Autor Wątek: Paradizo by Ania  (Przeczytany 2561 razy)

annaksiazki

  • Gość
Odp: Paradizo by Ania
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 11, 2010, 12:41:59 pm »
A'propos ingerencji w fotografię-polecam wątek http://nikoniarze.pl/poprawianie-urody/ Oczywiście takie poprawianie to masakra, ale do którego momentu jest to dopuszczalne i nie jest kłamstwem? Dla mnie fotografia to nie tylko rejestracja rzeczywistości, to możliwość działania na ludzi obrazem jaki ja mam w głowie a nie jaki spotykam i wyłącznie rejestruję. Reportaż, rządzi się swoimi prawami i tu ingerencji powinno być jak najmniej, choć nadawanie własnego tonu (kolorystyki), faktury, tez nie jest niczym złym-przecież robiło się to i nadal robi za pomocą tradycyjnych filmów-to fotograf decyduje o ich wyborze, a także jak je wywołać w ciemni. Portret, fashion......kto chce oglądać niedoskonałości cery......ile mamy w zasięgu pięknych, doskonałych kobiet bez skazy? Liczy się prawda o każdym porze w skórze czy potencjał w urodzie? Czy sam solidny makijaż do zdjęć, czy nawet na co dzień nie jest już oszustwem? No i takie ble ble ble, można by długo i bez ostatecznych wniosków bo dla każdego fotografia jest czym innym :) Dziękuje państwu za uwagę i proszę o wybaczenie tych, którzy się wzdrygną na oczywistość tych rozważań :) A to taka była kontynuacja naszej rozmowy z Kurczakiem w Paradizo :)

annaksiazki

  • Gość
Odp: Paradizo by Ania
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 11, 2010, 12:49:09 pm »
A jeszcze jedno-żeby mi ktoś nie zarzucił że rzeźbie w fotkach bo nie umiem ..... to np to  http://onephoto.net/index.php?id=517233#517233 takie chyba normalne co? tylko wyrzeźbione światłem, ile "pryszczy" usunęłam niestety nie pamiętam  :P

Qna

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 4483
    • Zobacz profil
  • Skąd: Z los Heblos KrK
Odp: Paradizo by Ania
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 11, 2010, 06:05:58 pm »
Hmm taka ingerencja mi się podoba, ale ja się nie znam :)

kurczak

  • Gość
Odp: Paradizo by Ania
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 11, 2010, 10:01:39 pm »
A'propos ingerencji w fotografię-polecam wątek http://nikoniarze.pl/poprawianie-urody/ Oczywiście takie poprawianie to masakra, ale do którego momentu jest to dopuszczalne i nie jest kłamstwem? Dla mnie fotografia to nie tylko rejestracja rzeczywistości, to możliwość działania na ludzi obrazem jaki ja mam w głowie a nie jaki spotykam i wyłącznie rejestruję. Reportaż, rządzi się swoimi prawami i tu ingerencji powinno być jak najmniej, choć nadawanie własnego tonu (kolorystyki), faktury, tez nie jest niczym złym-przecież robiło się to i nadal robi za pomocą tradycyjnych filmów-to fotograf decyduje o ich wyborze, a także jak je wywołać w ciemni. Portret, fashion......kto chce oglądać niedoskonałości cery......ile mamy w zasięgu pięknych, doskonałych kobiet bez skazy? Liczy się prawda o każdym porze w skórze czy potencjał w urodzie? Czy sam solidny makijaż do zdjęć, czy nawet na co dzień nie jest już oszustwem? No i takie ble ble ble, można by długo i bez ostatecznych wniosków bo dla każdego fotografia jest czym innym :) Dziękuje państwu za uwagę i proszę o wybaczenie tych, którzy się wzdrygną na oczywistość tych rozważań :) A to taka była kontynuacja naszej rozmowy z Kurczakiem w Paradizo :)

Skłamałbym gdybym napisał,  że nigdy nie ingeruję w soje fotografie, wręcz przeciwnie bardzo rzadko wywołuje NEF-y bez jakichkolwiek ingerencji. Ale tak jak rozmawialiśmy jest to sprzeczne z moją naturą, która podpowiada mi, rób tak jak to widzisz, nie zmieniaj rzeczywistości, ponieważ ona jest inna niż twój efekt końcowy. Czy to jest dobre? Nie, oczywiście, że nie. Doskonałość sprzętu i zbliżenia obnażają wszystkie nawet najmniejsze skazy skóry, która nie wychodzi zbyt atrakcyjnie na zdjęciach i zawsze trzeba ją korygować.

