Autor Wątek: Trochę Łodzi, a trochę Warszawy, czyli jak objechać Okęcie autobusem  (Przeczytany 658 razy)

MarszalekPhoto

  • Wiadomości: 75
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Zdjęcia miały być już dawno, ale lepiej późno niż wcale ;)
W Warszawie miałem trochę śmieszną sytuację, ponieważ gdy już dojechałem autobusem pod terminal stwierdziłem, że muszę się dostać na górkę. I tak w obcym mieście objechałem lotnisko 8) :P, czuć dumę :), na górce byłem sam:P może dlatego, że była słaba pogoda, ale cóż jak się już jest w jedynym polskim lotniczym raju to focić trzeba, jednak dużo fot nie ma, bo palec zamarzał mi na migawce. Tu wstawiam moje foty i z Okęcia i z Lublinka.
PS Ludzie udało mi się wstawić! Wilk sprząta! Uprzedzam niektóre zdjęcia zostały robione przy słabym oświetleniu, proszę wziąć to pod uwagę przy ocenie. Ostatnie zdjęcie jest trochę zaszumione, ponieważ ISO mi się przypadkowo zmieniło ;)
1
2
3
4
5
6
7
8

Zapraszam też na mój instagramowy profil @photo_marshall
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2016, 04:48:38 pm wysłana przez MarszalekPhoto »

Złoty

  • Wiadomości: 4272
  • Explore. Dream. Discover.
    • Zobacz profil
    • Aeroholic!
  • Skąd: Warszawa
Sporo rzeczy jest do poprawki, w oczy rzuca się centralne kadrowanie i w kilku miejscach krzywy horyzont, plamy!!!.
Jakość pozostawia wiele do życzenia zwłaszcza na Czechu.
Nie poddawaj się ale zapoznaj się z gotowcem w postaci poradnika Hesji: http://www.hesja.pl/XPL/content/czytaj/air_art_2011/fulltext. Zwróć uwagę na proporcje boków.


MarszalekPhoto

  • Wiadomości: 75
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Trochę Łodzi, a trochę Warszawy, czyli jak objechać Okęcie autobusem
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 08, 2016, 04:33:19 pm »
Ok, dzięki za opinie ;) :D

larky

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 2121
  • Incommunicado
    • Zobacz profil
    • larky.pl
  • Skąd: Otwock
Horyzont to pierwsze co rzuca się w oczy. Obróbka kolorystyczna, rzecz gustu, nie wnikam.  Kadrowanie Złoty już omówił. Najlepsza dla mnie byłaby 2 gdyby prosto było :).
Bardzo mi się podoba Twoja staranność o język polski, rzadkość u młodzieży w Twoim wieku. Wiem co mówię bo mam syna rok starszego :P

MarszalekPhoto

  • Wiadomości: 75
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Trochę Łodzi, a trochę Warszawy, czyli jak objechać Okęcie autobusem
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 08, 2016, 05:01:34 pm »
Coś też się tym horyzontem martwiłem ::) Widocznie 5 z Polaka nieprzypadkowe 8) ;D, dzięki ;)

nurek

  • Wiadomości: 4841
  • piloci do maszyn!
    • Zobacz profil
    • mój świat fotografii lotniczej
  • Skąd: EPLL/EPKK
Odp: Trochę Łodzi, a trochę Warszawy, czyli jak objechać Okęcie autobusem
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 08, 2016, 05:37:01 pm »
PS Uprzedzam niektóre zdjęcia zostały robione przy słabym oświetleniu, proszę wziąć to pod uwagę przy ocenie. Ostatnie zdjęcie jest trochę zaszumione, ponieważ ISO mi się przypadkowo zmieniło ;)
A ja mam taką małą uwagę natury filozoficznej.
Każdy kiedyś zaczynał i nie ma mistrzów robiących od razu topowe zdjęcia. Tym bardziej, że wszyscy się cały czas od siebie uczymy i podpatrujemy dążąc do jakieś niezdefiniowanej bliżej doskonałości, ale powinno się pokazywać zdjęcia tak dobre jak tylko można lub takie co do których jesteś przeświadczony na 110% że chcesz pokazać.
Skoro piszesz, że "sorki, ale..." to zniechęcasz potencjalnego widza na starcie do oglądania. Odpowiedz sobie wrzucając zdjęcia, po co to robisz i co chcesz swojemu odbiorcy pokazać.
No i próbuj i nie zniechęcaj się. Z czasem z pewnością będzie lepiej. :-)


Pozdrawiam

MarszalekPhoto

  • Wiadomości: 75
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Melduję poprawkę horyzontu ;)
Meldunek do Hesji: Nic Collection pomyślnie ściągnięty!

Dzięki Nurek za opiniona :D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2016, 03:12:55 pm wysłana przez MarszalekPhoto »

kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 10976
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
Odp: Trochę Łodzi, a trochę Warszawy, czyli jak objechać Okęcie autobusem
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 10, 2016, 06:30:37 pm »
PS Uprzedzam niektóre zdjęcia zostały robione przy słabym oświetleniu, proszę wziąć to pod uwagę przy ocenie. Ostatnie zdjęcie jest trochę zaszumione, ponieważ ISO mi się przypadkowo zmieniło ;)
A ja mam taką małą uwagę natury filozoficznej.
Każdy kiedyś zaczynał i nie ma mistrzów robiących od razu topowe zdjęcia. Tym bardziej, że wszyscy się cały czas od siebie uczymy i podpatrujemy dążąc do jakieś niezdefiniowanej bliżej doskonałości, ale powinno się pokazywać zdjęcia tak dobre jak tylko można lub takie co do których jesteś przeświadczony na 110% że chcesz pokazać.
Skoro piszesz, że "sorki, ale..." to zniechęcasz potencjalnego widza na starcie do oglądania. Odpowiedz sobie wrzucając zdjęcia, po co to robisz i co chcesz swojemu odbiorcy pokazać.
No i próbuj i nie zniechęcaj się. Z czasem z pewnością będzie lepiej. :-)
trafione w samo sedno
jak masz wątpliwości - nie pokazuj chyba że chciałbys usłyszeć ewentulanie co poprawić, co zmienić)
jak uważasz że strzał życia - pokaż !!

Złoty

  • Wiadomości: 4272
  • Explore. Dream. Discover.
    • Zobacz profil
    • Aeroholic!
  • Skąd: Warszawa
Odp: Trochę Łodzi, a trochę Warszawy, czyli jak objechać Okęcie autobusem
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 10, 2016, 07:41:07 pm »
Wartość edukacyjna postu jednak nie do przecenienia. Autor dowiedział się o kadrowaniu, odszumianiu, plamkowaniu, horyzoncie, proporcjach kadru i selekcji.
Mimo, że nie pokazał (jeszcze) kadrów życia.

nurek

  • Wiadomości: 4841
  • piloci do maszyn!
    • Zobacz profil
    • mój świat fotografii lotniczej
  • Skąd: EPLL/EPKK
Odp: Trochę Łodzi, a trochę Warszawy, czyli jak objechać Okęcie autobusem
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 10, 2016, 10:22:03 pm »
Wartość edukacyjna postu jednak nie do przecenienia. Autor dowiedział się o kadrowaniu, odszumianiu, plamkowaniu, horyzoncie, proporcjach kadru i selekcji.
Mimo, że nie pokazał (jeszcze) kadrów życia.
Ma czas.
Pozdrawiam