Autor Wątek: D7100  (Przeczytany 1822 razy)

larky

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 2121
  • Incommunicado
    • Zobacz profil
    • larky.pl
  • Skąd: Otwock
Odp: D7100
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 25, 2013, 08:27:39 pm »
Dzień dobry :)
Dzień dobry :)

Czyli do zdjęć na pokazach bardziej polecacie D300s rozumiem?

Tak

Tomaszek

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 1483
    • Zobacz profil
  • Skąd: Katowice
Odp: D7100
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 25, 2013, 09:07:12 pm »
Nie :)

Obie odpowiedzi równie dobre. Zależy czego Ty chcesz. Czy bardziej zależy Ci na jakości obrazka, czy na ergonomii i szybkostrzelności. Zależy też od szkła, jeśli masz krótkie to trzeba pamiętać że D7100 da Ci większą możliwość cropowania. Z kolei jeśli nie patrzeć na samą matrycę to D300/300s to nadal najlepsza pucha DX w tym systemie.

PC

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 493
    • Zobacz profil
    • Pokazy Lotnicze Online
  • Skąd: Bytom
Odp: D7100
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 25, 2013, 09:29:33 pm »
Panowie, zatem który korpus lepszy D300s czy jednak D7100? Cena jest podobna, więc ten aspekt można pominąć. Wagę i wymiary też. Chodzi mi głównie o jakość zdjęć i użyteczność.

Dzięki
jeżeli chodzi o użyteczność ( trudne warunki zewnętrzne, większy bufor, szybkostrzelność i pancerność ) to D300s,
natomiast jakość obrazka to D7100
do lotnictwa D300s
do pozostałych fot D7100

Cóż jako jako zadowolony uzytkownik D7100, napisze słówko...
Przed miesiącem miałem podobny dylemat, nienamyślałem się długo, miałem okazje focić D300 w zeszłym roku, to dobra pucha, ale konstrukcja ma swoje lata. Aparat jednak  to nie wino... Tak jak Ty, najważniejsza dla mnie była jakośc zdjęcia, tutaj D7100 bije na głowę starszą konstrukcję. a kilka innych nowych funkcji tez jest bardzo użyteczna, DX x 1,3 , oraz nowy AF który ożywił moją SIgmę 150-500mm. 
Jedynym mankamentem jest mały bufor , pierwsze focenie i szok - 2-3 fotki i przerwa... dławił się niemiłosiernie zapisując RAW y ważące 28MB, przy DX x 1,3 jest lepiej fotka waży mniej. Pomógł jednak zakup ultraszybkich pamięci SANDISKA z zapisem 95MB/s / a coś czytałem juz o 120MB/s / . Z taką konfiguracją mam te 5 kl/s czyli tyle ile mialem na starym D5000. Oczywiscie kilka osób skrytykuje jeszcze  ustawienia pokręteł, ale do wszystkiego można się przyzwyczaić...
Podsumowując tylko D7100 , chyba ze znajdziesz gdzies tanio uzywke D300s....

Qna

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 4483
    • Zobacz profil
  • Skąd: Z los Heblos KrK
Odp: D7100
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 26, 2013, 10:46:59 am »
Z każdą puchą da się żyć jeśli znamy jej ograniczenia i wiemy czego możemy się spodziewać/oczekiwać w myśl zasady jak sie nie ma co się lubi... ergonomia kontra obrazek hmm operator M60 powie na ch... lepszy obrazek jeśli pucha może go nie zapisać bo się zapcha... Snajper będzie miał inne zdanie :D
Pytanie jak to to jest wykonane i jak pracuje z cięższymi szkłami u mnie d80/90 wyrażnię się uginały przy podbięciu większego szkła a d200 cały czas sztywno zapewniał pewność chwytu... podobno życie to sztuka wyboru... (pierdołowatofilozof mode off)

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: D7100
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 26, 2013, 11:00:32 am »
Qna tylko ze seria D7xxx troche zyskala jesli chodzi  o "pancerz" etc. - body w sporej czesci magnezowe, uszczelnione, dodatkowo autofocus jak w serii pro (krycie punktow identyczne jak w D300s / czulosc+oprogramowanie jak w D800/D4)
najwyiekszym minusem bufor i ewentualnie ergonomia (z pkt widzenia usera D300 w gore)
pod wzgledem matrycy D300s ma swoje lata
oczywiscie kazda pucha da sie zrobic dobre zdjecia :)

tyle tylko ze te wszystkie porownania aparatow i obiektywow w ten sposob sa malo warte... bo to jest tak ze pokazesz ladne zdjecie np. z 70-300 i wszyscy wow
70-300 da sie zrobic fajna fotke lotnicza.... no i da sie... ale czego z kolei nie widac, to fot kiedy ten obiektyw nie dal rady... bo odrzutow nikt nie pokazuje...a lbo
leca prosto do kosza... podobnie z porownywaniem body... nawet jak ktos wstawi ladna fotke z d7100 to to nic nie znaczy, bo nie wiesz ile razy gosciowi cos
spieprzylo, bo mu sie np. bufor po 4 zdjeciach zapchal :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2013, 11:03:13 am wysłana przez kichu »

Qna

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 4483
    • Zobacz profil
  • Skąd: Z los Heblos KrK
Odp: D7100
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 26, 2013, 11:13:46 am »
true true ;)

Jeśli się zapchał to nie nawet odpadu nei będzie...