Autor Wątek: Ostrava 2014 od Marka set 1  (Przeczytany 1583 razy)

kosmitek

  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
    • Spotting - Marek Marcinkowski
  • Skąd: Zielona Góra
Ostrava 2014 od Marka set 1
« dnia: Wrzesień 24, 2014, 05:54:01 pm »
Wiem, wiem, że pewnie pojawią się komentarze, że duży crop albo za dużo ziarna ale nie mam sprzętu za kilkanaście bądź kilkadziesiąt tysięcy złotych więc weźcie na to poprawkę. Bardziej liczą się dla mnie: uchwycone momenty, obróbka i kadrowanie. Dlatego wolałbym abyście to ewentualnie ocenili  :) Miłego oglądania.

1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.


11.


12.



zibimasow

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Skąd: Dęblin
Odp: Ostrava 2014 od Marka set 1
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 24, 2014, 06:05:15 pm »
Jak dla mnie obróbka ok, chociaż miejscami trochę za ciemno, warto było by cieniami się pobawić.  Kadry standardowe.
EPDE

eSKa

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 284
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gliwice
Odp: Ostrava 2014 od Marka set 1
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2014, 10:26:27 am »
Bardzo poprawnie jak dla mnie. Gratuluję momentu na 2-jce, ale trochę bym ją ściaśnił, o ile jakości wystarczy  :)

Amon

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 7966
  • tri dablju tim
    • Zobacz profil
    • amon photography
  • Skąd: Warszawa
Odp: Ostrava 2014 od Marka set 1
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2014, 10:38:07 am »
Pomijając długość ogniskowej i sprzęt, to kadrowanie na które masz wpływ w wielu miejscach do powalczenia.
Np na 1 mało optymistycznie leci ten samolot.
3 - dupa na samym środku i ciężar foty na lewo przeniesiony cały. Nie wiadomo czy chciałeś pokazać dopał czy gazy czy kabinę...
8 - od kantu do kantu tak, nie?

Po iryzacji na 11 widać, że się działo :).

brovarsky

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 7041
    • Zobacz profil
  • Skąd: Płock
Odp: Ostrava 2014 od Marka set 1
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 25, 2014, 12:48:30 pm »
(...) nie mam sprzętu za kilkanaście bądź kilkadziesiąt tysięcy złotych więc weźcie na to poprawkę. (...)
a znasz takie powiedzenie: "Na nic sprzętu kupa jak fotograf dupa"? ;)

kosmitek

  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
    • Spotting - Marek Marcinkowski
  • Skąd: Zielona Góra
Odp: Ostrava 2014 od Marka set 1
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2014, 04:36:40 pm »
(...) nie mam sprzętu za kilkanaście bądź kilkadziesiąt tysięcy złotych więc weźcie na to poprawkę. (...)
a znasz takie powiedzenie: "Na nic sprzętu kupa jak fotograf dupa"? ;)
Znam ale nie ma wątpliwości, że przy tak wymagającej fotografii jak "Air Action" w dodatku w otoczeniu kolegów z drogim sprzętem, którzy wywindowali już dawno temu poprzeczkę w kosmos, bardzo dobre zdjęcia z budżetowego sprzęt są niezwykle trudne albo wręcz prawie niewykonalne. Oczywiście można robić statykę ale przecież chodzi tutaj o akcję. Nie zgodzę się z nikim kto inaczej uważa, bo jak w innych dziedzinach fotografii można mówić, że sprzęt nie ma aż takiego znaczenia to tutaj ma i to bardzo.

