Autor Wątek: Arturo-majowa dogrywka  (Przeczytany 1648 razy)

Arturo

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 396
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łomianki
Arturo-majowa dogrywka
« dnia: Maj 20, 2015, 09:40:13 pm »
Wysłane w maju
1.

2.

3.

4.


Tylko cztery, bo podobno % nie pozwalają na więcej w moim przypadku  ;)

Amon

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 7966
  • tri dablju tim
    • Zobacz profil
    • amon photography
  • Skąd: Warszawa
Odp: Arturo-majowa dogrywka
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 21, 2015, 08:42:49 am »
No to dwa słowa, jako, że miałem przyjemność oceniać...

Najwyżej u mnie dostałeś za fotografowanie i to zarówno za tą, jak i poprzednią dogrywkę (zdjęcia 21-24).
Najbardziej nierówno w ocenach jest w pozycji kadrowanie. Np fotka z tej serii nr 3 - przydałby się obrót jakiś albo do 3:2 czy też kwadratu, w tej chwili masz: niewykorzystane mocne punkty, samolot nie ma zbytnio przestrzeni do lotu i do tego za dużo jest obszaru pustego - z lewej 25% kadru. Samolot słabo siedzi w kadrze - na pewno nie 16:9 w tym przypadku.

Na 4 - może do 16:9, jak dasz nieco mniejszy kąt to powinno wejść, a mniej będzie pustego nieba.

Na 2 - ta latarnia podpierająca koło niestety ciągle skupia wzrok, szczególnie, że jest dość blisko mocnego punktu a jednocześnie kabina gdzieś wysoko - tu już inwencja autora... albo błąd na etapie fotografowania (chwilę później byłoby już lepiej z tą latarnią) albo na etapie obróbki - latarnia do usunięcia (osobiście opcji 2 bym unikał). Ogólnie dałbym nieco szerzej kadr - wtedy miałbyś górę zdjęcia z samolotem a dół przedstawiałby jakąś scenkę z bazy - nie byłoby tak ciasno z dołu.

1 - kadr przyzwoity, chociaż może minimalnie więcej miejsca przed dziobem by się przydało i tak ogólnie... taki standard ;). Ale na początek trzeba od czegoś zacząć ;).

Do obróbki się trochę poprzyczepiałem, ale teraz nie mam pod ręką 1600px i nie pamiętam do czego ;). Chociaż ogólnie nie jest źle.
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2015, 08:44:36 am wysłana przez Amon »

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21588
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: Arturo-majowa dogrywka
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 21, 2015, 08:59:47 am »
prawie wszystko za Amonem no może poza opcją że "bym minimalnie później zdjęcie zrobił by uniknąć słupa latarni" :)
niestety raz ze nie potrafie tak wycelować a dwa ze zara będzie kolejny słup i kolejny
czasem niestety ale trza słupa wyciachać w PS mimo ze oczywiście tego nie chcemy

reszta idealnie dokładnie ZA

1 mi się podoba naj :)
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

Amon

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 7966
  • tri dablju tim
    • Zobacz profil
    • amon photography
  • Skąd: Warszawa
Odp: Arturo-majowa dogrywka
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 21, 2015, 09:29:42 am »
prawie wszystko za Amonem no może poza opcją że "bym minimalnie później zdjęcie zrobił by uniknąć słupa latarni" :)
niestety raz ze nie potrafie tak wycelować a dwa ze zara będzie kolejny słup i kolejny
czasem niestety ale trza słupa wyciachać w PS mimo ze oczywiście tego nie chcemy

Nie kwestionuję ;). Często wywalam też różne śmieci, chociaż w tym przypadku wywaliłbym po prostu zdjęcie :).

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21588
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: Arturo-majowa dogrywka
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 21, 2015, 09:36:50 am »
kto bogatemu zabroni :P
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski