Autor Wątek: volt - dogrywka 01.2011  (Przeczytany 2124 razy)

MarS

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 4450
    • Zobacz profil
  • Skąd: Międzyzdroje
Odp: volt - dogrywka 12.2010
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 03, 2011, 05:35:40 pm »

PS2. przydałoby się do RA w najbliższym naborze kogoś czającego spotterkę przyjąć, bo coś czuję, że 30% z tej serii nie przekroczę =DDD

Volt, ale czemu chcesz nas "zmieniać" ? nas jako SPFL nie jako RA ...
owszem "typowa" spotterka nie znajduje tu większego poklasku, ale czemu  mamy dążyć do tego aby przekształcić sie w kolejny "sptterski" portal ... a jest ich sporo ...
nasze zdjęcia w zdecydowanej większości są odrzucana z portali typu airliners, jetphoto, czy nawet airfighters bo "nie centralnie kadrowane" bo "skos" bo "numerów nie widać" a my lubimy inaczej i chcemy inaczej niż tam,  ale nie staramy się tam robić rewolucji tylko robimy "swoje" tu i na naszej www ... doążymy do czegoś co hesja nazwał air-art ...
 .... ja szanuję i podziwiam wszystkich ludzi z pasją, obojętnie czy ktoś zbiera znaczki, foci "spotterkę" czy modele RC ... ale w zamian oczekuje tez zrozumienia dla tego co my robimy i dla "stylu" jaki u nas jest ...

żeby było jasne, ja w pełni się zgadzam z tym co kichu napisał,
volt jedna podstawowa sprawa - u nas nie ma spotterki - tzn nie ma zadnegpo podzialu na zdjecia lotnicze spotterskie niespoteerskie czy jakiekolwiek inne - jest jedna dzialka pt. zdjecia lotnicze
a ludziki z rady artystycznej te zdjecia oceniaja pod katem fotograficznym i wszystkim co sie z tym wiaze - traktuja je jako gotowy obraz i temu obrazowi wystawiaja laurke w postaci ocen
reasumujac, bedzie ciekawy/interesujacy obraz, dobrze sfocowany, skadrowany, obrobiony i bez baboli technicznych bedzie dobra ocena
beda babole - bedzie ocena nizsza
i tyle

bo i "pod płotem" na cywilnym lotnisku też można świetne foto zrobić ... w SPFLowym "stylu" ...
czyli "bedzie ciekawy/interesujacy obraz, dobrze sfocowany, skadrowany, obrobiony i bez baboli technicznych"
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2011, 05:41:17 pm wysłana przez MarS »

volt

  • Wiadomości: 3364
    • Zobacz profil
  • Skąd: Ząbki
Odp: volt - dogrywka 01.2011
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 03, 2011, 06:55:15 pm »
Nikogo nie chcę zmieniać. Po to też do Was dołączyłem, żeby poznać tajniki trochę innej fotografii lotniczej, niż czysta spotterka.
W 'PeeSie' chodziło mi bardziej o to, że jak RA spojrzy na moje zdjęcia z dogrywki, zobaczy centralne ciasne kadrowanie mało związane z artem, to od razu pojedzie po ocenie. Nie miałem okazji póki co być na wielu pokazach, a na tych co byłem często gęsto 300mm było za mało bądź pogoda paskudziła mi większość zdjęć. Dlatego też dogrywka taka nie inna. Z tego, co mi wychodzi najlepiej.

SPFL ma zostać takie, jakie jest - nic mi tu nie zmieniać ;)
Z pozdrowieniami pod wysokim napięciem,
volt vel. amper ;)


nurek

  • Wiadomości: 4841
  • piloci do maszyn!
    • Zobacz profil
    • mój świat fotografii lotniczej
  • Skąd: EPLL/EPKK
Odp: volt - dogrywka 01.2011
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 03, 2011, 09:21:17 pm »
A ja tam nie wiem co to "czysta" spoterka. Zdjęcie ma być "pikne". Cel uświęca środki. Fakt faktem, że pod płotem jest ciężej. Ale to z jedna strona medalu. Dzięki powtarzalności możemy poszukiwać i cyzelować kadry. NA pokazach trudno o taki komfort (chyba że jedzie się na więcej niż jeden dzień). Zawsze jest dylemat jak focić i czy zobaczyć statykę czy nie.
Niestety próby przemycania "art" do innych forów nie przynoszą czsto skutku, bo wkracza się np w irracjonalne dyskusje o horyzoncie.
Pozdrawiam

Klakier

  • Wiadomości: 252
    • Zobacz profil
  • Skąd: Ratoath, IRL
Odp: volt - dogrywka 01.2011
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 03, 2011, 09:31:31 pm »
Czasami tak bywa ze jak ktos jest malo doswiadczony i zaczyna focic "pod plotem" a pozniej dzieli sie swoimi pracami na jakies spotterskiech stronce to moze go to troche "znieksztalcic". Tak bylo ze mna. Wiele, wiele razy odrzucano moje zdjecia az wpadlem w rutyne i zaczalem focic pod edytora i czasami zdjecia duzo tracily. Teraz zaczynam wracac do starych zdjec i przerabiac je pod siebie. Ciesze sie ze tu trafilem i nie dlatego ze strona jest po polsku  :P  (no i spotterka nie jest karana chlosta) ;)

valdi

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 1932
    • Zobacz profil
    • Photo
  • Skąd: Kraków
Odp: volt - dogrywka 01.2011
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 03, 2011, 09:56:17 pm »
A ja tam nie wiem co to "czysta" spoterka.
Istnieje coś takiego i miałem z tym trochę do czynienia lecz szybko zaczęło mnie to irytować. Zdjęcia trzeba było robić tak naprawdę pod dany serwis jak np. jp.net i chcąc pokazać coś więcej niż tylko maszynę w ciasnym kadrze było bardzo ciężko "przepchnąć" bo  albo się dostawało "bad motive" albo "horizon unlevel". Na szczęście trafiłem w odpowiednie miejsce w odpowiednim czasie. :)
Waldemar Piela

