Autor Wątek: ACTA?!  (Przeczytany 2021 razy)

Jamal

  • Wiadomości: 2858
    • Zobacz profil
  • Skąd: Trochę tu, trochę tam...
Pozdrawiam serdecznie!
Jamal
www.barthez.com.pl

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21598
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: ACTA?!
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 24, 2012, 01:09:02 pm »
bardzo dobry tekst...
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6421
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: ACTA?!
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 24, 2012, 01:09:53 pm »
MZ podpisanie ACTA to swoista deklaracja, ze jest sie przeciwko zlodziejstwu i piractwu i podrobkom
Swoistą deklarację może spokojnie złożyć któryś z ministrów na twitterze ;) Jeśli podpisanie ACTA miałoby służyć wyłącznie deklarowaniu czegokolwiek, to trochę tak jakby składać deklarację przeciwko łupieżowi przy pomocy gilotyny ;)
Najlepszą "deklaracją" czegokolwiek byłoby stosowanie już obowiązującego prawa - zamiast konspiracyjnej produkcji nowego "prawotworu", o którego jakości dobrą opinię ma głównie Zbigniew Hołdys 8)

Tomaszek

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 1483
    • Zobacz profil
  • Skąd: Katowice
Odp: ACTA?!
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 24, 2012, 09:42:12 pm »
zeby to nie bylo jak kiedys moj koles taki sredni parał się złodziejką
i stwierdzil ze zajumał sporo kompletow alufelg z salonu Ranault bo cyt.: "te chuje i tak za duzo na tym zarabiają"

Przypomina mi się gość, którego kumpel zwolnił za kradzież 100 zł z sejfu w sklepie. Uznał za skandaliczne, że tak duża i bogata firma wywala go z pracy za głupie 100 zł :)

Jak szanuję Hołdysa, tak tym razem nie mogę się z nim zgodzić. Normalnie jakbym słuchał jednego z polityków, co to dzisiaj wypowiadał się w telewizorni. Każdy kto jest przeciw to pewnie złodziej, który ściąga z sieci tony filmów i muzyki. Ja osobiście wcale nie uważam, że wszystko w sieci jest za darmo. Nie kradnę tylko kupuję. Co nie zmienia faktu że ACTA mi się nie podoba i uważam że np. ujawnianie moich danych osobowych tylko na podstawie podejrzenia właściciela praw to "o jeden most za daleko".

Zresztą ciekawe, czy zdaniem Hołdysa takie instytucje jak Rzecznik Praw Obywatelskich, GIODO, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, czy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy też wyrażają zaniepokojenie bo przyzwyczaiły się kraść w sieci?

Pozdrawiam

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6421
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: ACTA?!
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 24, 2012, 11:10:36 pm »
Zresztą ciekawe, czy zdaniem Hołdysa takie instytucje jak Rzecznik Praw Obywatelskich, GIODO, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, czy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy też wyrażają zaniepokojenie bo przyzwyczaiły się kraść w sieci?

Może akurat w przypadku Hołdysa mamy do czynienia z jakąś odmianą Zespołu Stresu Pourazowego :D

Amon

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 7966
  • tri dablju tim
    • Zobacz profil
    • amon photography
  • Skąd: Warszawa
Odp: ACTA?!
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 25, 2012, 07:42:48 am »


Hehehe :).
Wejdźcie sobie na tą stronę kraszewniki.pl ;)...

"This website has been hacked by AntonyMause Group.
Stop ACTA!"

Co więcej to nie wygląda na fejk:
http://blog.kraszewniki.pl/?p=114

A w sumie może i fejk... :)... eeee nevermind ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2012, 08:09:47 am wysłana przez Amon »

Blister

  • Wiadomości: 605
    • Zobacz profil
    • www.hubertdajnowski.pl
  • Skąd: Płock
Odp: ACTA?!
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 25, 2012, 04:48:02 pm »
Wypowiedź Zbycha jest co najmniej kontrowersyjna, ponieważ w 2000 roku w jego firmie znaleziony pirackie oprogramowanie :)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbigniew_Ho%C5%82dys

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6421
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: ACTA?!
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 25, 2012, 04:56:08 pm »
Blister - właśnie napisałem, że ma PTSD ;)

