Autor Wątek: photoshop - nowa polityka Adobe  (Przeczytany 759 razy)

Amon

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 7966
  • tri dablju tim
    • Zobacz profil
    • amon photography
  • Skąd: Warszawa
Odp: photoshop - nowa polityka Adobe
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 02, 2011, 08:16:13 am »
A może i fakt, że ja chyba te pół pędzla to miałem na starym kompie, a na nowym wszystko jest ok - sklerozis ;).

hlynur

  • Wiadomości: 2461
    • Zobacz profil
Odp: photoshop - nowa polityka Adobe
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 02, 2012, 06:08:03 pm »
Dzisiaj dostałem umowę od Adobe, pod nazwą Adobe AIR.
Postanowiłem jedną w życiu przeczytać, zawsze klikam: "Zgadzam się"
I to był chyba największy mój błąd. W połowie całego elaboratu, doszedłem do wniosku, że ja to chyba idiota jestem, bo połowę tekstu przestałem rozumieć.
W gruncie rzeczy mnie jako nabywcę i użytkownika nie interesuje w jakim środowisku działa "Photoshop".....
Jaka jest różnica dla przeciętnego zjadacza chleba czy on jest "Adobe Air" czy "Adobe Szambo"
Ma po prostu działać.
Po moich przejściach w grudniu, jedno wiem że PS CS5 nie nadaje się do Windowsa XP. To jest spisek i celowe postarzanie produktu by zakupić nowszą wersję systemowego oprogramowania.  Pisałem na wstępie tego rozdziału.

A już woła o pomstę do nieba propozycja Adobe( może też dostajecie taką) by firma niby anonimowo śledziła to co robimy w PS i jakich aplikacji używamy i do jakich celów jest nam niezbędny PS.

Mam nauczkę i dobrze mi tak. Bo zamiast użytkować nielegalnego PS, odbiła mi palma i chciałem być uczciwy........
Lepiej było za zaoszczędzoną kasę pojechać na dwa, trzy pokazy lotnicze.

Pozdrawiam niedoszłych nadgorliwców.



   

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: photoshop - nowa polityka Adobe
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 02, 2012, 06:15:29 pm »
Lesiu, ale Adobe Air to jest taki Adobe Flash i to nie ma nic wspolnego bezposrednio z Photoshopem.

A zgode na sledzenie sposobu Twojej  pracy w PS i przesylaniu do Adobe wyrazasz lub odmawiasz kilkajac Help -> Adobe Products Improvement Program.

Cos Ci sie pozajaczkowalo.

hlynur

  • Wiadomości: 2461
    • Zobacz profil
Odp: photoshop - nowa polityka Adobe
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 02, 2012, 07:06:22 pm »
Lesiu, ale Adobe Air to jest taki Adobe Flash i to nie ma nic wspolnego bezposrednio z Photoshopem.

A zgode na sledzenie sposobu Twojej  pracy w PS i przesylaniu do Adobe wyrazasz lub odmawiasz kilkajac Help -> Adobe Products Improvement Program.

Cos Ci sie pozajaczkowalo.


Może i tak, ale ja z zasady w opozycji.


kwiecin

  • Cadet
  • **
  • Wiadomości: 831
    • Zobacz profil
    • Air'n'Photo by kwiecin
  • Skąd: Żyrardów
Odp: photoshop - nowa polityka Adobe
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 02, 2012, 10:12:40 pm »
Zbieranie danych w ramach Improvement Programow to naprawde nie jest spisek, tylko dbanie o ulepszanie tego co bedzie w przyszlych wersjach.
Kiedys ogladalem jak  w oparciu o dane od uzytkowników aplikacji Office zaprojektowano nowe funkcjonalności - robi wrażenie. Nic nie jest przypadkowe - wszystko zostało opomiarowane i przeanalizowane, a każda zmiana wynikała właśnie z tych próbek danych.

Po prostu producent musi mieć odpowiedniej wielkości próbkę danych w jaki sposób użytkownicy korzystają z jego oprogramowania.
Tak więc ja gorąco polecam w uczestniczeniu w Improvement Programach.

JIMIX

  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: photoshop - nowa polityka Adobe
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 15, 2012, 09:14:42 pm »
pewnie nie wszyscy slyszeli... a warto zainteresowac sie tematem co nam sie kroi...
no o sprawie dosc glosno w sieci

http://osnews.pl/adobe-opamietaj-sie/

w skrocie Adobe zmienia polityka upgrade - wraz z wypuszczeniem CS6 (ok kwietnia 2012) - kupic upgrade bedzie
mozna tylko jesli posiada sie poprzednia wersjie oprogramowania (CS5 / CS5.5) - obecnie do upgrade uprawnia
posiadanie az do 3 wersji wstecz

aby "zlagodzic" obecnym posiadaczom te niedogodnosc Adobe do konca roku ma jakas promocje na upgrade (20-30% taniej)

generalnie caly swiat protestuje, a prezesi roznych organizacji zrzeszajacych profi userow photoshopa pisza listy otwarte do Adobe

od CS6 ma byc jeszcze jedna nowosc w ramach subskrypcji (jedna miesieczna oplata) bedzie mozna korzystac ze wszystkich softow Adobe

co z tego wyniknie zobaczymy, a na razie zapodaje - moze sie komus przyda

Za dPreview (dot. CS6)

"Adobe has announced a special offer allowing CS4 and CS3 users to upgrade to Creative Suite 6, when it is released. Adobe upset many CS4 and CS3 users when it announced that it was changing its upgrade policy so that only owners of the most recent versions would be entitled to discounted upgrade pricing. Although it has not formally gone back on this policy, the offer will provide an upgrade route for CS3 and CS4 users until December 31st 2012. Users of individual packages do not appear to benefit from the offer."

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: photoshop - nowa polityka Adobe
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 15, 2012, 09:16:19 pm »
JIMIX uwazaj z cytowaniem, bo mieszasz mojego i Twojego posta

a jest tak jak piszesz, do konca grudnia jest spokoj, ale wszystko wskazuje ze od 2013 bedzie tak jak mialo byc juz teraz