Autor Wątek: Pierwsze koty za płoty...  (Przeczytany 321 razy)

lukaszp

  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa / Chotomów
Pierwsze koty za płoty...
« dnia: Listopad 07, 2012, 09:24:35 am »
Pierwsze koty za płoty ... zawsze musi być ten pierwszy raz :)
   W zestawie totalny miks...  trochę zdjęć z Malborka z 2011 roku , trochę z ostatniej Ostrawy i jakiś zaplątany Axalp z 2011. Trochę chaotycznie ale zima przed nami więc będzie czas na metodyczne doskonalenie postprodukcji.
   Czekam na surową acz merytoryczną krytykę … 

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.


pozdrawiam Łukasz
pozdrawiam Lukasz P.

kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 10984
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsze koty za płoty...
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 07, 2012, 09:37:32 am »
1. format foty do poprawki, trochę niepotrzbnych rzeczy do wystemplowania
2. nieotsro, ciemno, kadrowo - mniej lewej
3. WB w fiolet poleciał, kadrowo - widziałbym skos, ostrość na stateczniku a nie na dziobie
4. jakościowo ok, ale nie podoba mi się cięcie kabiny, za ciasno w kadrze
5. centralnie, nic się nie dzieje, ciemnawo - nuda
6. WB do poprawy - za dużo niebieskiego, kadrowo - mniej lewej
7. mniej lewej i będzie ok
8. znowu mniej lewej, niebo ma dziwny kolor i coś wyłazić zaczyna, moment fajny
9. gazy bardziej wyciągnąć, niebo bardziej skontrastować, kadrow - nawet ok
10. brakuje kontrastu - kadrowo do kwadratu
11. no i zaraz bedzie katastrofa, trochę ciasnawo, nie wiadomo na czym oko zawiesić, ruszone
 
podsumowując - skup się na kadrowaniu, nie zapominaj o mocnych punktach

chrisparypa

  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
    • Living The Dream Photography
  • Skąd: z nienacka
Odp: Pierwsze koty za płoty...
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 07, 2012, 02:20:09 pm »
No to i ja pocwaniakuje dzisiaj:)

1. Nieostro i troche kadr mi sie nie podoba... troche chyba bym dal powietrza z przodu.
2. Ciemno sie wydaje, kadrowo ja bym dal wiecej tego co za obiektem, obiekt bym dal w gornym lewym rogu skoncentrowany w mocnym punkcie. Tak to widze :)
3. Bardzo nieostro a kadr mi sie podoba, zeby zdjecie bylo ladnie technicznie dopracowane to mysle ze by bylo ciekawe.
4. Nie za bardzo moge pozbierac mysli czy jest to zdjecie pilota czy czerwonego nosa.... Kadr dla mojego postrzegani nie do przyjecia :)
5. Troche zdjecie niczego....
6. Mysle ze z tego kadru mozna by bylo wicej wypracowac, nieostro, i troche za niebiesko moze byc ale glowy nie dam bo 8 rano jest moge jeszcze nie widziec jak trzeba
7. A tutaj bym powiedzial troszke wiecej prawej przestrzeni bym dal ALBO mozna by bylo uciac skrzydla, ja takie kadry lubie, ucialbym skrzydla jesli jest z czego pixelowo ciac, i dalbym sie skupic na kadlubie i canopy, wtedy wydech stalby sie fajnym dopelnienm kadru... skrzydla bym ucial ale nie kompletnie... mi sie to zdjecie podoba czemu nie. Problem widze w tym ze takich zdjec jest duzo i dlatego bym probowal cos z niego wypracowac "nowego" tak wlasnie jak to uciecie skrzydel....
8. Ja bym pozbyl sie tego nieba ze zdjecia i dal tylko spotterski nadr i duzy ladny samolot, dajac troche powietrze z przodu
9, 10. Technicznie slabo, kadrowo tak zwyczajnie po standardzie, niby ok ale moze udalo by sie cos pokombinowac ? wiecej gazow, blizej wydechu.... no nie wiem moze pieprzu....
11. Tutaj tez na dwa sposoby... dalbym troche wiecej przestrzeni p[o obu stronach zeby go uwlnic troche ALBO bym cial skrzydla skupiajac nos i canopy w prawym dolnym mocnym punkcie, z tym ze potrzebujesz bardzo dobrego technicznie zdjecia i ostrosci, tutaj niestety ciemno, bez koloru, bez detali....

Pamietaj zeby robic zdjecia swoje a nie takie jak inni. Warto eksperymentowac, warto odwaznie wprowadzac swoje wizje, moze 100 zdjec zostanie uznanych za totalna porazke a to jedno bedzie tym po ktorym zaczna cie rozpoznawac.... Powodzenia, Blue Skies !
Living The Dream Photography
www.chrisparypa.com
Why Bird Can Fly But Fly Can't Bird?

lukaszp

  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa / Chotomów
Odp: Pierwsze koty za płoty...
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 08, 2012, 05:23:09 pm »
no cóż ... nikt nie mówił ze będzie łatwo :)  Dziękuje za rady,  cała zima do zabawy ze zdjęciami, popoprawiam to co dam radę, może dorzucę coś nowego i wrzucę raz jeszcze.
pozdrawiam Lukasz P.

MarS

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 4448
    • Zobacz profil
  • Skąd: Międzyzdroje
Odp: Pierwsze koty za płoty...
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 08, 2012, 11:52:46 pm »
1. Jamniki to są fajne psy ale nie zdjęcia .... nie kupuje takiego formatu
2. kadrowo standardowe 3:2 było by lepiej niż 16:9 [lub podobna panoramę] którą zrobiłeś, wtedy nos by poszedł bardziej w LG i juz .... następny - to nieostrość i ciemność
... widzę że i  kifcio i Krzysiek tak samo napisali  ... dlatego pozwoliłem sobie przekadrować bo co innego napisać a co innego zobaczyć/pokazać

kadrowo bym widział to tak mniej wiecej - na ile się to dało zrobic z Twojego kadru

ostrości się nie dorobi ... rozjaśnic bym rozjaśnił tak

3. znowu nie ostro i za kifciem co do kadru - skos nadał by dodatkowego dynamizmu

4. Ciut za ciasno, tzn kabine bym ciął trochę bardziej z tyłu i bym dał ciut wiecej góry tak aby "kółko" było całe
nos zrobiłeś zbyt czerwony i wzrok leci od razu na niego a nie na pilota którego chciałeś zapewne pokazać
kadru nie poprawię ale przygasiłem "dziób" i "wydobyłem" pilota - imho chyba lepiej w takiej wersji obróbkowej [wiem że się szumik pokazał ale nie bawiłem się z tym bo nie o to tu chodzi]



reszta generalnie za chłopakami ...
Jeszcze jesna generalna uwaga .... kadrujesz jak popadnie, tzn jeżeli chodzi o proporcje każde foto inaczej

« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2012, 10:26:37 am wysłana przez MarS »