Autor Wątek: panoramowanie  (Przeczytany 864 razy)

sfw

  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
  • Skąd: EPMM
Odp: panoramowanie
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 20, 2011, 01:30:52 pm »
Ja mam w swojej kolekcji jeszcze większy hardkor: http://skrzydla.org/showphoto.php?photo_id=34356
Choć widać, że tył samolotu jest poruszony. Jak w takim razie prowadzić puchę? Zadałeś ćwieka i teraz dojść do tego nie mogę :P

No dobra, Twój hardcore to taki sobie hardcore ... 1/100 więc jeśli chodzi o czas to szału nie ma. Przy takiej perspektywie bardzo ciężko byłoby utrzymać nie poruszone przy długim czasie i jeśli mówimy o TYM konkretnym przypadku, Antek staruje na mil power więc nie ma potrzeby używania extremalnych czasów, no chyba, że celem jest full rozmyte tło. Puchę trzeba prowadzić prostopadle  do osi ruchu obiektu.
Power of the Lens

volt

  • Wiadomości: 3364
    • Zobacz profil
  • Skąd: Ząbki
Odp: panoramowanie
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 20, 2011, 02:31:01 pm »
No dobra, Twój hardcore to taki sobie hardcore ... 1/100 więc jeśli chodzi o czas to szału nie ma. Przy takiej perspektywie bardzo ciężko byłoby utrzymać nie poruszone przy długim czasie i jeśli mówimy o TYM konkretnym przypadku, Antek staruje na mil power więc nie ma potrzeby używania extremalnych czasów, no chyba, że celem jest full rozmyte tło. Puchę trzeba prowadzić prostopadle  do osi ruchu obiektu.

Hardcore w sensie położenia samolotu względem mnie. Tu jest znacznie większy kąt, niż na Twoich zdjęciach pod linkiem.
Prostopadle? Chyba równolegle do osi ruchu obiektu. Prostopadle, to byś musiał w górę jechać ;D Albo mi się coś pokićkało...

Amon, i wszystko jasne :D :D :D
Z pozdrowieniami pod wysokim napięciem,
volt vel. amper ;)


sfw

  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
  • Skąd: EPMM
Odp: panoramowanie
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 20, 2011, 03:00:08 pm »

Hardcore w sensie położenia samolotu względem mnie. Tu jest znacznie większy kąt, niż na Twoich zdjęciach pod linkiem.
Prostopadle? Chyba równolegle do osi ruchu obiektu. Prostopadle, to byś musiał w górę jechać ;D Albo mi się coś pokićkało...

Amon, i wszystko jasne :D :D :D

No to zależy ... prostopadle to mam na myśli ... oś optyczna obiektywu do osi poruszania się fotografowanego obiektu
Power of the Lens

Master_D

  • Wiadomości: 777
  • Piotr Drewniak
    • Zobacz profil
    • Fundacja "Legendy Lotnictwa"
  • Skąd: Toruń
Odp: panoramowanie
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 20, 2011, 03:08:03 pm »
Witam, tak jak któryś z kolegów wspomniał "1 i 3 jest całkiem ok, ale mogło by być trochę ostrzejsze i było by git". Ale najważniejsze jest rozgrzewanie się, trenowanie, powtarzanie, bo kilkanaście razy będzie słabo, potem coraz lepiej, średnio i wreszcie odpowiednio, tak jak powinno być. Pozdrawiam i Gratuluje wszystkich zdjęć i oby tak dalej.
Danke schön für die Attenzione.