostu małą część nieba chwilami wyglądała właśnie tak. :)
Zero obróbki kolorowej, itp.
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin