Autor Wątek: Jak dorosnę też zostanę żołnierzem...  (Przeczytany 475 razy)

Ryba

  • Wiadomości: 255
    • Zobacz profil
    • Mój flickr
  • Skąd: Warszawa
Jak dorosnę też zostanę żołnierzem...
« dnia: Styczeń 05, 2015, 09:03:27 am »
 
1.

2.

3.

4.
Pozdrawiam :)
Monika Zielińska

Łukasz Kulik

  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
  • Skąd: EPWA/EPDE
Odp: Jak dorosnę też zostanę żołnierzem...
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2015, 02:03:48 pm »
Cześć.
Ciekawy temat. Jednak kilka uwag się ciśnie na klawiaturę :)
1. Czy te fotki to prosto s puszki? Jeśli tak to pytanie czy wywołujesz RAWy czy jpg?
2. Przydało by się trochę podostrzyć, odszumić, wykadrować i cieszyć się udanymi zdjęciami. (że już pozwolę sobie ominąć kwestie typowo obróbkowe).
Z całego zestawu wybieram 4 (ostatnie) choć trochę przepalone.
Witamy na forum! ;)

brovarsky

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 7035
    • Zobacz profil
  • Skąd: Płock
Odp: Jak dorosnę też zostanę żołnierzem...
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2015, 02:44:01 pm »
1 i 4 to Twoje bingo, 2 i 3 wg mnie za miękko, mało kontrastowe... ale ja tam się nie znam, z fotografii portretowej to mam tylko samoloty od dzioba ;)

nurek

  • Wiadomości: 4841
  • piloci do maszyn!
    • Zobacz profil
    • mój świat fotografii lotniczej
  • Skąd: EPLL/EPKK
Odp: Jak dorosnę też zostanę żołnierzem...
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 05, 2015, 06:40:44 pm »
Najlepsze dla mnie jest ostatnie. Kadrowanie, ostrość, modelina - jest git
Potem 1. - tu wg mnie głowa (oczy) powinny być po prawej stronie, tak żeby jego wzrok nie trafiał od razu na krawędź zdjęcia jak jest teraz i uciekał poza nie. Te szpeje po prawej stronie nie są do niczego potrzebne w kadrze (aczkolwiek są malownicze :-) )
2. Najsłabsze - nieostre - nie wrzucamy tu takich - chyba że uda Ci się zrobić zdjęcia ET to jesteś usprawiedliwiona. Moment mocno przypadkowy i dla mnie mało ciekawy -ot zakładanie opaski.
3. trochę brakuje mi kontekstu - dlaczego dziewczynka ma być żołnierzem? Bo ma koszulkę? To zamyślenie i parzenie na grę także nie potwierdza tezy, bo widz nie widzi co ją tam tak zafrapowało.

Ale dobrze - podoba mi się jak kombinujesz. Dobry temat to połowa sukcesu. Może i ja kiedyś pozbieram i pokarzę swoje "dzieciory".
Pozdrawiam