Autor Wątek: Radom Air Show 2011 - FM  (Przeczytany 506 razy)

FM

  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Radom Air Show 2011 - FM
« dnia: Sierpień 29, 2011, 09:45:49 pm »
Cześć,
Postanowiłem pokazać trochę swoich ujeć z tegorocznej edycji Air Show. Możliwe, że niektórzy mnie kojarzą z soboty... młody chłopak w białej koszulce Foto Poork - to ja :P.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.


Pzdr.,
Filip

Tomaszek

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 1483
    • Zobacz profil
  • Skąd: Katowice
Odp: Radom Air Show 2011 - FM
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2011, 10:05:31 pm »
Trochę dużo zdjęć wrzuciłeś, będziesz więc musiał poczekać na Kifcia żeby Ci szczegółowo wszystkie skomentował :) Tak na szybko to mogę powiedzieć że na wielu brakuje ostrości niestety, np. 6 czy 10. Czasami nie gra kadrowanie, jak na 4 - na niebie nie dzieje się nic ciekawego co mogłoby uzasadnić umieszczanie AWACS-a w takim miejscu. Podobnie jest na 16 - maszyna zaraz wyleci z kadru, daj jej trochę miejsca z przodu. No i czasy. 1/200 na MI-24 czy Blackhawka to zdecydowanie za krótko. Generalnie jednak set się podoba. Widać że starasz się łapać ciekawe momenty i że jest tu potencjał. Moim zdaniem najlepsza jest 14 tylko przyciemnij trochę niebo i dodaj deko kontrastu.

kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 10983
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
Odp: Radom Air Show 2011 - FM
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2011, 10:29:43 pm »
1. kadrowo - mało miejsca z przodu, poza tym ten na górze jest nieostry, a niestety wzrok w pierwszym spojrzeniu idzie na niego, no i do lekkiego ściemnienia fota
2. znowu troche za jasno, poza tym w ciemnych partiach zaczyna juz szumieć, czas przydałby sie dłuższy, a poza tym zostawic troche baboli, kadrowo jakoś nie pasuje, taki niezdecydowany ten kadr
3. znowu nieotro na kabinie i tak po spottersku kadrowane - od dechy do dechy, piekne światelko na poszyciu, daj więcej kadru do lotu i spróbuj podostrzyc sama maszynę
4. kadrowo to juz Tomaszek sie wypowiedział, dodam tylko że słabo wyciagniete dymy powopdują pustke za maszyną
5. tu sie podoba, może lekko ciemniej
6. daj trche dołu i przodu, lekko przyciemnij i odszum i bedzie super
7. i znowu kadrowo do poprawki - prowadzący zaraz wleci w krawędź,
8. 1 cm dołu i będzie ok, spróbuj może w kwadrat
9. chyba duuuuży crop bo juz szumi na niebie fota, poza tym maszyny mięciutkie - jestem na nie
10. znowu chyba duży crop albo nietrafione, bo samo moment gitez majonez, ale brakuje jakości
11. czas za krótki a poza tym bałagan w kadrze - na nie
12. u mnie szumi, chyba cropowane za bradzo, co do kadru - za mało przodu
13. j.w.
14. więcej kontrastu i będzie ok
15. troche przodu i bedzie miodzio lodzio
16. ładne światełko, jak dasz mu miejsce do lotu będzie super
 
ogólnie przeglądając exify Twoich zdjęć, to opcja auto-iso zabiła ci jakość zdjęć, bo każde zdjęcie ma inny ten parametr i dlatego te zdjęcia tak szumią
byc może jeszcze jakieś automaty w aparacie masz włączone, które psuja jakość
 
co do wyswietlania - to tak ogóleni na każdej prawie focie jest lekko za jasno
 
co do kadrowania - nie wbijaj maszyn w krawędzie, daj im miejsce do lotu, poczytaj w poradniku hesji o kadrowaniu
 
a tak w ogóle to na początke nie jest źle ;) pozdro

wilk

  • CZŁONEK HONOROWY
  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 5909
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Radom Air Show 2011 - FM
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 30, 2011, 09:19:34 am »
za kifciem - zgadzam się z nim.

Szardin

  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Radom Air Show 2011 - FM
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 30, 2011, 09:32:30 am »
ogólnie przeglądając exify Twoich zdjęć, to opcja auto-iso zabiła ci jakość zdjęć, bo każde zdjęcie ma inny ten parametr i dlatego te zdjęcia tak szumią
byc może jeszcze jakieś automaty w aparacie masz włączone, które psuja jakość
 

a ja właśnie odkryłem tą  funkcję  - ale widzę  , że  trzeba o niej zapomnieć  ...

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: Radom Air Show 2011 - FM
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 30, 2011, 12:02:57 pm »
ale ale iso na tych fotach to zakres 100-320 wiec auto-iso raczej tu nie zawinilo, nie zapodalo jakiegos dramatycznie wysokiego iso

faktem jest ze z uzywaniem tej opcji ostroznie, ale winnego tych fot szukalbym gdzies indziej


Majek

  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
    • majkon.pl
  • Skąd: Radom
Odp: Radom Air Show 2011 - FM
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 30, 2011, 03:42:57 pm »
Podoba mi się 13. To jest ujęcie, na które polowałem, a do którego ewidentnie nie miałem farta. Żaden przelot Holendra grzbietem do mnie nie wyszedł mi ostro. Mam go od przodu, od dołu, od tyłu, a od góry się nie dał. ;)

FM

  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Radom Air Show 2011 - FM
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 30, 2011, 09:06:16 pm »
ISO nie miałem na auto, tylko ręcznie "ustawiałem".
A troche słaba jakosć moze byc spowodowana (czasem) dużym kadrowaniem w PSie ;)