Autor Wątek: marsjańskie wynurzenia na temat zajebistych zdjęć i chooyowych komentarzy  (Przeczytany 1232 razy)

szamal

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 2394
  • wieczny brak czasu...
    • Zobacz profil
    • www.maciejszamalek.com.pl
  • Skąd: Warszawa
Odp: marsjańskie wynurzenia na temat zajebistych zdjęć i chooyowych komentarzy
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 02, 2016, 02:47:06 pm »
Marsjanin, a ja mam wrażenie ze to Ty na siłę chcesz przypiac nam łatkę ze tu sie rozdaje słoneczka i daje punkty za uśmiechniete buźki. Słuchaj nic na siłę, jeśli uważasz że Twoje zdjecia nie sa przeostrzone to niech tak zostanie i ciesz sie nimi bo ostatecznie o to chodzi by z tego hobby mieć fun. Uważasz że masz wysoką samoocene to nie czytaj komentarzy o swoich zdjeciach, tu naprawde nie mam musu, tu nikt nic nie musi, tu faktycznie nie jest kwestia dyskusji tylko tego czy ktoś bedzie Twoje zdjecia oglądał z przyjemnościa i często do nich wracał czy po pierwszym obejrzeniu wrzuci je do kosza. Nie chcesz słuchać opini o Swoich zdjeciach to ich nie słuchaj i znajdź dla nich miejsce gdzie beda cieszyć sie wiekszym zainteresowaniem, albo poczytaj nasze opinie i może postaraj sie sie do nich odnieść pozytywnie i popraw kilka fot a może sam dojdziesz do wniosku że to działa.

marsjanin

  • Gość
Odp: marsjańskie wynurzenia na temat zajebistych zdjęć i chooyowych komentarzy
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 02, 2016, 02:47:26 pm »
Myślę, że kolegami to dla Ciebie będą jak sami to stwierdzą. Na razie jesteś tylko forumowym bytem, dla mnie i zapewne większości z nich. Mieliśmy już tu na forum jednego delikwenta co obrabiał zdjęcia w gramofonowe rowki, zgadnij gdzie jest teraz? Dla mnie EOT, pierdolenie zakończone.

Larky, pisząc o kimś na forum "kolega" używam tego jako określenia grzecznościowego, nie w sensie najlepszego przyjaciela z którym litry wódki wypiłem. Sadzenie się o takie głupstwa to jak sadzenie się o literówkę czy inne pierdoły, a to oznacza w forumowej dyskusji mniej więcej tyle, że nie masz nic do powiedzenia, czujesz się urażony i zły i chcesz po prostu aby Twój rozmówca też tak się poczuł :). To jak zagrywka z piaskownicy w stylu jesteś głupi i masz małego pisiaka :)
A co do tego gdzie kto teraz jest to mogę tylko powiedzieć, że nie wiesz gdzie ja jestem, tak jak ja nie wiem gdzie jesteś Ty. Chyba że masz na myśli że Ty jesteś w stowarzyszeniu fotografów a on nie i przez ten pryzmat postrzegasz sukces.

marsjanin

  • Gość
Odp: marsjańskie wynurzenia na temat zajebistych zdjęć i chooyowych komentarzy
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 02, 2016, 03:05:44 pm »
Szamal Przeczytaj moje wypowiedzi, zobaczysz że napisałęm że zgadzam się z opiniami o przeostrzenie, więc przestań używać nieprawdziwych argumentów, kiedy nie masz innych. Pisząc np. o kadrowaniu pisałem to w odpowiedzi na jakiś post i nie do mojego zdjęcia tylko była to refleksja na temat powtarzających za każdym razem się uwag i opisanie mojego podejścia do tych uwag. i jest to pisane w odpowiedzi a nie wypisywanie przeze mnie opinii tylko po to by się wypowiedzieć.

Zobaczcie co się dzieje. Wrzuciłem zdjęcia, opisaliście mi co o nich uważacie. Zgodziłęm się z uwagami, napisałem że mimo iż chcę robić po swojemy to jednak gdzieś w przyszłości postaram się zrobić trochę bardziej pod to jak Wy postrzegacie foto. I TO WSZYSTKO!! Czy mogłem się zachować grzeczniej, w czym problrm ?