Reportaż tak, to jest i musi być przekaz wręcz identyczny z tym, co zastaliśmy.  Paranoja polega na tym, że ja nie lubię reportażu :).

Aniu podziwiam to, co robisz, zazdroszczę Ci takiego spojrzenia na fotografię. Ty dokładnie wiesz, co chcesz pokazać, ja natomiast błądzę w świecie portretu szukając swojego stylu. 

Po drodze na warsztaty długo rozmawialiśmy z hesją na ten temat. Przekonał mnie do tego, że powinienem się skupić na tym, co mi się podoba, a nie na tym co spodoba się modelce.

Twoja fotografia jest bardzo klimatyczna i porusza wyobraźnie, ponieważ ten Charlie Chaplin pojawił się w mojej głowie właśnie za sprawą tej fotografii :).

kurczak

  • Gość
Odp: Paradizo by Ania
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 11, 2010, 10:12:33 pm »
A jeszcze jedno-żeby mi ktoś nie zarzucił że rzeźbie w fotkach bo nie umiem ..... to np to  http://onephoto.net/index.php?id=517233#517233 takie chyba normalne co? tylko wyrzeźbione światłem, ile "pryszczy" usunęłam niestety nie pamiętam  :P

A jeszcze jedno, nie sadzę, że ktokolwiek na tym forum mógłby Ci zarzucić, że rzeźbisz w fotkach bo nie umiesz. Ba, powiem więcej, jestem pewien, że wielu z nas zazdrości Ci takiego właśnie spojrzenia. Normalną fotkę można zrobić czasem przez przypadek, ale taką, która rodzi się w głowie, to już coś więcej niż przypadkowy strzał.

Ale się poważnie zrobiło :).

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: Paradizo by Ania
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 13, 2010, 06:29:07 pm »
kupie prawie calosc lacznie z kadrem, co do winiety mam podobne zdanie jak Valush

oczywiscie ciasniejszy kadr tez by pasowal - bo skupil by uwadze na modelce - tutaj z kolei ta pusta
przestrzen wprowadza troche "niejednoznacznosci" i to mi sie podoba


annaksiazki

  • Gość
Odp: Paradizo by Ania
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 14, 2010, 03:31:54 pm »
dzięki za koment Kichu, co do skupienia się wyłącznie na modelce to od jakiegoś czasu uciekam od tego, miałam manię ciasnych kadrów, wtedy powstają wyłącznie portrety a chciałabym czegoś więcej-wszystko jest oczywiście w kwestii chcenia, bo od koncepcji do dobrej realizacji droga daleka :)

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21588
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: Paradizo by Ania
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 14, 2010, 08:48:09 pm »
nie uwierze ze jedno zdjecia zrobilas na plenerku - czekamy na wiecej! :)
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

annaksiazki

  • Gość
Odp: Paradizo by Ania
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 15, 2010, 02:35:00 pm »
No jasne, ze mam zdjęcia, tyle ze walczę z rozsypanym komputerem. Ale chyba nie tylko ja walczę, bo  zbyt wielu fotek nie widać :))

annaksiazki

  • Gość
Odp: Paradizo by Ania
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 16, 2010, 11:51:21 pm »
Tym razem zwyczajnie, bez moich kombinacji.

2. Daniela


3. Patrycja


« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2010, 11:51:00 am wysłana przez kichu »

annaksiazki

  • Gość
Odp: Paradizo by Ania
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 17, 2010, 12:40:45 am »
Kto mi powie jak podmienić fotkę ? -źle przycięłam na dole Danielowej

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: Paradizo by Ania
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 17, 2010, 12:42:43 am »
przylij mi linka na pw to podmienie - rozumiem, ze chodzi o foto nr 2??

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21588
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: Paradizo by Ania
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 17, 2010, 07:38:40 am »
no to z komentarzem 2 poczekamy (mozesz tu w watku dac linke do nowej fotki) bo rzeczywiscie z cieciem moznaby pokombinowac wg mnie inaczej
 
na 3. Pati w super pozie piekne swiatelko i wszystko jest mniam
boszzz jaka ona jest plastyczna i cialo i twarz, rewelacja!
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: Paradizo by Ania
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 17, 2010, 11:51:27 am »
dwojeczka podmieniona :) mozna sie znecac :P

annaksiazki

  • Gość
Odp: Paradizo by Ania
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 17, 2010, 12:26:49 pm »
dwojeczka podmieniona :) mozna sie znecac :P

dzieki bardzo :)