Autor Wątek: 32 BLT - dzień otwarty  (Przeczytany 384 razy)

Gamling

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 294
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
32 BLT - dzień otwarty
« dnia: Październik 10, 2015, 10:10:27 pm »
Hej,
kilka kadrów ode mnie, oczywiście wszystkie uwagi mile widziane:

1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.


11.


12.


13.


14.


15.


I Bonus, jakość kiepska ale ktoś ma pomysł co to może być? Na zdjęciu 16tka demo:

MarcinW

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Skąd: Poznań
Odp: 32 BLT - dzień otwarty
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 10, 2015, 11:28:24 pm »
Wygląda jakby ..... to ptaszek był.

Mariusch

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 998
    • Zobacz profil
  • Skąd: Płock
Odp: 32 BLT - dzień otwarty
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 11, 2015, 09:35:08 am »
"I Bonus, jakość kiepska ale ktoś ma pomysł co to może być? (...)"
Ptasiory. Ja mam ujęcie z większym stadem.  :)

Sławol

  • Wiadomości: 2564
  • "Let's put a smile on that face!"
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gorzów Wlkp.
Odp: 32 BLT - dzień otwarty
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 11, 2015, 11:05:00 pm »
Dla mnie 1, 2 i 3.

6 i 7 podobne do siebie, zdecydowałbym się na jedno z nich (osobiście nr 7).

Potem 8, 13 i 15 :)
Kimkolwiek jesteś - życzę Ci dobrze.

Pozdrawiam
Sławol

Gamling

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 294
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: 32 BLT - dzień otwarty
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 13, 2015, 05:39:34 pm »
Dzięki za opinie, może faktycznie to ptaszek .... był bo wygląda całkiem jak w 2 kawałkach.
@Sławol
co do 6 i 7 to zostawiłem oba bo jednak na obu jest ciekawe niebo, ale na każdym inne.

kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 10983
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
Odp: 32 BLT - dzień otwarty
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 14, 2015, 11:16:54 am »
ja ponarzekam, bo subiektywnie to widziałbym trochę inaczej
i obróbkowo po całości i kadrowo miejscami
co do obróbki - przy "szarym na szarym" to jazda suwakami po krawędziach powoduje że albo mamy bardzo ciemno albo bardzo jasno
u Ciebie jest IMO za ciemno
i tak:
1. kadrowo - wolałbym widzieć więcej trawy niż nieba, za ciemno
2. kadr trochę niezbalansowany - może jeszcze obróć we lewo
3. skosik za mocny i trochę ciemno ale mniej niż na 1.
4. syf w kadrze, kadrowo znowu nie leży
5. tj. w 1. - więcej dołu, mniej nieba, dziwna obwódka wyszła na łączeniu ciemnego i jasnego
6. widać brak jakości - za dużo szumu na niebie, mocno cropowane ? i zdecydowanie za ciemno
7. tu odwortonie - niebo ładne tylko maszyna za ciemna
8. brak jakościc - jedyne co w kadrze fajnie złapan to moment z jednym dopalaczem
9. rozjaśniłbym samolot i byłoby miodzio
10. WB do poprawy ?? crop mocny ??, syf przy dziobie maszyny
11. lekkei odzumianie i odsyfianie bym pomogło i byłoby całkiem nice
12. j.w.
13. poruszone, kadr leci w prawi, ale wąsy zacne
14. j.w.
15. nie kupuję kadru ale wiem że było daleko a moment fajny - sam miałem dylemat czy obrabiać czy kosz

Gamling

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 294
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: 32 BLT - dzień otwarty
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 14, 2015, 08:40:02 pm »
@Kifcio,
dzięki za tak dokładne komentarze do każdego zdjęcia. Nie da się ukryć, że to jest bardzo cenna rzecz. Jeśli pozwolisz chętnie podążę temat i napiszę jak ja to widzę lub widziałem :)

1. co do trawy to faktycznie masz rację, natomiast czy jest za ciemno - u mnie wygląda ok, pewnie może to być kwestia profilu i kalibracji monitora.
2. hm, mnie taki kadr leży, wydaje mi się że taki układ powoduje że zdjęcie nie ciąży w żadną stronę
3. tutaj skosu będę bronić jak niepodległości :) moim zdaniem jeśli stosujemy skosy to właśnie wyraźne, tak żeby nie było mowy o przypadkowym skoszeniu zdjęcia.
4. szczerze pisząc tego zdjęcia byłem najmniej pewny, właściwie zdecydowałem się na nie po to, żeby była jakaś Sucza - tak trochę z kronikarskiego obowiązku :)
5. kurcze w sumie nie wiem skąd bierze się ta obwódka, zdjęcie nie było ani mocno wyciągane ani wyostrzane. Co do przesunięcia kadru na dół - zgadzam się z Tobą.
6. to praktycznie wcale nie jest crop. Niestety było niedoświetlone i musiałem je ratować, to dało szum. Ale co do jasności a raczej ciemności to taki był mój pomysł na to, dla mnie ta "mroczność" buduje właśnie klimat tego zdjęcia.
7. powalczę jeszcze z obróbką tego, ale podobnie jak wyżej - mniej więcej tak sobie to zdjęcie wyobrażałem
8. 100% zgody, zawsze mam dylemat czy takie zdjęcia publikować. Zawsze jest mi ich szkoda :)
9. Racja, z tym jeszcze powalczę
10. WB celowo przesunięty, po prostu chciałem czegoś troszkę innego jeśli chodzi o kolory. To jest crop, powiedzmy średni. Z syfek faktycznie powalczę, w sumie nie wiem czemu go wcześniej nie zauważyłem
11 i 12. pełna zgoda :)
13. zwróć uwagę że tył samolotu jest ostry, przód faktycznie chyba poruszony lekko. Jak byś w takim razie widział tutaj kadrowanie żeby nie ciążyło?
14. tutaj już mamy ostro IMO, nie szczególnie lubię kadrowanie do kwadratu więc zostawiłem standardowe 2:3. Pytanie jak wyżej :)
15. no niestety było daleko więc i crop bardzo mocny. Bliże już się nie da bo wychodzi kasza. A że jak sam napisałeś moment fajny to IMO zdjęcie się jednak broni.

I jeszcze uwaga całościowa, a właściwie samokrytyka :) widzę już, że muszę mocno popracować nad obróbka bo tutaj dość sporo mam do poprawy. Cholerka przydały by się jakieś warsztaty :D

jeszcze raz dzięki za cenne uwagi.