Autor Wątek: Polska oczami Amerykanina.  (Przeczytany 399 razy)

pilotex

  • Wiadomości: 994
    • Zobacz profil
  • Skąd: Sosnowiec
Polska oczami Amerykanina.
« dnia: Luty 27, 2013, 10:15:52 am »
Myślę, że ten materiał jest godny obejrzenia, film jest dosyć popularny i przedstawia Nas z dwóch różnych perspektyw.

Pozdrawiam,
Ewa

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21598
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: Polska oczami Amerykanina.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2013, 10:42:20 am »
obejrzalem tylko (praca wiec bez dzwieku) i obraz baaardzo mi sie podoba!
super praca kamery i sam montaz
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

Robteek

  • Wiadomości: 2307
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Polska oczami Amerykanina.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2013, 12:22:45 pm »
Jeśli ma to być przedstawienie oblicza dzisiejszej Polski, to jest to totalne wypaczenie rzeczywistości.
Odnosi się wrażenie, że w Polsce są tylko obozy koncentracyjne, wojsko i starzy ludzie i że w ogóle to jakiś staroświecki kraj.
Jeśli taki przekaz odbierają, prości w swym światopoglądzie amerykanie, to po prostu przeraża.

Jeśli zaś miał być to jakiś obraz artystyczny, to nie do końca rozumiem sens tego przekazu.
Pozdrawiam
Robteek

Tomaszek

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 1483
    • Zobacz profil
  • Skąd: Katowice
Odp: Polska oczami Amerykanina.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2013, 11:06:05 pm »
Nie przesadzaj. Masz tam i dzieci, i wesołe miasteczko i gościa na desce. Moim zdaniem bardzo fajnie pokazane. Nie odniosłem wrażenia staroświeckiego kraju. Może faktycznie trochę dużo ujęć z Auschwitz jest, ale nie ma się co oszukiwać, nikt tu zza wielkiej wody nie przyjedzie żeby zwiedzać stadion narodowy.

Obrazów dzisiejszej Polski jest tyle ile autorów. Można pokazywać nowe stadiony, autostrady czy centrum Kopernika, a można też jechać do dzielnicy Karb w Bytomiu i pokazać walący się, zrujnowany kraj. Oba obrazy będą w jakiś sposób prawdziwe. Nikt myślący na podstawie takiego filmiku nie będzie wyrabiał sobie opinii.

Złoty

  • Wiadomości: 4272
  • Explore. Dream. Discover.
    • Zobacz profil
    • Aeroholic!
  • Skąd: Warszawa
Odp: Polska oczami Amerykanina.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2013, 11:25:35 pm »
ZT. Ale nie da się też nie zauważyć, że połowa filmu to obrazki z Auschwitz. Chcemy czy nie jest to jeden z obowiązkowych przystanków gości z np. Ameryki w Polsce - Kraków i Auschwitz.

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6421
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Polska oczami Amerykanina.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 27, 2013, 11:29:12 pm »
Zwłaszcza, że niedaleko jedno od drugiego 8)

pilotex

  • Wiadomości: 994
    • Zobacz profil
  • Skąd: Sosnowiec
Odp: Polska oczami Amerykanina.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 27, 2013, 11:38:20 pm »
Popieram, tym bardziej, że autor filmiku był wstrząśnięty Holocaustem i tym, co się działo u nas podczas II wojny-dlatego jest tyle kadrów z Auschwitz.
Pozdrawiam,
Ewa

Rzepka

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 3301
  • Modelarz :)
    • Zobacz profil
    • RzepkaPHOTO
  • Skąd: Bielsko-Biała (EPBA)
Odp: Polska oczami Amerykanina.
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 27, 2013, 11:59:06 pm »
Taa pewnie się zdziwił jak dowiedział (mam nadzieję!) się że to nie "polskie obozy" :) a filmik bardzo dobry!
Pozdrawiam :)

nurek

  • Wiadomości: 4841
  • piloci do maszyn!
    • Zobacz profil
    • mój świat fotografii lotniczej
  • Skąd: EPLL/EPKK
Odp: Polska oczami Amerykanina.
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 28, 2013, 08:14:23 am »
Posługiwanie się stereotypami jest typowe i nie ma się co oburzać. Każdy z nas jadąc w nowe, ma wiedzę głównie książkowo/internetową, a ta jest mocno subiektywna.
Żeby nakręcićobiektywny film, to trzeba jednak pobyć kilka-kilkanaście lat w środowisku.

Jak słucham kogoś jak mu się Kraków podoba, to mam wrażenie, że poza rynkiem, zamkiem i Kazimierzem nic tu nie ma. W połączeniu z Krakowem zawsze występuje też Wieliczka i Zakopane, choć za cholerę nie wiem po co, bo to nie są najciekawsze miejsca. Ot siła reklamy. Stąd tak fajnym sposobem na ciekawe wakacje jest couchsurfing, bo poznaje się miejsca z punktu widzenia lokalsów a nie przewodników, które często manipulują, bo pokazują miejsca gdzie turysta powinien zostawić szmal.
Pozdrawiam