Autor Wątek: Świdwin - SU-22 i tyle w temacie.  (Przeczytany 371 razy)

fan

  • Wiadomości: 682
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Świdwin - SU-22 i tyle w temacie.
« dnia: Kwiecień 02, 2014, 11:25:50 pm »
Czołem!

Wrzucam jakąś "zajawkę" z Krzesin... W sumie to zrobiłem kupę zdjęć, coś tam obrobiłem i ... sam się zastanawiam, co chciałbym zrobić z tymi zdjęciami. Dlatego poniższe traktuję właśnie jako "zajawkę" a to, co później pójdzie do rady artystycznej w postaci dogrywki będzie miało raczej bardziej dopracowaną formę.

Generalnie mam jakąś "klątwę" SU-22. Jeszcze nigdy nie zrobiłem sensownego zdjęcia temu samolotowi, chociaż sporo było okazji. Pomimo tego, że strasznie mi się podoba, to jakoś na zdjęciu wychodzi później nie do końca tak, jakbym chciał. Z resztą, jak zwykle liczę na uwagi, nie krępujcie się :)

1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.


Miłego oglądania :)

Złoty

  • Wiadomości: 4272
  • Explore. Dream. Discover.
    • Zobacz profil
    • Aeroholic!
  • Skąd: Warszawa
Odp: Świdwin - SU-22 i tyle w temacie.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2014, 12:00:23 am »
To z MarSem chyba razem w Krzesinach byliście?
;)

Rzepka

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 3301
  • Modelarz :)
    • Zobacz profil
    • RzepkaPHOTO
  • Skąd: Bielsko-Biała (EPBA)
Odp: Świdwin - SU-22 i tyle w temacie.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2014, 12:54:21 am »
Podoba mi się! 1 i 4 very, very najs ;)
2 - najmniej
7- to skrzydło chyba jednak zostawiłbym w całości, podobnie ja na 6 gdzie jeszcze jakąś poświatę na samolocie widzę :P

Obrabiarkowo też podoba mi się, trochę inaczej niż standardowo to wygląda, z tym że niekoniecznie dodawałbym to ziarno (chyba że samo takie wyszło :P) jak na 1, 4, 10
Pozdrawiam :)

MarS

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 4448
    • Zobacz profil
  • Skąd: Międzyzdroje
Odp: Świdwin - SU-22 i tyle w temacie.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 03, 2014, 01:42:20 am »
generalnie to mam problem z twoją obróbką ...tzn skoro tak lubisz i to Twój styl to fajnie ale imho nie do wszystkiego i nie zawsze to pasuje i chodzi mi zarówno o kolorystyke jak i o ziarno.
dla mnie wygrywa chyba 1 ciasny dość dynamiczny kadr i w tym przypadku obróbka która stylizuje na lata 70/80 bardzo mi pasuje i całkiem fajnie jak jakies zdjęcia sa inne i inaczej obrobione ale np już na na 2 tu kolory dla mnie są na nie , na 3 taka pilotowa sytuacja fajna ale zaszalałeś z ziarnem, itd itp
jeszcze uwaga co do  9 bo tez fajna ale ... Alex zrobiła to lepiej, złapała lepszą symetrię, ma lepszą perspektywę, bo robiła zdjecie z niższej pozycji i ma przyjemniejszą GO

fan

  • Wiadomości: 682
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Świdwin - SU-22 i tyle w temacie.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 03, 2014, 07:49:56 am »
To z MarSem chyba razem w Krzesinach byliście? ;)

Tak, to F-22 z Krzesin ;) Czy tam SU-22. A, nie... czekaj...  :-\

Rzepka, MarS - dziękuję za konstruktywne komentarze! Alex dodatkowo zauważyła, że 9-tka leci mi delikatnie w prawo... I w sumie ma rację.

Fakt, że miejscami zabrakło mi mocno milimetrów, czasem wskoczyło za wysokie ISO. Stąd wziął się większy szum, który dodatkowo uwydatnił się przy wyciąganiu i widzę, że ten typ obróbki, chociaż bardzo mi się podoba w tym wypadku będę musiał jakoś inaczej ogarnąć. Chociaż jak dla mnie miejscami szum dodaje "klimatu", ale to bardzo subiektywne spostrzeżenie...
Pilot np. na 3-ce jest robiony na ISO 4500 i trzeba było go mocno odratować pomimo dużej matrycy FX.

Generalnie widzę, że jeszcze sporo muszę czasu poświęcić opanowując sprzęt i "wyczuć" jego możliwości.

Po Świdwinie widzę, że jeszcze trzeba będzie przysiąść nad obróbką, kadrowaniem i ... mam nadzieję, że zaowocuje to lepszymi rezultatami przy następnej wizycie.

Ale generalnie kierunek chyba jest dobry i zaczyna mi się to wszystko coraz lepiej podobać.

Oczywiście zapraszam do komentowania kolejne osoby!