Zibi

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 570
    • Zobacz profil
  • Skąd: Siemianowice Śląskie
Odp: Ostrava 2014 od Marka set 1
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2014, 04:45:38 pm »
(...) nie mam sprzętu za kilkanaście bądź kilkadziesiąt tysięcy złotych więc weźcie na to poprawkę. (...)
a znasz takie powiedzenie: "Na nic sprzętu kupa jak fotograf dupa"? ;)
Znam ale nie ma wątpliwości, że przy tak wymagającej fotografii jak "Air Action" w dodatku w otoczeniu kolegów z drogim sprzętem, którzy wywindowali już dawno temu poprzeczkę w kosmos, bardzo dobre zdjęcia z budżetowego sprzęt są niezwykle trudne albo wręcz prawie niewykonalne. Oczywiście można robić statykę ale przecież chodzi tutaj o akcję. Nie zgodzę się z nikim kto inaczej uważa, bo jak w innych dziedzinach fotografii można mówić, że sprzęt nie ma aż takiego znaczenia to tutaj ma i to bardzo.
Eeeee tam , niema co przesadzać z tym sprzętem , wiesz jak to mówią " jak się nie przyłożysz to się nawet nie wys...sz ;)
secik fajny , poprawić troszkę kadrowanie , pobawić się  suwaczkami ,  następnym razem  będzie oky :)

kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 10983
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
Odp: Ostrava 2014 od Marka set 1
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 25, 2014, 05:43:45 pm »
Tiaaa,
a pewnie jak będziesz miał drogi sprzęt
to zdjęcia same się będą robić ....

wilk

  • CZŁONEK HONOROWY
  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 5909
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Ostrava 2014 od Marka set 1
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 25, 2014, 06:12:06 pm »
Sprzęt pomaga, ale i nim można spieprzyć pokaz - przykład to tegoroczna Dania :(.
Jak widać po Twoich zdjęciach momenty są i to całkiem, ale problem jest w kadrowaniu i to wcale nie cropowaniu a daniu w większości przestrzeni do latania.
Jest w nich potencjał więc powalcz.

kosmitek

  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
    • Spotting - Marek Marcinkowski
  • Skąd: Zielona Góra
Odp: Ostrava 2014 od Marka set 1
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 25, 2014, 06:27:52 pm »
OK, całkiem miło. Rozumiem, że cropy są całkiem niezłe (czyli nie widać, że są duże), a różnicę w odbiorze dałoby inne kadrowanie. Powalczę jeszcze, bo z momentów faktycznie jestem bardzo zadowolony.

Adi

  • Wiadomości: 339
    • Zobacz profil
  • Skąd: Jaworzno
Odp: Ostrava 2014 od Marka set 1
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 26, 2014, 10:31:26 pm »
(...) nie mam sprzętu za kilkanaście bądź kilkadziesiąt tysięcy złotych więc weźcie na to poprawkę. (...)
a znasz takie powiedzenie: "Na nic sprzętu kupa jak fotograf dupa"? ;)
Znam ale nie ma wątpliwości, że przy tak wymagającej fotografii jak "Air Action" w dodatku w otoczeniu kolegów z drogim sprzętem, którzy wywindowali już dawno temu poprzeczkę w kosmos, bardzo dobre zdjęcia z budżetowego sprzęt są niezwykle trudne albo wręcz prawie niewykonalne. Oczywiście można robić statykę ale przecież chodzi tutaj o akcję. Nie zgodzę się z nikim kto inaczej uważa, bo jak w innych dziedzinach fotografii można mówić, że sprzęt nie ma aż takiego znaczenia to tutaj ma i to bardzo.
Eeeee tam , niema co przesadzać z tym sprzętem , wiesz jak to mówią " jak się nie przyłożysz to się nawet nie wys...sz ;)
secik fajny , poprawić troszkę kadrowanie , pobawić się  suwaczkami ,  następnym razem  będzie oky :)

Zibi wiesz coooo.... czysta hipokryzja to ostatnie twoje zdanie ze nie ma co przesadzać ze sprzętem, zamieńmy się na jedne pokazy ok ? ja ci dam moj sony sprzet A350 i sigme APO 70-300 a Ty mi dasz Twój. Zobaczymy jak się do niego przyłożysz czy coś znajdziesz na karcie fajnego. Okaże się wtedy czy rzeczywiscie to sprzet sam robi zdjecia. Bo focic dobrze gów*** na poziomie sprzetu na 40 tys nie kazdy potrafi
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2014, 10:36:32 pm wysłana przez Adi »

