Autor Wątek: krzesiny noca  (Przeczytany 849 razy)

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: krzesiny noca
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 07, 2010, 02:10:37 pm »
odebralem odbitki zdjec od 1 do 6 na papierze ze swojego sprawdzonego labu (labhd.pl - nota bene polecam)

format 20-30, papier jedwab... ani grama jakiejkolwiek kaszki, kolorsytyka i jasnosc identyczna jak z tym co widze na monitorze przy 35% jasnosci czyli tak jak pierwotnie obrabialem

aczkolwiek lekcja odrobiona, szykujac zdjecia do netu wszystkie fotki bede dodatkowo weryfikowal podkrecajac jasnosc w monitorze

dzieki panowie :)

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21588
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: krzesiny noca
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 07, 2010, 06:08:37 pm »
ojojoj :)
tosz to Ty pan Profesor Jestes
i Ty najlepiej Wiesz, ze papier zmiekcza, rozmywa deko...
stad na papier trza trochu podostrzyc
 
em aj korrekt? :P
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: krzesiny noca
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 07, 2010, 07:09:39 pm »
aj em,  ju ar :)

mi po prostu chodzi o to ze nie bylem swiadomy ze ustawienie mojego monitorka - jak kiedys doradzil mi jakis magik - czyli stricte pod papier (jasnosc rzedu 20-30%) powoduje, ze czesc rzeczy ktore widza inni mi w ten sposob umyka vide ta kasza o ktorej mi pare razy mowiles, dlatego skoro juz zaczalem przy okazji tych fot drazyc temat, to posprawdzalem co i jak na roznych monitorkach + odbitki i mam nauczke, ze jednak trzeba zmienic ustawienia i ta jasnosc zwiekszyc i tak przygotowywac foty (bo po przejrzeniu starych fot na nowych ustawieniach widze wreszcie ta kasza na starych
i czesc z nich bedzie musiala pojsc do poprawki)

a dopiero jak bede robil stricte pod papier, to wtedy moge ustawiac tak jak do tej pory czyli jasnosc w dol - bo wtedy roznica papier/ekran sa najmniejsze