Autor Wątek: Zakup obiektywu - trzeba pójść choćby pół poziomu wyżej..  (Przeczytany 554 razy)

ruphee

  • Wiadomości: 33
  • I ♥ smell Jet - A
    • Zobacz profil
    • Moja Strona
  • Skąd: Krakooff
Hej, na tym forum bardzo wiele doświadczonych głów w temacie więc dlatego postanowiłem tutaj uderzyć z pytaniem. Aktualnie mam Canona 500d + obiektyw Canona 75-300 II USM - więc jeśli chodzi o szkło na pokazy to nie ma za bardzo z czym - o czym przekonałem się już nie raz.
Chciałbym zakupić coś w przedziale ok 3k, może nieco ponad i oczywiście przy tej kwocie zainwestować w coś co da najlepszą jakość w tej cenie.

No i tak się zastanawiam czy raczej iść w zmienno-ogniskową SIGMĘ 150-500 F5-6.3 a może TAMRON 200-500 MM F5-6.3 ?
A może jedyna słuszna opcja to odżałować jeszcze kilka stów na używaną stałkę Canona 400mm 5.6 L?
Będę wdzięczny za rady. Puszka wiem, że słaba i nie wiem czy słusznie ale wydaje mi się że teraz to najpierw lepiej inwestować w szkło potem ew. puszka.

brovarsky

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 7038
    • Zobacz profil
  • Skąd: Płock
Odp: Zakup obiektywu - trzeba pójść choćby pół poziomu wyżej..
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2014, 02:52:20 pm »
ja bym brał stałkę

Adi

  • Wiadomości: 339
    • Zobacz profil
  • Skąd: Jaworzno
Odp: Zakup obiektywu - trzeba pójść choćby pół poziomu wyżej..
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2014, 03:24:14 pm »
co stałka to stałka...
ta sigma jest ciemna i czy bedzie trafiac to zalezy od egzemplarzu
w tym momencie biorac pod uwage testy, cene i fotki te lotnicze na necie wziąłbym Tamron 150-600 f/5-6.3

ruphee

  • Wiadomości: 33
  • I ♥ smell Jet - A
    • Zobacz profil
    • Moja Strona
  • Skąd: Krakooff
Odp: Zakup obiektywu - trzeba pójść choćby pół poziomu wyżej..
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 23, 2014, 11:26:18 pm »
Dzięki Panowie! myślę że spróbuję jakoś przetestować stałkę przed zakupem - może uda się pożyczyć.

Acroluc

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 970
  • aka elektrolux
    • Zobacz profil
  • Skąd: Czernica k. Rybnika
Odp: Zakup obiektywu - trzeba pójść choćby pół poziomu wyżej..
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 24, 2014, 12:44:54 am »
Stałka fajna, ale akurat ten model nie ma stabilizacji, a to do śmigieł jednak się przydaje. Jak masz możliwość, to przetestuj ale na czymś co ma śmigła albo potrenuj panoramowanie.

Perloz

  • Cadet
  • **
  • Wiadomości: 537
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kiekrz
Odp: Zakup obiektywu - trzeba pójść choćby pół poziomu wyżej..
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 24, 2014, 08:51:46 am »
Jeśli coś mogę dodać to Tami 150-600 daje radę całkiem nieźle i żona ma w Payerne była mocno zadowolona. Więc też zachęcam do potestowania :)

wilk

  • CZŁONEK HONOROWY
  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 5909
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Zakup obiektywu - trzeba pójść choćby pół poziomu wyżej..
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 24, 2014, 09:52:22 am »
Jeśli coś mogę dodać to Tami 150-600 daje radę całkiem nieźle i żona ma w Payerne była mocno zadowolona. Więc też zachęcam do potestowania :)

Szkoda, że się nie spotkaliśmy; bym się z nią zamienił na chwilę i potestował tego Tamiego.

Perloz

  • Cadet
  • **
  • Wiadomości: 537
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kiekrz
Odp: Zakup obiektywu - trzeba pójść choćby pół poziomu wyżej..
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 24, 2014, 10:01:18 am »
Jeśli coś mogę dodać to Tami 150-600 daje radę całkiem nieźle i żona ma w Payerne była mocno zadowolona. Więc też zachęcam do potestowania :)

Szkoda, że się nie spotkaliśmy; bym się z nią zamienił na chwilę i potestował tego Tamiego.

Ano szkoda Panie. Ale jak będzie okazja w tym roku na wspólne focenie jeszcze to promiss że pobiorę i go przytargam abyś potestował.

wilk

  • CZŁONEK HONOROWY
  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 5909
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Zakup obiektywu - trzeba pójść choćby pół poziomu wyżej..
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 24, 2014, 10:30:34 am »
Jeśli coś mogę dodać to Tami 150-600 daje radę całkiem nieźle i żona ma w Payerne była mocno zadowolona. Więc też zachęcam do potestowania :)

Szkoda, że się nie spotkaliśmy; bym się z nią zamienił na chwilę i potestował tego Tamiego.

Ano szkoda Panie. Ale jak będzie okazja w tym roku na wspólne focenie jeszcze to promiss że pobiorę i go przytargam abyś potestował.

super :)