Autor Wątek: Payerne AIR14  (Przeczytany 357 razy)

krunz

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 271
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Payerne AIR14
« dnia: Październik 03, 2014, 11:12:05 pm »
Witajcie,

No i mieli Szwajcarzy swoje obchody 100-lecia lotnictwa wojskowego, dodatkowo Patrouille Suisse zaliczył półwiecze a PC-7 TEAM ćwierćwiecze istnienia. Mam nadzieje, że byli tam też organizatorzy innych pokazów bo była okazja zobaczyć jak powinno się organizować imprezy masowe na taką skalę. Organizacja parkingów i kierowanie ruchem było wzorowe. Nie mieliśmy problemów ani z dodarciem na pokazy ani z wyjazdem. Nie wiem jak oni to zrobili ale było zero korków. Sam teren lotniska był rozległy i można było spędzić dużo czasu podziwiając samą tylko statykę. Było prawie wszystko co chciałem zobaczyć - no może za wyjątkiem Blacbirda ;) (no i radzieckich konstrukcji). Pierwszego dnia załapaliśmy się na trybunę mniej więcej w połowie pasa (choc najlepsze miejsce było na wale ziemnym w strefie spoterskiej - oczywiście jak miało się załatwione przepustki - szczęściarze). Frekwencja była olbrzymia tak, że w okolicach 10-11 tłum jak za komuny przez mięsnym - dzisiejsza parafraza to chyba by musiało być - jak w kolejce po iPhona 6 ;)
Dobra starczy marudzenia - dodam jeszcze, że była to też dla mnie okazja przetestowania Tamrona 150-600 i powiem wam, że to godny następca mojego wysłużonego Nikkora 70-300 VR. Jeśli ktoś szuka alternatywy w okolicach 4.5k PLN to szczerze mogę polecić. Zapraszam do zdjęć.

1.



2.



3.



4.
   


5.



6.



7.



8.



9.



10.



11.



12.



13.



14.


 

Mori

  • Wiadomości: 1863
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: Payerne AIR14
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 04, 2014, 12:51:48 pm »
Jest ładnie. Podoba się.
Zwłaszcza 5-ka chociaż do niej to pewnie wolałbyś to 70 w Nikonie :)
Widać że jednak ten Tamron daje rade.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2014, 12:54:20 pm wysłana przez mori »
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

Qna

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 4483
    • Zobacz profil
  • Skąd: Z los Heblos KrK
Odp: Payerne AIR14
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 04, 2014, 01:48:19 pm »
Tamron daje rade :D
Dobrze jest.

zibimasow

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Skąd: Dęblin
Odp: Payerne AIR14
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 04, 2014, 03:23:06 pm »
Jest potencjał w Tamim, zdjęcia dobrze to ukazują ;)
EPDE