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21598
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: Świdwin - SU-22 i tyle w temacie.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 03, 2014, 08:00:43 am »
nie mogę oceniać setu bo siedze na kompresji i nie widze jakości ale... tez trochę mi się nie chce oceniac skoro to nie są Twoje ostateczne kadry i zdjęcia a tylko cos ot tak - rzucone ale później zrobisz to lepiej. No to ja poczekam na to lepiej i wtedy ocenie :)

Jedna uwaga - tyle ze do MarSa :)
W zasadzie nigdy (lub prawie nigdy) tego nie robiliśmy i ja bym na tym poprzestal
w sensie oceniając kogos zdjęcia nie pisaliśmy w opiniach ze kogos jest lepsze czy gorsze
bo primo: cos co dla nas jest gorsze dla kogos innego może być lepsze a secundo: zara doprowadzimy do rankingow tego samego ujęcia
Wiadomo ze będąc stadem w bazie ma się w większości podobne kliki
dlatego sugeruję:
piszmy ze w lewo w prawo, ze za mala GO czy za zimne/cieple kolorki, ze nam się podoba czy tez nie
ale nie piszmy ze "zdjecie skopane, Kazik to zrobil dużo lepiej", czy "najlepszy set z wypadu" itd.
bo to zawsze budzi jakies emocje w ludziach, którzy są zadowoleni ze swoich zdjęć a jednak dostali po glowie :)

taka uwaga z rana przed kawą :)
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

Złoty

  • Wiadomości: 4272
  • Explore. Dream. Discover.
    • Zobacz profil
    • Aeroholic!
  • Skąd: Warszawa
Odp: Świdwin - SU-22 i tyle w temacie.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 03, 2014, 08:36:59 am »
Ale to że "Alex ma przyjemniejszą GO" było ciekawe...:)))

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21598
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: Świdwin - SU-22 i tyle w temacie.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 03, 2014, 09:01:17 am »
Ale to że "Alex ma przyjemniejszą GO" było ciekawe...:)))
mówienie o kogoś "głębi" to już zdecydowanie uderzenie "poniżej pasa" :P
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

MarS

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 4448
    • Zobacz profil
  • Skąd: Międzyzdroje
Odp: Świdwin - SU-22 i tyle w temacie.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 03, 2014, 11:41:52 am »
Pilot np. na 3-ce jest robiony na ISO 4500 i trzeba było go mocno odratować pomimo dużej matrycy FX.

Generalnie widzę, że jeszcze sporo muszę czasu poświęcić opanowując sprzęt i "wyczuć" jego możliwości.

no właśnie  ... po jakiego grzyba było Ci potrzebne to 4500 ... i czas 1/800, ten pilot wysiadał z samolotu a nie przekraczał nim barierę dzwieku  ;) :)

MarS

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 4448
    • Zobacz profil
  • Skąd: Międzyzdroje
Odp: Świdwin - SU-22 i tyle w temacie.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 03, 2014, 11:48:09 am »
Jedna uwaga - tyle ze do MarSa :)
W zasadzie nigdy (lub prawie nigdy) tego nie robiliśmy i ja bym na tym poprzestal
w sensie oceniając kogos zdjęcia nie pisaliśmy w opiniach ze kogos jest lepsze czy gorsze
bo primo: cos co dla nas jest gorsze dla kogos innego może być lepsze a secundo: zara doprowadzimy do rankingow tego samego ujęcia
Wiadomo ze będąc stadem w bazie ma się w większości podobne kliki
dlatego sugeruję:
piszmy ze w lewo w prawo, ze za mala GO czy za zimne/cieple kolorki, ze nam się podoba czy tez nie
ale nie piszmy ze "zdjecie skopane, Kazik to zrobil dużo lepiej", czy "najlepszy set z wypadu" itd.
bo to zawsze budzi jakies emocje w ludziach, którzy są zadowoleni ze swoich zdjęć a jednak dostali po glowie :)
w pełni się zgadzam z Tobą ... tyle ze w tym przypadku zamiast pisać o co mi chodzi to łatwiej było mi wskazać zdjęcie alex .... i oczywiscie to jest tylko i wyłacznie moja opinia i nie neguje tego ze komus innemu zdjecie fana sie może podobac lepiej ....
z reszta napisałem już na poczatku że skoro fan lubi tak obrabiac i w takiej kolorystyce i z szumem bo ma taki styl to nic mi do tego ... tyle ze imho czasem to pasuj elepiej a czasem mniej, np set fana z łasku też obrobiony w podobnym stylu z paru powodów leżał mi bardziej niz ten ze świdwina

MarS

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 4448
    • Zobacz profil
  • Skąd: Międzyzdroje
Odp: Świdwin - SU-22 i tyle w temacie.
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 03, 2014, 11:52:09 am »
Ale to że "Alex ma przyjemniejszą GO" było ciekawe...:)))
mówienie o kogoś "głębi" to już zdecydowanie uderzenie "poniżej pasa" :P
dwóch "kawalerów" się znalazło i tylko jedno im w głowie :P  ;D a nie tylko powierzchowność się liczy i "ta" głębia  ::), czy czasem pomyśleliście o duszy  ???  ;D

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21598
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: Świdwin - SU-22 i tyle w temacie.
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 03, 2014, 12:30:52 pm »
czy czasem pomyśleliście o duszy  ???  ;D
oj MarS nie wywołuj wilka z lasu bo se przypomnę adresy pewnych stron, gdzie doszukiwałeś się "dusz" zapewne ;D
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

fan

  • Wiadomości: 682
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Świdwin - SU-22 i tyle w temacie.
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 03, 2014, 01:30:05 pm »
Pilot np. na 3-ce jest robiony na ISO 4500 i trzeba było go mocno odratować pomimo dużej matrycy FX.

Generalnie widzę, że jeszcze sporo muszę czasu poświęcić opanowując sprzęt i "wyczuć" jego możliwości.

no właśnie  ... po jakiego grzyba było Ci potrzebne to 4500 ... i czas 1/800, ten pilot wysiadał z samolotu a nie przekraczał nim barierę dzwieku  ;) :)

Ano tak wyszlo... Jeszcze nie ogarniam D800 tak, jak bym tego sobie życzył. Nie przestawilem aparata i tak se wyszło. Tak swoją drogą zauważyłem, że D800 ma problemy z poruszeniem na dłuższych czasach. Żeby było na prawdę ostro trzeba np. na 300 mm zapodać czas ok. 1/600. Dlatego czasem mam tendencję do zbyt dużego skrscania czasów.