Autor Wątek: DOROBKI - NOWE ZASADY A.D. 2016 [WAŻNE!!!] - w trakcie aktualizacji  (Przeczytany 523 razy)

brovarsky

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 7040
    • Zobacz profil
  • Skąd: Płock
DOROBKI - NOWE ZASADY A.D. 2016 [WAŻNE!!!] - w trakcie aktualizacji
« dnia: Wrzesień 01, 2016, 08:53:58 pm »
DOROBKI Z IMPREZ FOTOLOTNICZYCH
Dorobki zdjęciowe z imprez fotolotniczych typu „Open” (np. SIAF, Dni NATO, RIAT, Axalp, itd., itd.) stają się z dniem dzisiejszym NIEOBOWIĄZKOWE.
Co to znaczy w praktyce? Jeżeli ktoś nie obrobił zdjęć z jakichś sobie znanych powodów, nie chciało mu się albo nie miał czasu – nie ma obowiązku takiego dorobku wysyłać, bez żadnych konsekwencji. Dorobek zdjęciowy można dosłać w dowolnym terminie, a wyselekcjonowane z niego zdjęcia zasilą istniejącą już fotogalerię z danej imprezy utworzoną w dziale „Gdzie i kiedy byliśmy”.
Nie ukrywam, że fajnie by było, jakby każdy to robił jak do tej pory, czyli w terminie przekazywał swoje najlepsze zdjęcia.
Ale….:
1. Z chwilą, gdy członek Stowarzyszenia będzie udostępniał swoje zdjęcia z danej imprezy, z której fotodorobku nie przysłał, na różnych portalach społecznościowych, forach – w takim wypadku dorobek staje się OBOWIĄZKOWY i zgodnie z wszelkimi regułami musi zostać dosłany (nawet po dłuższym okresie czasu);
2. Jeżeli członek Stowarzyszenia będzie korzystał z akredytacji prasowej / photo na danej imprezie przyznanej przez organizatora dla Stowarzyszenia Polskich Fotografów Lotniczych Air-Action dorobek zdjęciowy również jest OBOWIĄZKOWY;
Konsekwencją niedotrzymania warunków zawartych w pkt 1 i 2,  jest bezwzględny szlaban na najbliższe wejście do bazy lotniczej organizowane przez SPFL.

DOROBKI Z BAZ LOTNICZYCH

Dorobki zdjęciowe z wizyt w bazach lotniczych są OBOWIĄZKOWE.
Nie przysłanie dorobku z bazy w określonym przez PM terminie skutkuje szlabanem na wejście do baz. Terminy przesyłania dorobków będą konsultowane między PM, a Koordynatorem bazy. Jedne będą dłuższe, inne krótsze, w zależności od potrzeb naszych gospodarzy w bazach.

NEWSY

Newsy z imprez lotniczych typu „open”, z baz lotniczych są OBOWIĄZKOWE i wykonywane powinny być zgodnie z zasadami przyjętymi do tej pory.
W sprawie newsów tylko mogę opierdolić od czasu do czasu, a tak to nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem.....  Zestawy newsowe tylko i wyłącznie słać do RZEPKI.
 
SELEKCJA ZDJĘĆ PRZYGOTOWYWANYCH DO DOROBKU
Wszyscy staramy się dążyć do doskonałości i robić jak najlepsze zdjęcia. Dlatego też w naszych fotorelacjach muszą być zdjęcia na wysokim poziomie. I tu prośba, przesyłajcie do dorobku swoje, wg Was, najlepsze zdjęcia. Niech ich będzie 5-10 naprawdę super, niż np. 20-30 takich sobie. Myślę, że dobrą praktyką może być wrzucanie swoich setów, przed wysłaniem dorobku, na nasze forum i poddać swoje zdjęcia ocenie forumowiczów. Wtedy można mieć jakiś obraz, które zdjęcia się podobają, które są najlepsze.

Zasady przesyłania zdjęć (rozmiary, nomenklatura) pozostają bez zmian http://spfl.pl/forum/index.php?topic=9389.msg146034#msg146034

Zmiana wchodzi w życie od już.


No i to tyle.... jak to wyjdzie? Zobaczymy. W dużej mierze to od nas samych będzie zależało, czy ta "dobra zmiana" wprowadzi nową jakość, czy zejście na psy...
Idziękujębardzo.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2022, 08:58:31 am wysłana przez brovarsky »

Złoty

  • Wiadomości: 4272
  • Explore. Dream. Discover.
    • Zobacz profil
    • Aeroholic!
  • Skąd: Warszawa
Odp: DOROBKI - NOWE ZASADY A.D. 2016 [WAŻNE!!!]
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2016, 09:13:49 pm »
Roger that!

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Rzepka

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 3301
  • Modelarz :)
    • Zobacz profil
    • RzepkaPHOTO
  • Skąd: Bielsko-Biała (EPBA)
Odp: DOROBKI - NOWE ZASADY A.D. 2016 [WAŻNE!!!]
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 01, 2016, 09:29:51 pm »
Czas usunąć Facebooka :P
Pozdrawiam :)

nurek

  • Wiadomości: 4841
  • piloci do maszyn!
    • Zobacz profil
    • mój świat fotografii lotniczej
  • Skąd: EPLL/EPKK
Odp: DOROBKI - NOWE ZASADY A.D. 2016 [WAŻNE!!!]
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 01, 2016, 10:43:37 pm »
Czas usunąć Facebooka :P
Mogę Ci załatwić i da się z tym żyć.
Pozdrawiam