Autor Wątek: EPMM kwartalnie :) [kifcio]  (Przeczytany 463 razy)

kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 10983
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
EPMM kwartalnie :) [kifcio]
« dnia: Kwiecień 16, 2014, 10:30:04 am »
Podsumowanie kwartalne wizyt na EPMM. Dużo zdjęć w jednym wątku, a nie chciałem rozbijac na dwa wątki :)
Pozdrawiam
 
1.

 
2.

 
3.

 
4.

 
5.

 
6.

 
7.

 
8.

 
9.

 
10.

 
11.

 
12.

 
13.

 
14.

 
15.

 
16.
Embargo :)
 
17.

 
18.

 
19.

 
20.

 
21.

 
22.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 11:27:05 am wysłana przez kifcio »

larky

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 2121
  • Incommunicado
    • Zobacz profil
    • larky.pl
  • Skąd: Otwock
Odp: EPMM kwartalnie :) [kifcio]
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 16, 2014, 11:55:44 am »
Solid work :) Co powiesz o D610?

nurek

  • Wiadomości: 4841
  • piloci do maszyn!
    • Zobacz profil
    • mój świat fotografii lotniczej
  • Skąd: EPLL/EPKK
Odp: EPMM kwartalnie :) [kifcio]
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 16, 2014, 12:16:37 pm »
Czuję się przytłoczony ilością. Ale "lubię to".
Pozdrawiam

bhpchmiel

  • Wiadomości: 576
    • Zobacz profil
  • Skąd: Milanówek
Odp: EPMM kwartalnie :) [kifcio]
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 16, 2014, 01:24:49 pm »
5, 13 i 20 - moi faworyci. Całość good job:))))

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: EPMM kwartalnie :) [kifcio]
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 16, 2014, 01:30:29 pm »
ładnie, ale uwazaj z tym wyciaganiem z cienia - na 14 i 15 spod sprawia wrazenie jasniejszego od gory

kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 10983
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
Odp: EPMM kwartalnie :) [kifcio]
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 16, 2014, 02:46:32 pm »
Co powiesz o D610?
za krótko miałem, żeby jakąś konkretną opinię napisać
na szybko po przejrzeniu zdjęć, to dziwny obrazek z niego wychodzi
taki jakby za jakąś niewidzialna mgiełką, i to niezależnie czy zdjęcie dynamic czy static
no i dziwne ziarno w porównaniu z D300
no ale to zupełnie inne technologie, więc mam to na uwadze
a najważniejszy minus - brakuje zapasu strzałów pod palcem
i nalepsze, że dopiero w połowie focenia się zorientowałem że to FX
a przed tym cały czas miałem w głowie, co te samolotaje tak daleko latają  ;D
na plus napewno fakt, że to 24 mln i inaczej się cropuje, widać tą różnicę pomiędzy D300, gdzie trzeba uważać
tu można sobie na więcej pozwolić bez straty jakości
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 02:48:35 pm wysłana przez kifcio »

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: EPMM kwartalnie :) [kifcio]
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 16, 2014, 03:18:22 pm »
kifcio, ale masz krotsza realna ogniskowa, wiec potencjal cropa (jako zasieg przy tym samym szkle) masz
w zasadzie identyczny :) d610 ma 10mpix w trybie DX, wiec nieco mniej niz obrazek z D300
d610 daje Ci po prostu w bonusie opcje szerzej, jak cos podleci blizej, gdzie na D300 mialbys
juz fragmenty w kadrze


kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 10983
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
Odp: EPMM kwartalnie :) [kifcio]
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 16, 2014, 03:33:45 pm »
kifcio, ale masz krotsza realna ogniskowa, wiec potencjal cropa (jako zasieg przy tym samym szkle) masz
w zasadzie identyczny :) d610 ma 10mpix w trybie DX, wiec nieco mniej niz obrazek z D300
d610 daje Ci po prostu w bonusie opcje szerzej, jak cos podleci blizej, gdzie na D300 mialbys
juz fragmenty w kadrze
proffessore
jak zwykle racja
tyle, że jak w połowie się człowiek kapuje, że to FX, to połowę połowy bym dochodził do tego gdzie jest ten magiczny przycisk albo kombinacja do zmiany FX-DX
a ja wzialem puchę, generlanie większość na auto, oprócz tego co wiedziałem gdzie i jak ręcznie
i jazda :)

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: EPMM kwartalnie :) [kifcio]
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 16, 2014, 03:57:33 pm »
bo z tym cropikiem to po prostu zalezy z ktorego punktu spojrzec,  dla tego d610 jak paczysz w pkt widzenia cropowania z calej klatki otrzymanej
z aparatu to potencjal jest i to duuuuzy, jak porownujesz zasieg vs d300, to finalny obrazek w mpix bedziesz mial podobny 10 vs 12 mpix w cropie
co do tego ile to jest obszar DX na puszce FX, bez wlaczania ramek i zaciemniania to wystarczy z grubsza pamietac jest to tyle ile pokazuja ramki autofocusa



to wyzej to foto z d800 znalezione na googlu - przy d610 ramka af jest troche ciasniejsza, bo d610 ma ciasniejszy uklad punktow af i ma ich mniej, ale to
pewnie zauwazyles

a w tej chwili gigantem cropa i jednoczesnie zasiegu jest d7100 - 24mpix w dx, to tak jakbys mial d800 z 56mpix matryca :) biorac szkielko ktore ma 200mm
na dlugim koncu masz 16mpix obrazek, ktory odpowiada temu co gosc z matryca 16mpix zobaczy na pelnej klatce przy 400mm :) ale zeby z tego byla jakosc
to trzeba jeszcze zapiac baaardzo dobre szkielko na to...

tyle tematem offtopa :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 04:01:11 pm wysłana przez kichu »

Jamal

  • Wiadomości: 2858
    • Zobacz profil
  • Skąd: Trochę tu, trochę tam...
Odp: EPMM kwartalnie :) [kifcio]
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 16, 2014, 06:04:48 pm »
16 biorę w ciemno :D
Pozdrawiam serdecznie!
Jamal
www.barthez.com.pl

krispol

  • Wiadomości: 2569
  • W oczekiwaniu na Air Show
    • Zobacz profil
  • Skąd: Puławy
Odp: EPMM kwartalnie :) [kifcio]
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 16, 2014, 07:45:57 pm »
Jak to powiedział Wicia do Ani w filmie "Sami Swoi " (gapiąc się na jej cycki ) :)

- Jest na co popatrzeć :)

Łukasz Kulik

  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
  • Skąd: EPWA/EPDE
Odp: EPMM kwartalnie :) [kifcio]
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 16, 2014, 08:37:05 pm »
Jak to powiedział Wicia do Ani w filmie "Sami Swoi " (gapiąc się na jej cycki ) :)

- Jest na co popatrzeć :)
Chyba do Jadźki?  :o

MarS

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 4448
    • Zobacz profil
  • Skąd: Międzyzdroje
Odp: EPMM kwartalnie :) [kifcio]
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 16, 2014, 08:47:26 pm »
czyli ze sie działo :)
 nie będę sie rozpisywał o wszystkich bo poemat by wyszedł zwłaszcza ze częsc już pokazywałeś ale sie kupię na tym co najbardziej zwróciło moja uwage

3 ... wiem ze to klasyka gatunku ale tu Ci wyszła taka "minimalistyczna" forma, szerszy kadr, stłumione kolory i tylko doświetlony bardziej samolot ... i choć nie ma na tym zdjęciu mega wow to ma mega klimat jak dla mnie i ktoś moze powie ze jest nudne ale ja powiem ze jest spokojne i mi sie bardzo podoba ... fakt ze nostalgia niezbyt pasuje do maszyny zniszczenia
5. kadr kolory obróbka  - kupuje w całości
13. domyślam się ze kochasz to zdjęcie ;) kadr jest bdb ale reszta niestety raczej w kategorii "prawie sie mi udało" musisz popolowac na ten moment jeszcze raz, z powodu ciemnosci to obróbkowo wiele nie zadziałasz bo w cieniach zawsze Ci coś wylezie a i ostrosć jakoś sie zgubiła i chyba nie tylko przez odszumianie
14. tu prostowałeś pewnie do lini pasa, ale dzrzewa sie przekrzywiły a są one widoczne i samolot też tak ni prosto ni krzywo, i na tym zdjeciu nie moge w ogóle skupić uwagi bo mi się równowaga popsuła.
15. to jest git malina sa marchewy jest piekne światło, świetnie, nie wiem czy potrzebnie tak spód samolotu wyciagałeś na jasno  .... ale jest świetnie
19. nooo wszytko pieknie tylko ziarno widać ponad normę ;) tzn wydaje mi sie ze bardzo agresywnie pojechałeś z obróbka bo na samolocie kontrast jest bardzo zaznaczony, wiec moze by to zrobić bardziej romantix taki - podkreślając kolor i inne walory zdjęcia i jak tak z kontrastami nie zaszalejesz to i szum bedzie mniejszy ... bo jak zaczniesz to odszumiac to zaraz plastik Ci wyjdzie
20. no to piękne kolor i masz ostrość i obróbka w sam raz fajnie detal wyszedł :) tylko imho pilocik jest ciut za centralnie bo mi wzrok najpierw idzie na ogon bo jest w mocnym punkcie i w dodatku tam kolor przykuwa wzrok ... nie wiem na ile "masz" kadru ale moze by obciąć mu trochę za ogonem a dodać przed dziobem, choć nie wiem czy było by lepiej, tak czy siak zdjęcie ma moc bo i kolor i tu ta agresywna obróbka jest OK i jeszcze "syrenka" się załapała :)