OM

  • Wiadomości: 1038
    • Zobacz profil
  • Skąd: KRK

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21598
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: ACTA?!
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 25, 2012, 06:05:03 pm »
ej ale to nie jest dla Was dziecinadą co sie wokol ZH dzieje?
ja pierdziele - dla mnie to jakas masakra
te demoty, te czesto totalnie chamskie wpisy
żenada po całości...
na stronach wielu z nas znalazlem podobne... : ((((
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

Jamal

  • Wiadomości: 2858
    • Zobacz profil
  • Skąd: Trochę tu, trochę tam...
Pozdrawiam serdecznie!
Jamal
www.barthez.com.pl

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21598
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: ACTA?!
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 25, 2012, 06:33:52 pm »
http://fornalski.blox.pl/2012/01/Wbrew-pozorom-nie-bedzie-o-ACTA-Dzisiaj-bedzie-o.html

Jamal - dzieki - bardzo trafnie!
ja chyba nigdy nigdzie w sieci nie bylem anonimowy i wiem o czym ten czlowiek pisze
niestety tez z innej strony - bardzo fajny tekst szczegolnie 2 ostatnie akapity
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

OM

  • Wiadomości: 1038
    • Zobacz profil
  • Skąd: KRK
Odp: ACTA?!
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 25, 2012, 06:50:05 pm »
To ja troszkę z innej beczki...zrobił się hałas jeśli chodzi o prawa autorskie i ciekawi mnie czy my to wykorzystamy, są w szkołach programy edukacyjne "jedz zdrowo", "szanujemy zwierzęta", albo "przygotowanie do życia w rodzinie", a ile z tych dzieciaków ma świadomość, że źle robią ściągając coś..w tym temacie nie ma żadnej edukacji.
Osobiscie brzydze się piractwem, nie korzystam z tych wszystkich stron p2p, a płyty kupuję bo uwielbiam okładki itd.itp. ale np. nie wiem co tak do konca jest legalne w internecie a co nie...czy zamieszczanie linków na fb bez zgody autora jest legalne? podobno legalne jest tylko jesli jest przycisk"share" pod linkiem, podobno legalne jest udostepnianie linkow do video bez zgody autora, jesli grono odbiorcow fb jest zamkniete, ale to tez nie do konca i nie zawsze, podobno, podobno, podobno...moze tak, może nie, to zależy itd...jak jest hałas, to jest idealny moment by zacząć coś zmieniać, nie mówie o ACTA, mówie tu o ogólnym zainteresowaniem legalnością i prawem autorskim, ciekawe czy coś w naszym społeczeństwie ruszy, np. kwestia edukacyjna, informacyjna etc...

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6421
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: ACTA?!
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 25, 2012, 07:04:54 pm »
ej ale to nie jest dla Was dziecinadą co sie wokol ZH dzieje?
ja pierdziele - dla mnie to jakas masakra
te demoty, te czesto totalnie chamskie wpisy

Jakoś mnie to nie męczy. Facet przez ostatnie lata, kiedy już przestał mieć do zaproponowania cokolwiek w muzyce, został zawodowym komentatorem rzeczywistości. I wyspecjalizował się w rzucaniu mięsem pod adresem tych, których jak raz nie lubi. Jego wypowiedzi w prasie, na twitterze czy FB, pełne są k..., ch... (czasem z kropkami, czasem bez) i innych, bardziej rozbudowanych bluzgów. ("Żaden chuj mi niczego nie zapierdoli" - próbka z FB).  Dlatego uważam, że gość sam w ciągu ostatnich lat wyznaczył standardy kultury, jakie dzisiaj niektórzy stosują wobec niego.

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: ACTA?!
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 25, 2012, 07:07:39 pm »
Amen. A kwestii anonimowosci w sieci, nie mieszalbym z kwestiami praw autorskich, ochrony wlasnosci intelektualnej itd. Oczywista sprawa jest, ze te kwestie musze byc uregulowane,
ale jesli ustawy w naszym kraju maja byc pisane (a niestety coraz czesciej sa) w takim trybie jak ACTA, to chyba pora zaczac sie pakowac... bo to wyglada jakby Ci co to analizuja nie
mieli pojecia o podstawowych pojeciach w temacie.

Srednio mam czas sie rozpisywac, ale generalnie za Spadem :)