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21636
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: volt - dogrywka 01.2011
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 03, 2011, 10:02:03 pm »
Valdi a ja caly czas licze ze poza pieknymi fotami wskoczysz w koncu w wir dzialan :)
i tak fajnie ze juz Cie wiecej na forum :))
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

Nowiutki

  • Wiadomości: 51
  • Maciek Nowicki
    • Zobacz profil
  • Skąd: WAW
Odp: volt - dogrywka 01.2011
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 03, 2011, 10:04:09 pm »
Valdip czasem odwalają za brudny samolot, serio:)...na pohybel JP i AL. :)
A to co zdobyte nigdy nie będzie szczytem...PFK

volt

  • Wiadomości: 3364
    • Zobacz profil
  • Skąd: Ząbki
Odp: volt - dogrywka 01.2011
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 03, 2011, 10:19:34 pm »
Valdip czasem odwalają za brudny samolot, serio:)...na pohybel JP i AL. :)

Z tym się jeszcze nie spotkałem.
Jeśli chodzi o serwisy spotterskie, to moje zdjęcia lądują jedynie na skrzydłach. Na j.net i a.net trzeba czekać półtora tygodnia na screening, lekka przeginka.
Na skrzydła wrzucam zdjęcia w jednym celu - żeby je sobie po prostu zarchiwizować w fajnej obrobionej postaci. Zobaczyć, co fajnego przyleciało na rodzime lotnisko, co udało się ustrzelić na gościnnych lotniskach. Wiem...nuda. Ale do tej nudy mnie jakoś ciągnie. Te same maszyny, te same kadry, te same miejsówki, mimo wszystko jeżdżę. Nałogowo. Na ból głowy zamiast APAPu wdycham naftę i zapach spalonej gumy na lotnisku. Czasem jak widzę z daleka, że leci jakiś standardzik, to po prostu opuszczam aparat i się przyglądam, wsłuchuję. Nałóg...

Co nie zmienia faktu, jeszcze raz powtórzę, że w końcu Was czymś zaskoczę z tego EPWA :P
Z pozdrowieniami pod wysokim napięciem,
volt vel. amper ;)


volt

  • Wiadomości: 3364
    • Zobacz profil
  • Skąd: Ząbki
Odp: volt - dogrywka 01.2011
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 16, 2011, 03:01:10 pm »
Dogrywka podniosła moje OOC z 58.17% do 60.79%. Dokładniej nie powiem, jak się rozkładały procenty :P
Z pozdrowieniami pod wysokim napięciem,
volt vel. amper ;)


Rzepka

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 3301
  • Modelarz :)
    • Zobacz profil
    • RzepkaPHOTO
  • Skąd: Bielsko-Biała (EPBA)
Odp: volt - dogrywka 01.2011
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 16, 2011, 03:03:17 pm »
No to awansik jest :) Gratulacje  ;)
Pozdrawiam :)

kaczy

  • Wiadomości: 509
    • Zobacz profil
  • Skąd: Piotrków Tryb.
Odp: volt - dogrywka 01.2011
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 16, 2011, 03:06:04 pm »
No proszę... i dla spottera jak widać znajdzie się miejsce w SPFL'u. Moje szczere gratulacje :)
Thank you for your attention.

volt

  • Wiadomości: 3364
    • Zobacz profil
  • Skąd: Ząbki
Odp: volt - dogrywka 01.2011
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 16, 2011, 03:57:59 pm »
Dzięki wielkie :)
Z pozdrowieniami pod wysokim napięciem,
volt vel. amper ;)


młody

  • Wiadomości: 955
  • Marcin S.
    • Zobacz profil
    • Marcin Sikorzak Photography
  • Skąd: Warszawa EPWA
Odp: volt - dogrywka 01.2011
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 16, 2011, 04:10:44 pm »
Congratulations :D
"A jeśli z nas ktoś legnie wśród szaleńczych jazd..."

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: volt - dogrywka 01.2011
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 16, 2011, 06:39:09 pm »
Dogrywka podniosła moje OOC z 58.17% do 60.79%. Dokładniej nie powiem, jak się rozkładały procenty :P

popros MarSa o arkusz to sobie obejrzysz, z tego co kojarze dwie fotki ok i na ich podstawie poszedl awans do gory, nantomiast reszta dostala po d... wlasciwie po procentach

natomiast jesli moglbym sobie pozwolic o jakis komentarz o dogrywce jako calosci...bez oceniania fot... to moim zdaniem odwaliles lekka lipe w tym sensie, ze poszedles moim zdaniem po najmniejszej linii oporu... wysylanie 5 fot tego samego motywu sugeruje podejscie... wysle jak leci moze cos z tego bedzie... a zamiast tego powinienes sie zastanowic i sam wybrac z tego jedno max dwa najlepsze Twoim zdaniem ujecia

a umiejetnosc selekcji fot i podejmowania - czasem nielatwych - decyzji w tym temacie jest niejednokrotnie tak samo wazna jak umiejetnosc ich robienia

« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2011, 06:43:06 pm wysłana przez kichu »

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21636
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: volt - dogrywka 01.2011
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 16, 2011, 06:40:22 pm »
kichu dobrze prawi :)
 
 
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski