Autor Wątek: Jak sobie powiększyć?  (Przeczytany 1563 razy)

zibimasow

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Skąd: Dęblin
Odp: Jak sobie powiększyć?
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 23, 2014, 09:36:53 am »
...i jestem zadowolona :)

Zobaczymy na jak długo :P Też mam to szkło i pewnie je zostawię ze względu na stosunek jakość/cena, ale jednak szybko zaczyna brakować mm i chcę mu dokupić braciszka.
EPDE

Rzepka

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 3301
  • Modelarz :)
    • Zobacz profil
    • RzepkaPHOTO
  • Skąd: Bielsko-Biała (EPBA)
Odp: Jak sobie powiększyć?
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 23, 2014, 12:02:29 pm »
Zibi dobrze mówi :) 300mm to jednak czasem za krótko ale na początek to bdb szkiełko i zdecydowana większość od niego zaczynała ;)
Pozdrawiam :)

pilotex

  • Wiadomości: 994
    • Zobacz profil
  • Skąd: Sosnowiec
Odp: Jak sobie powiększyć?
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 23, 2014, 12:11:52 pm »
Dokładnie tak jak Rzepka pisze, aczkolwiek Ewa pracuje z 300 mm. już od 4 lat i w sumie nie narzeka. Wiadomo-chciałoby się mieć 400 mm. czy 500 mm., ale niestety możliwości finansowe nie są zbyt duże u studenta i cieszę się z tego, co mam :)
Pozdrawiam,
Ewa

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: Jak sobie powiększyć?
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 23, 2014, 12:14:48 pm »
Na d7100 to szkiełko daje efektywne 600mm w 16mpix wiec nie jest zle

Rzepka

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 3301
  • Modelarz :)
    • Zobacz profil
    • RzepkaPHOTO
  • Skąd: Bielsko-Biała (EPBA)
Odp: Jak sobie powiększyć?
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 23, 2014, 12:24:16 pm »
...możliwości finansowe nie są zbyt duże u studenta...

Coś o tym wiem :D

Na d7100 to szkiełko daje efektywne 600mm w 16mpix wiec nie jest zle

To fakt, z dobra matrycą szkieło daje radę jednak przy dużych cropach też szału z jakością nie będzie. No ale wiadomo, że za takie pieniądze żyletek nie można się spodziewać :)
Pozdrawiam :)

zibimasow

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Skąd: Dęblin
Odp: Jak sobie powiększyć?
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 23, 2014, 12:45:39 pm »

[...] No ale wiadomo, że za takie pieniądze żyletek nie można się spodziewać :)

Otóż to :P
Mnie kusi to nowe Tamronowe dziecko 150-600, miałbym może możliwość sprowadzenia zza wielkiej wody :P cenowo wychodzi taniej niż w PL tylko ciekaw jestem czy uznają gwarancję/serwis.
EPDE

Major

  • Wiadomości: 71
  • Drewno nie rośnie na drzewach...
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chesterfield
Odp: Jak sobie powiększyć?
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 23, 2014, 05:50:38 pm »
Ale np w porównaniu z AF-S 80-400 to szkło jest rozdawane niemal za darmo. Najtańsze widziałem za 2k funtów, co jest chyba lekkim przerostem formy nad treścią w przypadku D5100 - to niemal 1/3 kosztu PPL-ki :D.

Na EGNX widziałem jednego typa z potężnym "działem", kiedy ja jeszcze używałem 55-200VR. Jak on zaczynał strzelać, ja już dawno siedziałem w aucie, bo samoloty były za daleko. Jak się okazało, gość miał do pełnej klatki (nie wiem co to było, ale tego wartość była większa niż mojego sprzętu, auta i kierowcy razem wziętych) zapięte 55-200 VR II i skubany nawet pokazał mi kilka zdjęć, no i oczywiście zawstydził Turbodymomena.

Co prawda miałem zbierać kasę do około miesiąca przed RIAT i kupić jedną z długich Sigm, ale ta losowość sprawnych egzemplarzy i dość sporo opinii na necie nie były zachęcające.
Liberate my madness!!