Autor Wątek: Nowy PC  (Przeczytany 1825 razy)

kurczak

  • Gość
Odp: Nowy PC
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 11, 2010, 11:51:00 am »
Slavciu, proponuję żebyś rozważył zakup gotowego firmowego PC, na który możesz zrobić mirroring, choć osobiście uważam, że tak jak masz w tej chwili, czyli HDD zewnętrzny do backupu (staraj się go nie przenosić tylko traktuj jako archiwum domowe) i HDD wewnętrzny, na którym trzymasz te same zdjęcia w zupełności wystarczą na potrzeby fotografii. Musisz tylko regularnie robić kopię zapasową.

SSD na system, nie sadzę, żeby to był dobry pomysł. Przeciętny wewnętrzny HDD poradzi sobie z systemem a za zaoszczędzoną kasę możesz kupić lepszy monitor.

Dlaczego gotowy PC a nie składak? Po pierwsze od wielu lat są one naprawdę w dobrej cenie, po drugie są bardzo ciche i wydajne, po trzecie podzespoły są dobierane w taki sposób, żebyś nie musiał się martwic o kompatybilność, i po czwarte i najważniejsze dostajesz gwarancję na 3-3-3 czyli w przypadku np HP : Standardowa gwarancja 3-3-3 z serwisem działu usług HP — 3 lata na części i 3 rok na robociznę oraz naprawę z dojazdem na miejsce instalacji. Czas reakcji następny dzień roboczy.

Po 3 latach kupujesz sobie nowy model i zapominasz o problemach z naprawami :).

Jakieś konkrety:
 na przykład za chwile wejdzie nowa seria komputerów HP Compaq 8100 Elite Convertible Minitower
http://h10010.www1.hp.com/wwpc/pl/pl/sm/WF04a/12454-12454-64287-3328898-3328898.html

Może to być też Fujitsu, lub Lenovo, ale HP ma największy wybór.

Slavcio

  • Sławek Szychowski
  • Wiadomości: 1511
    • Zobacz profil
    • szychowski.eu
  • Skąd: Szczecin
Odp: Nowy PC
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 11, 2010, 12:23:34 pm »
A ja kiedyś miałem ATI i wiecznie sie pieprzyło wszystko.
A do PSa to chyba wypasu nie musze miec.
RAIDA to nie mam zamiaru zakładać 2x po 2 dyski to bedzie ponad tysiac pln a i tak w 2012 koniec świata ;-) Zewnetrzny (co kupilem u Hesji) to tam jest 2x500 GB w jakimś linuksie spod igły WD. A znowu 2 x SSD (w macierzy) - po co? to juz i tak bedzie zapierniczać że aż strach.

kurczak

  • Gość
Odp: Nowy PC
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 11, 2010, 12:54:08 pm »
Macierze, Mirroring, Ride są to wszystko systemy do przechowywania danych w kilku niezależnych miejscach i systemach.

deoc

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 2784
  • i wtedy wchodze ja... caly na bialo...
    • Zobacz profil
  • Skąd: Czestochowa
Odp: Nowy PC
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 11, 2010, 02:00:04 pm »
Slawciu - fakt troche inne, ale sam sie zastanawiam nad zmiana na np. cos takiego:
SERWER HP ML150T06

Opis Techniczny:

Platforma    Intel
Typ Chipsetu    Intel® 5500
Procesor    E5502 1,86GHz 4MB
Maksymalna ilość procesorów    2 szt.
Obsługiwane typy pamięci    DDR3 1066 ECC
Pamięć zainstalowana (pojemność)    2 GB
Maksymalna pojemność pamięci    24 GB
Ilość wolnych gniazd pamięci    10 szt.
FDD    Brak
Napęd optyczny (rodzina)    DVD-RW
Dyski    1 x 250GB 3.5-inch Non-hot-plug LFF SATA
Maksymalna ilość dysków    4 szt.
Wolne alokacje    Ilość wolnych kieszeni 5,25 (zew.) - 2szt., Ilość wolnych kieszeni 3,5 (wew.) - 3szt., Ilość półek na dyski Non Hot Swap - 4szt.
Sloty rozszerzeń    PCI-E 16x v.2.0 - 1 szt., PCI-E 4x v.2.0 - 2szt., PCI-E 4x - 1szt., PCI 32-bit/33MHz - 1szt.
Karta graficzna    Zintegrowana
Karta sieciowa    Embedded HP NC107i PCI Express Gigabit Server Adapter
Kontroler dysków    HP Smart Array B110i SATA RAID Controller (RAID 0,1,10
Obudowa    Tower
Zasilacz (rodzaj)    Wbudowany
Zasilacz (moc)    460 W
Wysokość    427 mm
Głębokość    613 mm
Szerokość    200 mm
Wspierane systemy operacyjne    Microsoft Windows Server, Microsoft Windows Server Hyper-V, SUSE Linux Enterprise Server, HP Citrix Essentials for XenServer, Red Hat Enterprise Linux
Uwagi    Gwarancja 12 miesięcy on-site
Informacje dodatkowe    1 x serial, 2 x PS/2, 1 x VGA, 1 x USB internal (dedykowany do napędu DAT USB), 7 x USB 2.0, 1 x RJ-45 (iLO), 1 x RJ-45 (LAN)
Wydatek rzedu 3k PLN
Jedyny problem to oryginalny Windows :/ Ale Win 7 na 99% obsluzy procka, a za rok mozesz zawsze dokupic drugiego procka i pare GB RAMU ;)

Slavcio

  • Sławek Szychowski
  • Wiadomości: 1511
    • Zobacz profil
    • szychowski.eu
  • Skąd: Szczecin
Odp: Nowy PC
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 11, 2010, 02:22:56 pm »
Platformę serwerową?
A zintegrowana karta graficzna? Wydoli grafikę? No i nie będzie można drugiego LCD podlaczyc ;-(

kurczak

  • Gość
Odp: Nowy PC
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 11, 2010, 02:37:35 pm »
HP ML 150 to bardzo fajny serwerek dla małej firmy, ale nie komputer do domu. Defacto jest to mocny PC, ale jest przystosowany do pracy ciągłej i przez to jego wentylatory są głośniejsze, ponadto dostajesz krótsza gwarancję.

Jeśli chodzi o dodatkowy procesor, to może  się okazać, że możesz dokupić tylko oryginalny HP. Chcieliśmy kiedyś rozbudować serwer z serii ML o dodatkowy procesor i okazało się, że kosztował on ponad 2 tyś (cena serwera po kilku latach to wartość 200 zł :) ) i tylko zakupiony w HP gwarantuje współpracę. Serwisant z HP przyznał się, że te procesory mają takie same oznaczenia ale jeśli są produkowane w różnych fabrykach to już nie będą ze sobą współpracowały.

kurczak

  • Gość
Odp: Nowy PC
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 12, 2010, 01:39:41 pm »
Tak właśnie miałem wczoraj napisać, zgłoś się do Jimixa i kup Mac'a, ale jednak PC chyba wyjdzie taniej.

Jak sadzisz Jimix, da się kupić sensowny Mac w podobnych kwotach co ten przedstawiony przez Slavcia PC?

Slavcio

  • Sławek Szychowski
  • Wiadomości: 1511
    • Zobacz profil
    • szychowski.eu
  • Skąd: Szczecin
Odp: Nowy PC
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 12, 2010, 09:46:56 pm »
Na tym Macu się w ogóle nie znam, owszem słyszałem że jest super. Ale jak z oprogramowaniem np. PS.
Piszesz że iMac 27 z quadem to 7000pln - a bez quada to ile? Bo po lesie to rowerem jeżdżę a nie jakimś quadem ;-) więc jest mi zbędny.
.... no 7 koła to nie wydam

hlynur

  • Wiadomości: 2461
    • Zobacz profil
Odp: Nowy PC
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 12, 2010, 09:52:00 pm »
Slavciu, Ty ich nie słuchaj. Oni Cię w kanał wpuszczaja. Przecież Mikołaj jest w grudniu i do tego czasu to będzie elektroniczny złom.
Zainwestuj lepiej w TikTaki..........
Ps. a jak masz tą kasę na zbyciu, to mam dostęp do sprawnego fotela lotniczego z F-16........ czasem można dręczycielkę tam posadzić........
Gwarantuję zero sprzątania i że szybko nie wróci.

Slavcio

  • Sławek Szychowski
  • Wiadomości: 1511
    • Zobacz profil
    • szychowski.eu
  • Skąd: Szczecin
Odp: Nowy PC
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 12, 2010, 09:56:54 pm »
Eeeenooo, juz chciałem kupić a tu cena nie 7 tys a 9,5 tys brutto ;-P