kosmitek

  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
    • Spotting - Marek Marcinkowski
  • Skąd: Zielona Góra
Odp: Ostrava 2014 od Marka set 1
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 27, 2014, 10:11:47 am »
To, że łapię unikalne momenty które trwają ułamki sekund i na zdjęciach robią świetny efekt (np iryzacja) to nie ma wątpliwości. Co oznacza, że zdjęcia robiłem przemyślane i w każdej chwili byłem gotowy. Więc standardowe  teksty typu "pewnie myślisz, że jak się ma super sprzęt to sam robi zdjęcia" są głupie i dodatkowo świadczą o tym, że nie znacie mnie jako fotografa bo robię różnego rodzaju zdjęcia od lat. Także kifcio chciałbym zobaczyć ile złapałeś momentów np. z iryzacją i mam tu na myśli oddzielne sytuacje, a nie jedną chwilę w serii zdjęć. Nikt mi nie wmówi, że z puszką np D800 i stałką 400mm albo i nawet 300mm oraz kartą za 500zł nie robi się o kilka albo nawet kilkanaście poziomów lepsze zdjęcia niż moim sprzętem gdzie mam obiektyw 70-300. Co pozostaje to kadrowanie i obróbka co jakby nie patrzeć ściśle się także wiąże ze sprzętem jakiego się użyło.

Także możemy się "zmierzyć" na najciekawsze, unikalne, trudne do uchwycenia momenty jak np iryzacja  które wg mnie świadczą o fotografie a nie o jego sprzęcie. Jak już widać w tym secie, mam ich kilka ale mam ich jeszcze trochę z innych chwil pokazów.

kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 10983
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
Odp: Ostrava 2014 od Marka set 1
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 27, 2014, 04:35:53 pm »
misiu pysiu
wiesz co to jest arogancja i megalomania ...
dla ułatwienia żebyś nie musiał używać wujka google
to przeczytaj swojego posta
a dla Twojej wiadomości nie jestem tak zajebistym fotografem
bo nie byłem tak przygotowany jak Ty
miałem zdecydowanie fajniesze zajęcia niż spinanie posladow na te zajebiste iryzacje
także napewno jesteś lepszy ...

nurek

  • Wiadomości: 4841
  • piloci do maszyn!
    • Zobacz profil
    • mój świat fotografii lotniczej
  • Skąd: EPLL/EPKK
Odp: Ostrava 2014 od Marka set 1
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 27, 2014, 06:27:34 pm »
Kosmitek, ale nikt nie neguje, że wymienionymi przez Ciebie zestawami nawojuje się więcej. Na pewno tak. Ale nie o to chodzi, bo praktycznie każdy z nas może narzekać, że nie ma optymalnych zabawek i chciałby lepsze.
Powtarzam od dawna że problem jest w świadomości dotyczącej możliwości posiadanego sprzętu i własnych umiejętności. A także umiejętności wyciskania maksymalnie dużo z tego co się ma.
Bez porywania się na słońce i robienia rzeczy niemożliwych. I w statyce może być erekszyn.
Wtedy to ma sens i sprawia radochę, a nie powoduje frustrację, że wychodzi do dupy. To taki ogląd po mojemu.
Jakieś frustracje z Ciebie niepotrzebne wyłażą.

I za Kifciem więcej skromności.

EDIT: Właśnie klepnąłem swojego czterotysięcznego maila :-))
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2014, 06:32:01 pm wysłana przez nurek »
Pozdrawiam

Rzepka

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 3301
  • Modelarz :)
    • Zobacz profil
    • RzepkaPHOTO
  • Skąd: Bielsko-Biała (EPBA)
Odp: Ostrava 2014 od Marka set 1
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 27, 2014, 07:47:18 pm »
Do tego wszystkiego trzeba jeszcze dodać trochę szczęścia przy robieniu zdjęć bo niektóre rzeczy dzieją się przez ułamki sekund i nie sądzę aby akurat umiejętności fotografa miały tu jakieś większe znaczenie :) Co oczywiście nie zmienia faktu, że trzeba wiedzieć kiedy się takich czy innych efektów spodziewać myślę tu o jakiś oderwaniach, flarach itp.  8)
Pozdrawiam :)