Autor Wątek: sRGB vs AdobeRGB - przestrzenie kolorow  (Przeczytany 1566 razy)

Amon

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 7966
  • tri dablju tim
    • Zobacz profil
    • amon photography
  • Skąd: Warszawa
Odp: sRGB vs AdobeRGB - przestrzenie kolorow
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 26, 2010, 05:22:10 pm »
Ustawiłem sobie i w puszkach i w ps Adobe, ładniejsze kolory i tak obrabiałem wcześniej zdjęcia. Tak zostawiam póki co. I tak gdzie nie otworzę tych zdjęć to inaczej... szkoda nerwów na to.

A jeśli jeszcze mogę dopytać - tego szerokogamutowca Eizo kalibrowałeś jakimś zwykłym kalibratorem, czy do tego trzeba już kolorymetr?

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: sRGB vs AdobeRGB - przestrzenie kolorow
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 26, 2010, 08:03:50 pm »
madre glowy mowia ze teoretycznie potrzebny spektrofoto, ja zapuscilem na niego spydera 2 lub 3 juz nie pamietam

efekt mam taki jak pisalem w watku epks by night... robie wszedzie adobe, wysylajac do netu i labu konwertuje do srgb jpg

problemow z kolorystyka nigdy nie mialem, jedynie to co wyszlo w zwiazku z jasnoscia mojego monitora co opisywalem przy epks
czyli w relacji lab-moj monitor - przy jasnosci 20-30% to co widze na monitorku dostaje na odbitkach z labhd.pl

teraz ze wzgledu na sugestie kolegow po tamtym watku troche zmienilem workflow, w tym sensie ze fotki obrabiam na monitoru
jasnosc 75% - bo badz co badz wiecej robi sie do netu - a sprawdzac na skreconym typu 20-30% bede tylko przed wyslaniem
do labu

teoretycznie moglbym robic w sRGB i dac sobie spokoj z Adobe, ale skoro monitor potrafi pokazac ten szerszy gamut, to
lepiej sobie - przynajmniej w teorii - obcinac palete kolorow na ewentualnym wyjsciu, niz na starcie

i to tyle