Autor Wątek: Zakup nowego sprzętu  (Przeczytany 1032 razy)

bronek

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 1523
    • Zobacz profil
  • Skąd: Płock/Warszawa
Odp: Zakup nowego sprzętu
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 23, 2014, 06:48:17 pm »
Ja mam 5100 i nie narzekam. Nie używałem 5200. Z 70-300 nikona działa całkiem dobrze. Niestety ostatnio padła mi stabilizacja ale jak na obiektyw mocno używany przez 3 lata. Na pewno d90 czy d7000 będzie poręczniejsze.

norek

  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
    • Prywatna galeria fotografii
  • Skąd: Łódź
Odp: Zakup nowego sprzętu
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 23, 2014, 07:49:17 pm »
Ja mam D90 jako pierwsze i jedyne body :) Więc jeśli potrzebujesz jakiś informacji, zdjęć etc to wal śmiało na PW.

meny

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kępno
Odp: Zakup nowego sprzętu
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 25, 2014, 08:00:40 am »
A możecie mi powiedzieć czy się mylę czy nie?
Otóż jeśli wezmę D5200 z wiekszą ilościa Mpx od D5100 to mam możliwość zrobienia większego cropa?

Amon

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 7966
  • tri dablju tim
    • Zobacz profil
    • amon photography
  • Skąd: Warszawa
Odp: Zakup nowego sprzętu
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 25, 2014, 08:04:50 am »
Jakoś tak to działa :).
Więcej możesz wyciąć o ile masz jakość na zdjęciu - to prawda.

bronek

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 1523
    • Zobacz profil
  • Skąd: Płock/Warszawa
Odp: Zakup nowego sprzętu
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 25, 2014, 08:45:46 am »
Jakoś tak to działa :).
Więcej możesz wyciąć o ile masz jakość na zdjęciu - to prawda.
Tak jak Amon napisał. Niestety nie zawsze większa liczba MegaPixli poprawia sytuację :)

meny

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kępno
Odp: Zakup nowego sprzętu
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 25, 2014, 09:01:21 am »
Jakoś tak to działa :).
Więcej możesz wyciąć o ile masz jakość na zdjęciu - to prawda.
Tak jak Amon napisał. Niestety nie zawsze większa liczba MegaPixli poprawia sytuację :)

Powiem wam żę jak się to wszystko analizuje tzn. usterki modeli itp. to jest jakaś masakra, dzieje się na rynku ogolnym to że wszystko (samochody, i inne pierdy) robią tak żęby nie służyły na lata tylko okres gwarancji a potem się bujaj albo kupuj nowy sprzęt... shit!

Decyzja: zakup D5200 jak się uda sigma 10-20 używka no i zostaje to co mam kit 18-55 i tampon 70-300 :)

Mariusch

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 998
    • Zobacz profil
  • Skąd: Płock
Odp: Zakup nowego sprzętu
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 25, 2014, 09:53:15 am »
Jakoś tak to działa :).
Więcej możesz wyciąć o ile masz jakość na zdjęciu - to prawda.
Tak jak Amon napisał. Niestety nie zawsze większa liczba MegaPixli poprawia sytuację :)

Powiem wam żę jak się to wszystko analizuje tzn. usterki modeli itp. to jest jakaś masakra, dzieje się na rynku ogolnym to że wszystko (samochody, i inne pierdy) robią tak żęby nie służyły na lata tylko okres gwarancji a potem się bujaj albo kupuj nowy sprzęt... shit!


Decyzja: zakup D5200 jak się uda sigma 10-20 używka no i zostaje to co mam kit 18-55 i tampon 70-300 :)

Planowe starzenie produktów :)

fan

  • Wiadomości: 682
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Zakup nowego sprzętu
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 25, 2014, 10:06:39 am »
Sigma 10-20 to super szkło. O ile trafi się na ostrą sztukę. Często w tych szkłach jest tak, że jedna strona jest ostra (np. prawa), a lewa mydli. Trzeba sprawdzić. Ja kupowałem kiedyś w ciemno i trafiłem doskonale.
A miałem do czynienia z kilkoma sztukami, gdzie (jak już napisałem) jedna strona byłą lepsza, a druga gorsza. Sprawę może wyjaśnić poproszenie o sample sprzedającego :)

Co do zestawu podstawowego - jak dla mnie słuszny kierunek. Sam miałem dłuuugi czas Sigmę 10-20, 70-300 ... Tylko kita sprzedałem szybciutko i zamieniłem na stałki (35 mm lub 50 mm). Skoro jest długo i jest szeroko może pomyśl nad tym, żeby 18-55 zastąpić np. 35. Światło, jakoś obrazka i frajda duuużo większa, niż w przypadku kita :)

meny

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kępno
Odp: Zakup nowego sprzętu
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 25, 2014, 10:23:31 am »
Sample z sigmy na którą się czaje
https://flic.kr/s/aHsk49ATkG

zibimasow

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Skąd: Dęblin
Odp: Zakup nowego sprzętu
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 25, 2014, 10:30:38 am »
Skoro jest długo i jest szeroko może pomyśl nad tym, żeby 18-55 zastąpić np. 35. Światło, jakoś obrazka i frajda duuużo większa, niż w przypadku kita :)

Dobrze gada, polać mu z rana ;) 
EPDE

MarS

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 4445
    • Zobacz profil
  • Skąd: Międzyzdroje
Odp: Zakup nowego sprzętu
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 25, 2014, 11:25:14 pm »

Powiem wam żę jak się to wszystko analizuje tzn. usterki modeli itp. to jest jakaś masakra,
ale nie patrz tak dosłownie na to co pisza na Nikoniarzach .... bo oczywiście zgadzam się ze  w ostatnich latch i w rynku foto i innych AGD itd spadła kontrola jakosi i jakos ogónie
ale to co wyprawiaja na nikoniarzach to jest masakra bo w wątkach sprzetowych to biorą udział nie Ci co focą tylko Ci co szukają dziury w całym  i szukaja usterek na siłe lub je wyolbrzymiaja a co ciekawe nie bedąc posiadaczami danego modelu.