I bęc lawina postów bo najpierw się sadzicie że napisałem, że pod Was, potem się sadzicie że mam inne zdanie o fotografii czy o samym forum, a na koniec się sadzicie że to ja rozpętuję flame na forum.

Chcecie pogadać o fotografi możemy pogadać chceci pogadać o forum możemy pogadać, chcecie się przerzucać gównem, możemy się przerzucać, tylko nie miejcie do nie pretensji kiedy gównem rzucacie również Wy.
Przycisk "wyloguj" nacisnę wtedy, kiedy uznam że chcę go kliknąć, ale Wy możecie oczywiście mnie zbanować jeśli uznacie że są podstawy.

brovarsky

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 7049
    • Zobacz profil
  • Skąd: Płock
Odp: marsjańskie wynurzenia na temat zajebistych zdjęć i chooyowych komentarzy
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 02, 2016, 03:09:40 pm »
Przycisk "wyloguj" nacisnę wtedy, kiedy uznam że chcę go kliknąć, ale Wy możecie oczywiście mnie zbanować jeśli uznacie że są podstawy.
Dobrze, że chociaż w jednym się zgadzamy.

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6421
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: marsjańskie wynurzenia na temat zajebistych zdjęć i chooyowych komentarzy
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 02, 2016, 03:18:39 pm »
Czasem to wygląda jakby na forum była algorytm wyłapujący centralne kadry i automatycznie dodawał komentarz "centralny kadr" :D
To prawda. Jest również algorytm wyłapujący zdjęcia przeostrzone, nieostre, poruszone, zaszumione, zaśmiecone, słabe, nudne, fajne, świetne, znakomite, takie sobie i wybitne. I jeszcze parę algorytmów by się znalazło. Suprise surprise.

marsjanin

  • Gość
Odp: marsjańskie wynurzenia na temat zajebistych zdjęć i chooyowych komentarzy
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 02, 2016, 03:19:11 pm »
Zmierzamy chyba w kierunku, kiedy napisze komuś życzenia z okazji urodzi "Wszystkiego najlepszego i dużo udanych kadrów" i rozpęta się wojna że skoro życzę udanych kadrów to na pewno mam złe intencje i się czepiam że wcześniej miał nieudane :)

Luzujemy gumy wa gaciach ?

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6421
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: marsjańskie wynurzenia na temat zajebistych zdjęć i chooyowych komentarzy
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 02, 2016, 03:20:28 pm »
Skoro uważasz, że zmierzasz, to zluzuj.

marsjanin

  • Gość
Odp: marsjańskie wynurzenia na temat zajebistych zdjęć i chooyowych komentarzy
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 02, 2016, 03:24:29 pm »
Spad, ale o ile zdjęcie nieostre możesz zdyskwalifikować za to że jest nieostre to jeśli ktoś zamierza pokazać coś centralnie nie możesz tego zdjęcia dyskwalifikować za centralny kadr. Natomiast co do pilota w mocnym punkcie to jednak zdjęcie często nie składa się z samego pilota i nieba.

marsjanin

  • Gość
Odp: marsjańskie wynurzenia na temat zajebistych zdjęć i chooyowych komentarzy
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 02, 2016, 03:26:05 pm »
Skoro uważasz, że zmierzasz, to zluzuj.

Tak jak napisałem, uważam, że zmierzamy (wszyscy) i powinniśmy poluzować (wszyscy) :)

marsjanin

  • Gość
Odp: marsjańskie wynurzenia na temat zajebistych zdjęć i chooyowych komentarzy
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 02, 2016, 04:20:05 pm »
Przycisk "wyloguj" nacisnę wtedy, kiedy uznam że chcę go kliknąć, ale Wy możecie oczywiście mnie zbanować jeśli uznacie że są podstawy.
Dobrze, że chociaż w jednym się zgadzamy.

Mam zatem rozwiązanie, która wszystkim się spodoba :) Możecie usunąć z forum moje konto (serio, ale chyba tylko admin ma takie uprawnienia).
Myślę że bardzo różnimy się w postrzeganiu może nie tyle samej fotografii co wszystkiego co jest związane z tym jak fotografia powstaje i co jest ważne i ważniejsze itp. Każdy temat w którym ścieramy swoje poglądy kończy się gównoburzą, więc może czas się pożegnać :D

Złoty

  • Wiadomości: 4272
  • Explore. Dream. Discover.
    • Zobacz profil
    • Aeroholic!
  • Skąd: Warszawa
No bez jaj, nikt Ci nie każe usuwać konta, szkoda, że tak się kończy większość dyskusji w polskim internecie.
Nie wiem do końca na ile chciałeś sprowokować a na ile potrollować w każdym razie dzięki za zainicjowanie dyskusji na forum ;)
I przypominam, że Ci którzy nie chcą w niej uczestniczyć mogą ten wątek pomijać, do tej pory udawało nam się utrzymywać szacunek do wszystkich użytkowników tego miejsca i byłoby miło, gdyby tak mogło pozostać.

Rzepka

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 3301
  • Modelarz :)
    • Zobacz profil
    • RzepkaPHOTO
  • Skąd: Bielsko-Biała (EPBA)
Za złotym! :)
Pozdrawiam :)

marsjanin

  • Gość
Odp: marsjańskie wynurzenia na temat zajebistych zdjęć i chooyowych komentarzy
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 02, 2016, 06:02:58 pm »
Złoty to nie tak, że ktoś mi kazał je usunąć konto. Po prostu jesteśmy w sytuacji gdy nie tylko nie dogadujemy się w niektórych kwestiach ale też niezbyt dobrze się ze sobą czujemy na forum :). Uważam że nie cała wina jest po mojej stronie, ale oczywiście dużą część biorę na siebie. Święty nie jestem :)
Poza tym zauważyłem już po swojej stronie zbyt ostrą reakcję na post Carlito i z góry odebrałem to jako zaczepkę, niepotrzebnie, ale świadczy to o tym że też już oceniam posty niektórych osób z góry i z nieodpowiednim podejściem.

A skoro już zabrnęliśmy tak daleko w naszej szorstkiej przyjaźni (Wiem Larky, nie jesteśmy przyjaciółmi, to tylko z moje strony takie powiedzonko nie oznacza prawdziwej przyjaźni :) ), to  naszedł czas pożegnania a przez pożegnanie rozumiem usunięcie konta.

Panowie bez żadnego żalu i negatywnych emocji z mojej strony do Was bo nigdy nie przekładam forumowych relacji na życie. Wszystkim życzę udanych wypadów fotoloto.

Gdzieś tam w polu pewnie będziemy się czasem widywać więc do zobaczenia w przyszłym sezonie w realu. Pozdrawiam :)
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2016, 06:06:52 pm wysłana przez marsjanin »

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6421
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Spad, ale o ile zdjęcie nieostre możesz zdyskwalifikować za to że jest nieostre to jeśli ktoś zamierza pokazać coś centralnie nie możesz tego zdjęcia dyskwalifikować za centralny kadr.
Dlatego nie zdyskwalifikowałem Twojego zdjęcia Fulcruma, mimo centralnego kadru. Ale zasady kompozycji sprzed wieków nie wzięły się znikąd, nieprawdaż? Coś wygląda z zasady lepiej, coś wygląda z zasady gorzej. Złamanie zasad musi mieć sens. Jeśli go nie ma, well...

marsjanin

  • Gość
Odp: marsjańskie wynurzenia na temat zajebistych zdjęć i chooyowych komentarzy
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 03, 2016, 12:34:49 am »
Ale zasady kompozycji sprzed wieków nie wzięły się znikąd, nieprawdaż? Coś wygląda z zasady lepiej, coś wygląda z zasady gorzej. Złamanie zasad musi mieć sens. Jeśli go nie ma, well...

Zgadza się Spad, cokolwiek masz na myśli, że złamanie zasady musi mieć sens. Kadr centralny nie jest złamaniem zasady jest jednym z kadrów stosowanych w kompozycji już za czasów malarstwa i znajdziesz taki kadr bardzo często szperając w zasobach największych malarzy i fotografów. Takie kadrowanie stosuje się wszędzie, od malarstwa przez fotografię, grafikę i film.
Wiesz jaki moim zdaniem jest efekt wskazywania w komentarzach między innymi centralnego kadru jako błąd. Ano taki, że osoby które wdrażają się w fotografię i uczą się od Was, przestają rozpatrywać central jako możliwą formę kadrowania fotografii a zaczynają postrzegać jako błędną. Zaczną wtedy dopychać na siłę wszystko do mocnych punktów.