Autor Wątek: Paradizo by Ania  (Przeczytany 2560 razy)

kurczak

  • Gość
Odp: Paradizo by Ania
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 17, 2010, 01:03:02 pm »
Nie wiem, jak wyglądała 2 w oryginale, ale w tej wersji ewidentnie przeszkadza mi "ucięta" przez drzewo stopa Danieli. W ogóle cała noga wygląda tak jakoś nienaturalnie wydłużona.

3 bardzo ładny kadr.

annaksiazki

  • Gość
Odp: Paradizo by Ania
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 17, 2010, 01:20:28 pm »
Zgadzam się Kurczak, tez mi przeszkadza ta stopa, nie zapanowałam nad całością :) Inne kadry w tym ujęciu tez mam niestety ze stopa za drzewem. A długość nogi-niefortunna perspektywa, ale rozwiązaniem byłoby przesuniecie nogi bardziej do siebie-znaczy Danieli :) - i dwa problemy znikłyby na raz-brak stopy i za długa noga.

kurczak

  • Gość
Odp: Paradizo by Ania
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 17, 2010, 01:36:07 pm »
Zgadzam się Kurczak, tez mi przeszkadza ta stopa, nie zapanowałam nad całością :) Inne kadry w tym ujęciu tez mam niestety ze stopa za drzewem. A długość nogi-niefortunna perspektywa, ale rozwiązaniem byłoby przesuniecie nogi bardziej do siebie-znaczy Danieli :) - i dwa problemy znikłyby na raz-brak stopy i za długa noga.

Chyba nie chcesz tej stopy dorabiać i przesuwać???? :). A tak poważnie z całą pewnością przesunięcie tej stopy załatwiłoby problem.

3 masz za to całą. Ja stałem za blisko z 85 (wiem, tłumaczę się :) ) i niestety Patrycja została "obcięta" w połowie, co całkowicie niszczy kadr. Twoja 3 jest pełna, bardzo ładnie wykadrowana.

Tak jak wczoraj rozmawialiśmy ze Slavciem następnym razem musimy podzielić się na mniejsze grupy, góra dwóch fotografów i poświecić więcej czasu na prace z modelką unikając kadrów typu Ania robi to ja sobie spróbuje też z innej perspektywy. Potem wychodzą kadry w stylu modelka patrzy nie w moją stronę i cały kadr wygląda jak - making of SPFL Paradizo :).

annaksiazki

  • Gość
Odp: Paradizo by Ania
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 17, 2010, 03:17:04 pm »
Zgadzam się, zresztą od początku mówiłam ze indywidualna praca jest lepsza-daje nie tylko spojrzenie w obiektyw modelki, ale kontakt, możliwość stworzenia wraz z nią czegoś wypracowanego, w atmosferze intymności-bez pozowania typu głowa w prawo, w lewo, usta dziobek, bez, broda w górę w dół do przodu....
A tak na marginesie to niektóre z moich ujęć są ciekawe właśnie dlatego że modelka nie patrzy w mój obiektyw. Czasem takie kadry jeśli są trafione, dają wrażenie jak byśmy byli podglądaczami czegoś co odbywa się na naszych oczach, ale nie dla nas.

kurczak

  • Gość
Odp: Paradizo by Ania
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 17, 2010, 04:42:21 pm »
Zgadzam się, zresztą od początku mówiłam ze indywidualna praca jest lepsza-daje nie tylko spojrzenie w obiektyw modelki, ale kontakt, możliwość stworzenia wraz z nią czegoś wypracowanego, w atmosferze intymności-bez pozowania typu głowa w prawo, w lewo, usta dziobek, bez, broda w górę w dół do przodu....
A tak na marginesie to niektóre z moich ujęć są ciekawe właśnie dlatego że modelka nie patrzy w mój obiektyw. Czasem takie kadry jeśli są trafione, dają wrażenie jak byśmy byli podglądaczami czegoś co odbywa się na naszych oczach, ale nie dla nas.

W sumie to ja myślałem przed warsztatami, że przy tak małej liczbie fotografów będziemy mogli spokojnie popracować bez przepychanki. A tu się okazało, że jak tylko Ania przygotowała modelkę, znalazła odpowiednie tło to nagle nie wiadomo skąd przybiegali ludzie z aparatami.

Coolpixy, komórki, Hasselblady i focili z każdej strony. Jak to było zorganizowane, autokary jakieś po podstawiali?? :).

annaksiazki

  • Gość
Odp: Paradizo by Ania
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 17, 2010, 04:55:01 pm »
Hehe, ja myślę, ze następnym razem trzeba zrobić grafik kto z kim i w jakiej kolejności hehehe i bez pospiechu realizować swoje pomysły. Lepiej przecież zrobić kilka dobrych i przemyślanych ujęć niż dziesiątki szybko i a nóż się coś wybierze-modelka nie samolot, nie odleci :) :)  A jak ktoś będzie potrzebował pomocy w stylizacji to nie ma problemu, mogę i każdą po kolei przygotować, tylko wtedy chyba ze 3 walizy przywiozę a nie jedną  ;D

hlynur

  • Wiadomości: 2461
    • Zobacz profil
Odp: Paradizo by Ania
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 17, 2010, 07:02:24 pm »
Aniu- najlepszym planem jest brak planu.
Tak z partyzanta........................

A co do zdjęć, to  światełko na 3 jest mjut(Kubuś Puchatek) malina.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2010, 07:04:02 pm wysłana przez hlynur »

Qna

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 4483
    • Zobacz profil
  • Skąd: Z los Heblos KrK
Odp: Paradizo by Ania
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 17, 2010, 07:48:20 pm »

Tak z partyzanta........................

Lechu wie co mówi :)

hmm 3 bardzo mi się podoba ale jak pisałem "ja się nie znam :)"

hlynur

  • Wiadomości: 2461
    • Zobacz profil
Odp: Paradizo by Ania
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 17, 2010, 08:08:10 pm »
Siedzę i się lampię na 3.
Osobiście bym te dwa okna z planu drugiego "zamurował", one zbyt mocno odciągają wzrok.
Ale to ja.....
Pozdrawiam.

annaksiazki

  • Gość
Odp: Paradizo by Ania
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 17, 2010, 09:42:48 pm »
Dzięki za wszystkie odwiedziny :)

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21588
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: Paradizo by Ania
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 20, 2010, 11:20:30 am »
moje obawy co do 2 nadal zywe...
no przeszkadza mi to drzewo na 1 planie
jest za ostre no i zabiera czesc stopy Daniowi naszemu :)
sam nie wiem... mniejsza GO chyba tez by nie pomogla bo nie wiadomo wtedy co by to bylo to co noge zabiera
 
ale moze sie myle bom w chorobie umeczon :P
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21588
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: Paradizo by Ania
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 20, 2010, 11:25:27 am »
ej i nie przesadzajmy z tym planem przed warsztatami kto z kim co i jak :)
to przeca tylko i az warsztaty
jak sobie kto z nas przygarnie juz nie warsztatowo modelke
to niech sobie tam intymnie ten teges no... ją ustawia :)
 
tu chodzilo o nauke i dobra zabawe
uwazam ze cel zostal zrealizowany :)
 
heh illlle tych zdjec do obrobienia jeszcze :)
a tu Ostrawa nadeszla heh
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

annaksiazki

  • Gość
Odp: Paradizo by Ania
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 20, 2010, 11:58:47 am »
w chorobie umenczon? oj biedactwo  :'(
co do tego co ja pisze (warsztaty, ale nie tylko), to nie bierz wszystkiego tak poważnie hesja :)  wybierz sobie to co ci pasuje np. to o przygarnianiu modelki :) :) :)

annaksiazki

  • Gość
Odp: Paradizo by Ania
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 20, 2010, 12:09:12 pm »
...a że ja traktuje zabawę z modelkami trochę poważniej...no pewnie modelki dla mnie to jak dla Was samoloty w trakcie fotografowania :)

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21588
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: Paradizo by Ania
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 20, 2010, 12:24:57 pm »
Aniu - takie wyznania? :)
dla nas tez modelki jak samoloty sa - kochamy je! :)
focic w sensie :P
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski