Autor Wątek: marsjańskie wynurzenia na temat zajebistych zdjęć i chooyowych komentarzy  (Przeczytany 1225 razy)

marsjanin

  • Gość
postaram się następnym razem wstrzelić gdzieś pomiędzy Wasz ideał a moją wizję

Stary, nie kumam. To nie konkurs na przypodobanie się jury.
Mam nadzieję że ten "suwak" zawsze popchniesz w stronę "moja wizja" :)

Tak Mori zawsze suwaki będę ustawiał w pozycji "moja wizja". Aczkolwiek myślę, że tutaj zostały przyjęte pewne normy i granice w których należy się poruszać. Dlatego przygotowując set pod to forum będę miał na uwadze tutejsze podniebienia, więc przyprawy nie będą dokładnie tylko takie jak ja lubię, ale też nie będzie pod linijkę ani w kwestii obróbki ani w kwestii pilota zawsze w mocnym punkcie.

A co do przypodobania się jury, to myślę że możesz to napisać tutaj prawie do każdego, ale ja akurat chyba jestem ostatni, któremu możesz to napisać :D

Carlito

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 3356
    • Zobacz profil
  • Skąd: Żyrardów/Biała Podlaska
Uważam za kompletny bezsens obróbkę zdjęć pod czyjeś gusta czy wymagania. To droga do nikąd.

Mori

  • Wiadomości: 1866
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: marsjańskie wynurzenia na temat zajebistych zdjęć i chooyowych komentarzy
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 02, 2016, 01:01:34 pm »
Wierz mi że niestety byli już tu tacy którzy po pierwszych fotkach obrobionych wedle ich STYLU (rozumiem to jako powtarzalny proces rozpoznawalny dla autora co jest tu rzadkością) szybko się poddali i przestali publikować bo nie mieli zamiaru jechać suwakiem w stronę "norma".
Nie wychodzi to niestety forum na zdrowie. Więc trzymaj kurs jakikolwiek by on nie był :)
Mogę się nie zgadzać z wizjami artystycznymi autorów ale zazdroszczę osobom mającym swój własny styl.
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

Jack S.

  • Wiadomości: 1168
    • Zobacz profil
  • Skąd: Okolice EPPW - Gniezno
Odp: marsjańskie wynurzenia na temat zajebistych zdjęć i chooyowych komentarzy
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 02, 2016, 01:02:26 pm »
postaram się następnym razem wstrzelić gdzieś pomiędzy Wasz ideał a moją wizję

Stary, nie kumam. To nie konkurs na przypodobanie się jury.
Mam nadzieję że ten "suwak" zawsze popchniesz w stronę "moja wizja" :)

Tak Mori zawsze suwaki będę ustawiał w pozycji "moja wizja". Aczkolwiek myślę, że tutaj zostały przyjęte pewne normy i granice w których należy się poruszać. Dlatego przygotowując set pod to forum będę miał na uwadze tutejsze podniebienia, więc przyprawy nie będą dokładnie tylko takie jak ja lubię, ale też nie będzie pod linijkę ani w kwestii obróbki ani w kwestii pilota zawsze w mocnym punkcie.

A co do przypodobania się jury, to myślę że możesz to napisać tutaj prawie do każdego, ale ja akurat chyba jestem ostatni, któremu możesz to napisać :D

Marsjanin, ale nie chodzi o to jak foty wyglądają, a o błędy obróbkowe. Białem obwódki wookół kontrastowych elementów nie powinny się chyba pojawiać, przynajmniej mnie tak uczyli...
theaviationist.com
facebook.com/JacekSiminskiPhotography/

marsjanin

  • Gość
Odp: marsjańskie wynurzenia na temat zajebistych zdjęć i chooyowych komentarzy
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 02, 2016, 01:43:56 pm »
Carlito, myślę że odbieramy to forum w 2 różnych wymiarach. Ty widzisz pewnie same indywidualności gdzie każdy ma swoje zdanie na temat fotografii indywidualne podejście i tak dalej. Ja natomiast widzę tutaj kształtowanie pasjonatów fotografii lotniczej pod linijkę której kąt kreuje kilku "forumowych profesorów", a ideał jakości określany jest tym jak bardzo ktoś umie zbliżyć się do linijki. Ja akurat jestem ostatnią osobą na tym forum, która ulega jakimś przyjętym tu normom i granicom. Obróbka i kadrowanie w przypadku moich zdjęć to nie jest nieumiejętna próba dążenia do Waszej linijki, tylko świadome działanie. To że pilot nie jest w mocnym punkcie to nie wynika z tego, że nie wiem gdzie jest mocny punkt, tudzież nie umiem go tam przesunąć, tylko nie jest w mocnym punkcie bo nie chciałem żeby się tam znalazł. Gdybym chciał robić zdjęcia pod tutejsze gremium to bym takie robił.
Prześledź proszę moje posty to zobaczysz że w ciągu mojej bardzo krótkiej kariery na tym forum częściej i bardziej zdecydowanie broniłem własnego zdania na temat podejścia do fotografii niż jak sądzę wszyscy użytkownicy razem wzięci przez wiele lat swojej obecności tutaj. Zarzucenie mi poddanie się czyimś gustom jest chyba trochę zaprzeczeniem tego co miałeś okazję dotychczas zaobserwować.

Kiedy się z Wami nie zgadzam to pisze wprost niezależnie czy piszę to do amatora czy "profesora".

Nie ma obawy panowie mam bardzo silny charakter i dużo pewności w sobie. Oczywiście nie jestem nieomylny, ale chyba zauważyliście że potrafię dzielnie bronić tego do czego jestem przekonany nawet z dziesięcioma profesorami na raz, więc spoko nie zamierzam wejść do tej samej szuflady w której wszyscy czują się najbezpieczniej i starają się nie podpaść.

Jack, bardzo dobrze Cię uczyli (w tym przypadku), u mnie te obwódki nie występują, zapewne kwestia monitora, więc jeśli u Ciebie występują to widocznie przegiąłem, ale tego nie zauważyłem bo u mnie tego nie widać.

Carlito

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 3356
    • Zobacz profil
  • Skąd: Żyrardów/Biała Podlaska
Odp: marsjańskie wynurzenia na temat zajebistych zdjęć i chooyowych komentarzy
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 02, 2016, 01:48:29 pm »
Jeśli postrzegałbym to forum wg. Twojej wizji, publikowanie tu zdjęć uważałbym za marnowanie  czasu.

larky

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 2121
  • Incommunicado
    • Zobacz profil
    • larky.pl
  • Skąd: Otwock
Odp: marsjańskie wynurzenia na temat zajebistych zdjęć i chooyowych komentarzy
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 02, 2016, 02:02:00 pm »
Odnoszę nieodparte wrażenie, że jesteś jedną z tych osób, które lubią upajać się własną elokwencją. Po co tyle pierdolić o takich sobie zdjęciach?

szamal

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 2394
  • wieczny brak czasu...
    • Zobacz profil
    • www.maciejszamalek.com.pl
  • Skąd: Warszawa
Mori, gadasz (piszesz) bez sensu. Kto na naszym forum wrzucał fotki aby przypodobać sie "jury"? Bo ja o takim przypadku nie słyszałem. Myślę że wiekszość z nas wstawia tutaj zdjecia żeby pokazać swoja wizje lotnictwa, a przy okazji usłyszeć jak inni odbieraja jego zdjecia, co jest źle, jak to poprawić itp. No bo co z tego że autorowi jego foty sie podobaja skoro nikt ich nie bedzie ogladać bo nie "pociągają tłumów". Jesli z 20 osob komentujacych Twoje zdjecie 2 napisza ze jest ok a 18 ze jest przeostrzone to o czym to świadczy? Kompletnie o niczym, ale Twoja wizja ostrego zdjęcia nie jest przez wiekszość odbiorców akceptowana i to zdjecie jest faktycznie przeostrzone. Twoj wybór co z tym zrobisz. Ponadto jak prześledzisz komentarze na tym forum (zwłaszcza osob ktore sa tu juz długo) to właśnie nie o suwakowanie tu chodzi i uwierz ze słup ze słabego zdjecia suwakami nie zrobi z niego dzieła i własnie wiekszość komentarzy o tym pisze.

marsjanin

  • Gość
Odp: marsjańskie wynurzenia na temat zajebistych zdjęć i chooyowych komentarzy
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 02, 2016, 02:10:10 pm »
Odnoszę nieodparte wrażenie, że jesteś jedną z tych osób, które lubią upajać się własną elokwencją. Po co tyle pierdolić o takich sobie zdjęciach?

Larky, zwróć uwagę, że ja tylko odpowiadam kolegom na komentarze. Jeśli chciałbyś aby si ew tym wątku nie pierdoliło, to nie pierdol i po sprawie.

Złoty

  • Wiadomości: 4272
  • Explore. Dream. Discover.
    • Zobacz profil
    • Aeroholic!
  • Skąd: Warszawa
Odp: marsjańskie wynurzenia na temat zajebistych zdjęć i chooyowych komentarzy
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 02, 2016, 02:11:51 pm »
Czuję się trochę wywołany zatem pozwolę sobie nadmienić, że na 1 nie chodzi mi o kokpit w centralnym miejscu kadru ale o wektor który za chwilę roztrzaska samolot o krawędź. Chyba że pitot na tyle naostrzony że się przebije. Zdjęcie jest oczywiście przeostrzone.   

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

marsjanin

  • Gość
Odp: marsjańskie wynurzenia na temat zajebistych zdjęć i chooyowych komentarzy
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 02, 2016, 02:20:11 pm »
Czuję się trochę wywołany zatem pozwolę sobie nadmienić, że na 1 nie chodzi mi o kokpit w centralnym miejscu kadru ale o wektor który za chwilę roztrzaska samolot o krawędź. Chyba że pitot na tyle naostrzony że się przebije. Zdjęcie jest oczywiście przeostrzone.   

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Złoty tak na dobrą sprawę to nie miałem na myśli Twojego komentarz co do zdjęcia nr 1. Choć można było tak pomyśleć. Ja tym co napisałem miałem na myśli dość globalne zjawisko, gdzie pojawiają się zarzuty "pilot nie jest w mocnym punkcie" czy "centralny kadr".
Czasem to wygląda jakby na forum była algorytm wyłapujący centralne kadry i automatycznie dodawał komentarz "centralny kadr" :D

marsjanin

  • Gość
Odp: marsjańskie wynurzenia na temat zajebistych zdjęć i chooyowych komentarzy
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 02, 2016, 02:29:01 pm »
Szamala z Twojej perspektywy może tak to wygląda, ale jak widzisz ja czy Mori mamy trochę inne zdanie. Podejrzewam że takie odmienne zdanie ma więcej osób, ale nie każdy chce je wypowiedzieć. Moim zdaniem jest zasada wymiany uśmiechów i zdobywania słoneczek za uprzejmość więc chcesz słoneczko to się uśmiechnij i podziękuj.

Jednak na tym polu szczerze mówiąc nie widzę miejsca na dyskusję, ponieważ nie jest to kwestia, kto ma rację a kwestja postrzeganie pewnych relacji itp. Ja to postrzegam inaczej ni Ty czy Carlito. I tak jak ja nie przekonam Ciebie tak i ty nie przekonasz mnie.

Zauważyłem że nasze dyskusje zaczęły Wam się podobać, że teraz T o Wy bardziej nakręcacie wątek niż ja  8)

larky

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 2121
  • Incommunicado
    • Zobacz profil
    • larky.pl
  • Skąd: Otwock
Odp: marsjańskie wynurzenia na temat zajebistych zdjęć i chooyowych komentarzy
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 02, 2016, 02:31:24 pm »
Odnoszę nieodparte wrażenie, że jesteś jedną z tych osób, które lubią upajać się własną elokwencją. Po co tyle pierdolić o takich sobie zdjęciach?

Larky, zwróć uwagę, że ja tylko odpowiadam kolegom na komentarze. Jeśli chciałbyś aby si ew tym wątku nie pierdoliło, to nie pierdol i po sprawie.

Myślę, że kolegami to dla Ciebie będą jak sami to stwierdzą. Na razie jesteś tylko forumowym bytem, dla mnie i zapewne większości z nich. Mieliśmy już tu na forum jednego delikwenta co obrabiał zdjęcia w gramofonowe rowki, zgadnij gdzie jest teraz? Dla mnie EOT, pierdolenie zakończone.

brovarsky

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 7049
    • Zobacz profil
  • Skąd: Płock
(...) postaram się następnym razem wstrzelić gdzieś pomiędzy Wasz ideał a moją wizję. Raczej nie będzie to dążenie do czystego naturalnego zdjęcia, ale też postaram się nie przegiąć.

Gdybym chciał robić zdjęcia pod tutejsze gremium to bym takie robił

Nie sadzisz, że zaczynasz lekko sam sobie przeczyć? (nie pierwszy raz już zresztą).
Przestałem już ogarniać o co Ci tak w ogóle chodzi... Masz straszne parcie, może nie na szkło, ale na jakieś słowotoki, z których tak naprawdę gówno wynika. Odnoszę wrażenie, że lubisz jak jest wokół Ciebie w chuj szumu, czy to pozytywnego, czy negatywnego. Obojętnie, aby się działo. Tutaj nikt nikogo na siłę nie trzyma, nie wymusza na nikim wstawiania zdjęć żeby je poddać ocenie. Zachowujesz się jak masochista jakiś, wstawiasz zdjęcia chyba tylko po to, żeby zrobić burzę, żeby się wykłócać o byle gówno...
Nie podoba Ci się nasze podejście do zdjęć? Nie musi. Zawsze możesz nacisnąć "Wyloguj się" i wstawiać zdjęcia np. na szajzbuku, dostaniesz ze 100 lajków to może się dowartościujesz w końcu.
eot.

Złoty

  • Wiadomości: 4272
  • Explore. Dream. Discover.
    • Zobacz profil
    • Aeroholic!
  • Skąd: Warszawa
Odp: marsjańskie wynurzenia na temat zajebistych zdjęć i chooyowych komentarzy
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 02, 2016, 02:43:58 pm »
Gdyby nie to, że rozmowa zbacza zbyt często na tematy poboczne to dawno tak dużo się nie pisało o fotografii na forum;)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka